Newkowe kwiatki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Witam po krótkiej przerwie :wit . Byłam na działce i z przerażeniem odkryłam na sąsiedniej zaniedbanej działce barszcz sosnowskiego. Rośnie przy moim ogrodzeniu, boję się, że wysieje się u mnie. Jutro muszę to zgłosić, ale komu? Aeonium chyba można rozkrzewić ale ja jeszcze nie próbowałam. Moim zdaniem hoja surigaoensis nie pachnie albo ja mam słaby węch :D . Dziękuję Wam, że zaglądacie do mnie ;:167 . Jutro wstawię kolejne zdjęcia moich hoji.
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Newkowe kwiatki

Post »

newka pisze: Codziennie po wstaniu z łóżka i po przyjściu z pracy i jeszcze kilka razy dziennie muszę obejrzeć wszystkie moje roślinki. Na to patrzy mój osiemnastoletni syn i tylko głową kiwa. O co mu chodzi? To przecież chyba normalne. :D
Nastolatki chyba już tak mają - mój siedemnastolatek też patrzy z politowaniem, kiedy jeszcze z torebką na ramieniu i w 'pełnym rynsztunku' najpierw idę do inspektu, potem na parapet (bo akurat cos tam się kluje i trzeba sprawdzić postępy) a dopiero potem wracam "do domu". Takie pokolenie, co zrobisz :;230

Goraco zachęcam do wysiewu adenium, to świetna sprawa! Zajrzyj do watku tematycznego, na pewno coś tam dla siebie wyczytasz, trzymam mocno kciuki za powodzenie ;:333
Poza tym bardzo ładne masz krasulki ;:173 I widzę, że hoje trzymasz w hydro, długo?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Zapomniałam coś napisać. Strasznie mi się spodobało jak Ci roślinki do zdjęć "obsiadły" kanapę ;:306.
I piękny kolor ma ta róża pokazana na pierwszej stronie.

Ty się synem nie przejmuj, poczekaj, aż jego dopadnie jakaś choroba roślinna :;230.

A co do barszczu ( :pogon) może jakiś zarząd działkowy powinien się zainteresować? Ewentualnie można by zadzwonić i zapytać w jakichś służbach miejskich, ale znając życie to oleją sprawę...
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Witam serdecznie. Dzwoniłam do Urzędu Gminy i do Straży Pożarnej bez efektu. Jutro spróbuję zaatakować Sanepid. Nie wiem na co liczę ale zadzwonię ;:223 . Hoje trzymam w hydro od zimy i jestem zadowolona. Nie muszę martwić się czy mają za sucho czy je zalałam. Pierwsze adenium wysiałam, w sierpniu pojadę z nimi na wczasy :heja , a jak wrócę będę siać resztę :D .
A teraz kolejne hoje

Obrazek
Obrazek
hoja nicholsoniae

Obrazek
hoja obovata, bardzo ją lubię, dlatego zaszczepkę ze swojej dużej rosnącej w ziemi przeniosłam do hydro

Obrazek
jakaś hoja finlaysonii

Obrazek
hoja pubicalyx silver splash też pocięta i do hydro

Obrazek
hoja carnosa ( byk )

buziaki ;:196
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Newkowe kwiatki

Post »

No, hoje to u Ciebie mają raj ;:180. Pięknie rosną.

A może dałoby radę wejść na tamtą działkę jakoś cichaczem i po prostu wyciąć to paskudztwo? Jeżeli ktoś się zainteresuje, to i tak pewnie stanie na tym, że to właściciel działki powinien usunąć ;:192. Ewentualnie można by zadzwonić i zapytać w lokalnej gazecie.
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Kupiłam Pyrenacantha malvifolia, po przyjeździe do mnie tak wyglądała

Obrazek

później listki zaczęły usychać i odpadać a ja wpadłam w panikę. Teraz wygląda tak

Obrazek

chyba najgorsze już za mną :D .

Wysiałam adenium arabicum dwa nasionka, wzeszło jedno

Obrazek

i uncarinę

Obrazek

teraz tylko dbać o nie muszę :D .
A to kolejne moje rośliny
hoja NN
Obrazek
hoja fusco marginata niedawno kupiłam ale te dwa małe listki są moje :heja
Obrazek

Sprawa barszczu Sosnowskiego nadal nierozwiązana ;:185 .
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Śliczne hojki :) ta NN to moim zdanie Carnosa Variegata.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Trafiłam do Ciebie, bo zamieściłaś w dziale sukulentowym pytanie odnośnie ostatnich roślinek. Świetny wątek! Większość widzę jest sukulentowych :D Sama jestem posiadaczką własnoręcznie wysianych Uncarin (to endemity Madagaskaru, moja obsesja :;230 ), Adenium, gruboszowatych, hoi, przede wszystkim Pachypodium i wielu innych - i cieszę się, że kolejna miłośniczka kaudeksów tutaj przybyła :D
Wątek z naprawdę fajnymi roślinkami, gratulacje!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Witaj Żanetko, miło mi, że zajrzałaś do mnie. Nie masz pojęcia ile godzin spędziłam przy komputerze czytając Twoje wątki. A sukulenty bardzo lubię, są mało wymagające a do tego śliczne.
Witaj Olu, dzięki za identyfikację hoji, też masz ich kilka :D . Najbardziej jednak zaciekawił mnie zwierzak, jest cudny.
Dzisiaj znowu zdjęcia moich hojek.

Obrazek
hoja minibelle

Obrazek
hoja waymaniae orange peel, długo nie rosła ale teraz ruszyłam i mam nadzieję, że jej nie przejdzie chęć bo listki ma super takie chropowate

Obrazek
hoja salweenica

Obrazek
hoja scortechinii

Obrazek
hoja parasitica alba

Obrazek
hoja graveolens
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Pozdrawiam hojomaniaczkę :) Ładna kolekcja :)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Kolekcja rzeczywiście już ładna, a dalej będzie tylko piękniała! ;:333

a tak przy okazji - skad Wy bierzecie takie fajne obręcze na podpórki?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Newkowe kwiatki

Post »

eriopus, dziękuję za wizytę i dobre słowo. :wit
Lucy, nie wiem ja inni ale obręcze zaczęłam produkować sama :D . Kupiłam zwój grubego, powlekanego plastikiem drutu, obcięłam kombinerkami ( chyba to się tak nazywa ) kawałek, wygięłam i gotowe.
Dzisiaj muszę zrobić porządek na hojowym oknie i już jestem przerażona, miłego dnia wszystkim.
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Newkowe kwiatki

Post »

Ewuniu nicholsoniae pięknie Ci się wybarwiła, stoi od południa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”