Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapylacze odmiany Gold Milenium

Post »

przemek-g pisze:...Wszystkie, które są publikowane okazuje się, że kwitną za późno i nie są w stanie zapylić - przynajmniej u mnie...
Kiedy kwitnie u Ciebie 'Szampion' i jaka jest różnica w stosunku do 'Gold Millenium'. W ciągu ilu sezonów (kwitnienia) prowadziłeś obserwacje?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Czy komuś z was przesłano drzewka kurierem? Mi powiedziano w Prusach, ze nie wysyłają kurierem,wogole.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

A w ogóle wysyłają ?
Musiałem jechać autkiem.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Ja dostawałem drzewka kurierem, lecz nie z Prus. Nie wszystkie firmy mają podpisane umowy z kurierami. Moje drzewka z Prus przyszły pocztą, owinięte były czarną folią. Gold Milenium doszły całe, inna jabłonka miała złamaną gałązkę.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

A kiedy kupowałeś? Gdzie kupowałeś na odległość drzewka odmiany Gold Milenium?

Pozdrawiam serdecznie.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Drzewka kupiłem w Prusach jesienią ubiegłego roku. Przesyłka pocztowa i to właśnie o tej przesyłce pisałem, że jedno z drzewek miało uszkodzenia. Drzewka owijane są grubą folią, solidnie, a nasza Poczta Polska jaka jest, każdy wie. Kiedy w jednym samochodzie dostawczym jadą kartony z towarem, a obok wątłe drzewka, wiadomo, że kontakt ciężkich kartonów z drzewkami może się źle skończyć dla drzewek.
Z drugiej strony, przyszły do mnie sadzonki kurierem. kurier był tak niekumaty, że paczkę z sadzonkami wiózł do góry nogami, a więc doniczki były w górze, a pędy na dole. Przesyłka dotarła następnego dnia, jednak w doniczkach brak było ziemi, rośliny przemieszane tak, że trudno było rozdzielić. Kurier opryskliwy ględził coś pod nosem i narzekał, że moja przesyłka zmoczyła mu inne. Jak miała nie zmoczyć, skoro mocno wilgotna zawartość wszystkich doniczek rozsypała się po paczce. papierowe opakowanie przemokło, a woda przesiąkała na zewnątrz.
Nie ma się co zastanawiać. Jeżeli zamierzasz kupować, dogadaj się z kimś i weźcie kilka sadzonek tak, by całość była sztywniejsza. Pisałem już, że potrzeba zapylacza, więc zamów dodatkowo jakąś jabłonkę do zapylania.
Im dłużej się będziesz zastanawiał, tym mniejsze szanse zakupu.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

No tak, dobrze Ci mówić, do Prus mam 300 km :(

Pozdrawiam serdecznie
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Ciągle nie rozumiem. Ja też mam daleko do Prus, a jednak kupiłem u nich drzewka. Przesłali pocztą. Sam pisałeś, że wysyłają tylko pocztą. Mnie dokładnie to samo powiedzieli kiedy zamawiałem. Uważam, że nawet dla poczty te 300 km to nie problem.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Sorry,

nie dopisałem. Dzis rozmawiałem z gościem z Prus i powiedział mi, ze już od roku nie wysyłają kurierem bądź poczta :( Nie wiem, czy mijał się z prawda. Dlatego pytałem, czy ktoś od nich kupował na odległość.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Lex !
W zeszłym roku, jesienią, już mi odmówili wysyłki. Dlatego przy okazji wyjazdu służbowego udałem się do nich autkiem.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
przemek-g
100p
100p
Posty: 137
Od: 6 paź 2009, o 16:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapylacze odmiany Gold Milenium

Post »

pomolog pisze:
przemek-g pisze:...Wszystkie, które są publikowane okazuje się, że kwitną za późno i nie są w stanie zapylić - przynajmniej u mnie...
Kiedy kwitnie u Ciebie 'Szampion' i jaka jest różnica w stosunku do 'Gold Millenium'. W ciągu ilu sezonów (kwitnienia) prowadziłeś obserwacje?
Pozdrawiam serdecznie :wink:

pomologu jestem totalnym amatorem i się do tego przyznaję :) obserwacje prowadziłem 3 sezony :) Swoją opinię opieram też na bezpośredniej, długiej rozmowie na temat zapylaczy z Panem Skibickim, który zajmuje się tymi jabłoniami od lat:)
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Zapylacze odmiany Gold Milenium

Post »

A antonówka nie wystarczy??
przemek-g
100p
100p
Posty: 137
Od: 6 paź 2009, o 16:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapylacze odmiany Gold Milenium

Post »

Ja osobiście nie próbowałem ale pan Skibicki mówił, że antonówka nie dała rady u niego zapylić. Wspominał, że z owocowych to papierówka jest tak na granicy - może zdążyć a może nie - zależy od sezonu. Ja w tym roku spróbuję jeszcze z papierówką a jak nie da rady to posadzę tę jabłoń ozdobną evereste.

Lex odezwij się do mnie na PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”