Poinsecja - gwiazda betlejemska,wymagania,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz przezimować pomijając okres wybarwiania liści. :D
joogi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 lis 2007, o 00:22

Post »

OK. Jak w takim razie wprowadzić roślinę w stan zimowania? Przenieść ją do chłodniejszego pomieszczenia i drastycznie zmniejszyć podlewanie? Jaka temperatura powinna tam być i jak długo zimować Gwiazdę.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz pokazać zdjęcia? Należało by ją przyciąć z pewnością. :D
joogi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 lis 2007, o 00:22

Post »

Oto fotki. Nie są one najlepsze bo robione telefonem.
Listki dolne roślinka zrzuciła jakiś tydzień temu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zetnij podobnie jak na fotce i do chłodnego ciemnego pomieszczenia, ogranicz wodę, tak aż do marca od marca w ciepłe i podlewanie a jak zaczną wybijać liście nawożenie. :D

Obrazek
joogi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 lis 2007, o 00:22

Post »

Jakie mają tam panować temperatury i jak ciemno ma być. Do dyspozycji jest kilka miejsc:

A) garaż - nieogrzewany - temp około 0 ale dosyć jasno(okna na całej długości) -moge zakrywać roślinkę aby było jej ciemniej-

B) stryszek nad garażem - temp nieco niższe niż w garażu ale za to stały półmrok - światło wpada przez wywietrzniki

C) ganek - temp 3-7 st i jasno

D) spiżarka temp 10-15st i jasno -moge zakrywać roślinkę aby było jej ciemniej-
ewunia1968
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 11 wrz 2007, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Truskolasy

Gwiazda betlejemska

Post »

Dostałam,od znajomych na święta piękną gwiazdę betlejemską,niestety zaczyna gubić liście .doradzcie co robić,bo mi jej szkoda.
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Wiele okresowo kwitnących roślin w mieszkaniach szybko staje się mało atrakcyjne. Należy do nich również poinsecja. Po kilku tygodniach kolorowe przykwiatki bledną, a część liści opada. Jest to zjawisko normalne, bo po kwitnieniu rośliny te w naturze przechodzą w wegetacji krótką przerwę. Podczas uprawy musisz ciągle pamiętać, że jest ona rośliną tropikalną i powinna mieć jak najwięcej wilgoci w powietrzu.
katarina1984
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 17 paź 2007, o 20:25
Lokalizacja: KRAKóW

Post »

częste podlewanie , i dodatkowe doświetlenie :) w ten sposób nasza gwiazda betlejemska przetrwała juz 3 lata :)
ewunia1968
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 11 wrz 2007, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Truskolasy

Post »

Dzięki za informacje.Już moją gwiazdkę poobcinałam i wyniosłam w chłodne miejsce.Mam nadzieję,że trochę niższa niż14 stopni temperatura jej nie zaszkodzi?!
MrBMW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 wrz 2008, o 20:15
Lokalizacja: Racławice

Post »

Mam takie małe pytanko czy to normalne, że moja gwiazda zaczęła kwitnąć dopiero w połowie stycznia?
Wszystko robiłem, tak jak było opisane w różnych artykułach, miała dosyć dobre nasłonecznienie, nie podlewałem zbyt często, żeby nie przelać. Zakrywałem, żeby nie przedłużać jej dnia i w ogóle. Nie powiem extra kwitnie wygląda, świetnie, nawet wrzucę zdjęcia. Ale czy to dobrze, że tak późno? Śmieję się nawet, że w moim przypadku to bardziej gwiazda wielkanocna. :P
Przepraszam, że nie wchodzi miniaturka, ale nie mogę dojść ładu jak to zrobić.

http://img21.imageshack.us/gal.php?g=s5006843.jpg
mrbmw
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Wynosząc śmieci przy śmietniku

Post »

znalazłam poinsecję. Rozgałęzioną, ale z bardzo małymi listkami i lekko zażółconymi. Ziemi było jak na lekarstwo. Wzięłam ją do domu, przesadziłam, poprzycinałam, zdrewniałe sadzonki powtykałam innej doniczki. Ustawiłam w cieniu na balkonie. Tylko pytanie co dalej?
Awatar użytkownika
aves
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 paź 2007, o 20:57

Post »

no na balkonie w nocy teraz może byc czasami za zimno, ale z tego co napisałaś zagłodzona była ta roślina, skoro przesadziłąs ją do nowej ziemi, to wstrzymaj się z nawożeniem 2 miesiące. Sadzonki łatwo się ukorzeniają. Łatwo ponownie zakwita na zachodnim oknie..., ale trzeba przerzedzac nowe pędy kwiatowe, bo inaczej kolorowe przylistki będą małe...
"Warto żyć, warto śnić, warto kochać..."
...kwiaty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”