Kohleria - uprawa, prezentacja kwitnień

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

IkaD pisze:Twoja też jest dość wysoka a jaki kolorek masz?

Czerwony w kropki, do niedawna nie wiedziałam, że są odmiany ;:202
kohleria pisze:Czyli góra słabnie również dlatego,że siły idą na to co ma pod sobą

Ale dobrze zrobiłam z powrotem wpychając do ziemi? :roll: bo nie urwałam z obawy czy da radę teraz zimą...
kohleria pisze:Poobserwuj górę . Jeżeli zacznie marnieć bardziej , bo przyznam,że dopadłaś do niej bardziej niż się spodziewałam

No właśnie to co na samym czubku to urosło mi w ostatnim czasie, oczywiście jednocześnie zrzucając liście z dołu, obecnie stoi na południowym parapecie ;:218
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Kolor kohleriii Miodkowej jest taki : karminowy?
Obrazek

- to jest moja kohleria!!!!!

Utnij łodygę i wsadź do wody i to już. To kłącze z listeczkami , też już wyjmij z ziemi i posadź do osobnej małej doniczki ? .
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Kohleria moja nad grobem stojąca, została ucięta, stoi we wodzie, a te jej nowe pypcie siedzą w ziemi, znalazłam dwa, trzeciego gdzieś... nie wiem gdzie... ;:170
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Kohlerio, moja kohleria ma cały czas takie małe zielone, takie z 8 cm, ciachnąć i do wody?
A kiedy pogrzebać i przesadzić do nowych doniczek? Jedno kłącze na jedną doniczkę?
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
ellcia
500p
500p
Posty: 533
Od: 12 lis 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Ja mojej kilka lat nie ruszałam, a szyszki też sadziłam, jak już wyczaiłam, że Kohleria je ma, ale nie sprawdzałam dokładnie czy wszystkie potem wytworzyły nowe roślinki, na pewno, jak się szyszki przesadza, mają więcej miejsca, nową ziemię i ładniej rosną...
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Wracając natomiast do kohlerii - to melduję posłusznie, że szyszka chyba się przyjmuje, bo widzę coś tam wyłazi :tan a odcięty czubek też się ukorzenia, strasznie szybko :shock: co prawda korzonek jest aż jeden ale jest ;:215
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Dla zainteresowanych :wit wyjaśniam obrazowo, dlaczego moje kohlerie tak długo i obficie kwitną.

Przewróciłam delikatnie doniczkę. Wysypałam delikatnie zawartość. I co , góra stała w miejscu, nawet marniała , bo cała siła wzrostu szła w dorodne kłącza.
Tutaj, oberwałam delikatnie kłącza nie uszkadzając korzeni rośliny. Może nawet teraz posadzę je do doniczek, albo przysypię wszystkie w ziemi w jednej doniczce do przetrwania, i bliżej wiosny rozsadzę ?


Roślinę prawie z nieuszkodzonym dołem, posadziłam do mniejszej doniczki. Na razie nie podłałam,żeby korzonki ruszyły w poszukiwaniu wody - tym sposobem wgryzły się w ziemię.

Czyli , jeśli w fazie rozwoju, wiosną , góra ledwie kwitnie, zaglądamy w intymne i w bardzo prosty sposób obrywamy przynajmniej te łatwo dostępne kłącza, a roślinę .... i tak jak wyżej wyjaśniłam robimy :uszy ;:306
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Witam serdecznie miłośniczkę kohlerii.
Kilka razy próbowałam się zaprzyjażnić z koherią ale bez powodzenia. Dziś otrzymałam malutką sadzoneczkę bez tych cebulek, z korzonkami. Już żle zrobiłam bo ją podlałam Może przy Twojej pomocy się uda zatrzymać na dłuzej. Bedę podglądać i podziwiać Twoje pięknotki. Mam pytanie w jakiej tem. ją postawić.

_________________________-
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Ulka w cieplutko, jak najcieplej, najwidniej i jakieś naczynko z wodą postaw dla wilgotności. Może jakimś cudem się ukorzeni. ;:218
Tu wstawiam cytat , co na innym forum napisałam, ta koleżanka zrobiła tak jak Ty i jej kohleria padła:

Zimą nie prowadzi się wymiany ukorzenionych szczepek. Kohleria potrzebuje dużo światła i ciepła ,żeby korzenie ,że tak powiem wrosły w ziemię.
W wodzie i owszem ukorzeniona dotrwa do wiosny. Jak ją zimą wsadzi się do ziemi - kaput.
..... Twoja kohleria nie miała sił się ukorzenić, więc nie ma mowy o wytworzeniu kłączy.
Ja na próbę, czasami przeprowadzam doświadczenia , posadziłam ukorzenioną szczepkę do ziemi.
Po paru tygodniach padła. Nie martwię się bo mam zapasowe.
Wymieniajmy się czy kupujmy na wiosnę , to dla kohlerii najlepsze.


Mimo to, cuda się zdarzają :uszy .
Ups! Pomyślałam, wsadź ją do wody. W wodzie przetrwa do sezonu. Nie wiem w jakim jest stanie.?

Niunia wstaw fotki swoich.
Awatar użytkownika
begonia
100p
100p
Posty: 171
Od: 30 mar 2009, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie. okolice Stalowej Woli

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Witaj Kohlerio. Proszę powiedz co to za odmiana kohlerii? Widzę, że listki ma trochę inne i jakiego koloru kwiaty.A rozmnażać to się lubi, bo trochę dzieciaczków ma.
Zapraszam do mnie.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=21522
POZDRAWIAM:)
Zuzanna
Awatar użytkownika
beata22
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 mar 2010, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Andrychów

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

A ja mam takie pytanie, czy na zimę usypiamy kłącza tak jak amarylisy czyli czy kohlerie muszą lub czy powinny przejść okres spoczynku.
Pozdrawiam serdecznie Beata
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Przeniosłam odpowiedź z PW:
Na wszystkich oknach będzie dobrze, oprócz palącego słońca przez szybę. Jeżeli okno ma przed sobą balkon- też dobrze dla kohlerii. ;:306
Ja preferuję doniczki plastikowe , lepiej trzymają wilgoć niż gliniane . ;:173

Data na fotce 02.VIII. - jeszcze ze 2 miesiące kwitła:
Obrazek

Na tej stronie 01.X. w pełnym rozkwicie kohleria! ;:oj
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9&start=70
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kohlerie kohlerii

Post »

Tu jest porada, może komuś pomoże:
http://www.cbr.edu.pl/rme-archiwum/2007 ... ?strona=46

W ten sam sposób były posadzone na przezimowanie. Tyle,że stały w kąciku , prawie bez podlewania. Ze 3 tygodnie temu postawione na parapet od strony najczęściej słonecznej, podlewane, mnożą się jak grzyby po deszczu. ;:306
Nie wiem po ile utykałam i ile jeszcze wysadzi noski. Za jakiś czas będę musiała rozsadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”