Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Żagwin - uprawa

Post »

Jak tam Wasze żagwiny. Ja wysiałam w tym roku pierwszy raz i taki mi jakiś delikatny rośnie.
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Żagwin - uprawa

Post »

Mój jest całkiem, całkiem i chyba pora by go rozsadzić lub na miejsce stałe ale na razie nie mam pomysłu gdzie by go dać więc biedny siedzi w doniczce ściśniety :roll:
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Żagwin - uprawa

Post »

A moje niestety wywaliłam... nie sprawdziły się. Muszę poszukać czegoś innego na obwódki. Bryła korzeniowa rozrośnięta, a listków wcale...
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żagwin - uprawa

Post »

Co myślicie jak bym tak gdzieś w lutym posiała żagwin to by zakwitł jeszcze w tym roku ? Wiem że powinien w następnym roku uprawy ale może ... u kogoś kwitł wcześniej ?
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Anatol
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2010, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żagwin - uprawa

Post »

Ze dwa lata temu siałem mieszankę żagwinów, nasiona produkcji holenderskiej, chyba w marcu. W maju wysadziłem na pole i zapomniałem o nich :oops: w końcu lata pojawiły się pojedyncze kwiaty i kwitł tak do zimy. Czyli możliwe jest, aby żagwin zakwitł w roku wysiewu, ale kwiatów jest mało i są słabiej wybarwione :? Lepiej jest poczekać do kwietnia i wysiać w gruncie, przez lato pięknie się rozrosną i wiosną kolejnego roku zakwitną bardzo obficie ;:108
Pozdrawiam, Kamil
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Żagwin - uprawa

Post »

Teraz nie ma odpowiedniego oświetlenia. Żagwin ci sie powyciąga, będzie sie kładł i "zbrzydnie". Moim zdaniem trzeba poczekać do marca, jeśli musisz wcześniej. Wtedy też troche sie wydłuzy a jeszcze dodatkowe 2 miesiące bez odpowiedniego światła to nie najlepszy pomysł.
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Żagwin - uprawa

Post »

Nie siejcie wcześniej bo nic z tego nie będzie. Roślinki będą rachityczne. Jak już tak bardzo chcecie siać to te roślinki które potrzebują wczesnego siewu a jest ich trochę :wink:
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Post »

U mnie dopiero odbudowują się po zimie, mam nadzieję że będą kwitły w tym sezonie :)
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Post »

Nigdy mnie nie zawiodły i o tej porze roku są ozdobą skalniaka

"Royal blue" :

Obrazek

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Post »

W zeszłym roku też postanowiłam pobawić się w sianie żagwinu z nasion. Wyszło mi kilka kupek, które ledwo było widać w ogrodzie, po zimie wszystko było uschnięte, a tu proszę jaka niespodzianka :) Nasiona to mieszanka kolorów niebieski, róż i amarant. Tylko teraz napiszcie jak z tym przycięciem po kwitnieniu, ciąć czy nie ścinać?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Post »

Gratuluję sukcesów z wysianym żagwinem :).

Po kwitnieniu żagwin możemy oczywiście przycinać, dzięki temu roślina będzie bardziej zwarta.

Pozdrawiam
Adam
maxx
100p
100p
Posty: 124
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Post »

Każda bylina kwitnąca w 2 roku posiana odpowiednio wcześnie i utrzymywana w dobrych warunkach może zakwitnąć w pierwszym roku. Dla amatorów pierwsze kwiatki to powód do dumy a zawodowcy usuwają w takiej sytuacji zawiązki pąków bo wczesne kwitnienie osłabia rozwój rośliny. Nie idzie mi żagwin ciągle jakieś puste place, nieregularnie rozrastające się kępy, ogołocone suche łodygi choć żadna kępa nie zginęła Kiedy je kupiłem były bardzo przerośnięte z gorącego tunelu może to dla tego?. Posiałem gęsiówkę kaukaską i rośnie znacznie lepiej. Może dlatego, że jest młoda a może lepiej znosi żyzną glebę której nasypałem 10 centymetrów na pozostałości po pryzmie żwiru (skalniak dla leniwych :D). Tak naprawdę to z gęsiówką też był problem bo w pierwszym roku zawiązała tyle nasion że zanikła ale nasiona ładnie wzeszły i więcej problemu nie ma. Teraz już staram się większość strączków ucinać. Żagwinu nigdy nie przycinałem bo staram się zbytnio nie ingerować w życie roślin poza odchwaszczeniem i rozsadzeniem z dużą kępą ziemi roślin które "wchodzą na siebie". Jak przekwitnie skoszą go chociaż on kwitnie stale :).
Awatar użytkownika
Nevrinka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 5 wrz 2011, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Żagwin ogrodowy Aubrieta cultorum

Post »

Witam,
wiosną wysiałam żagwin na rozsadniku, zastanawia mnie dlaczego kładzie się, dolna częśc łodygi jest bardzo cienka, czy przyciąc go troszeczkę?
Kiedy mogę posadzic go na miejscu docelowym, tj. sklaniaku ?

Pozdrawiam
"Stumilowa podróż, rozpoczyna się od pierwszego kroku" ~Tao Te Ching~
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”