Truskawkowa działka cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Julia nasion nagietków teraz już nie kupuję, sieją się same, ale też je zbieram - ich i aksamitek mam tyle, że mogłabym zupę ugotować ;:224 Aronię zastałam już na działce, jest z nią tylko jeden problem - jest wrośnięta w zewnętrzną siatkę ;:219 Nic się z nią nie da zrobić, można jedynie zostawić tak jak jest. Nad konstrukcją dla ogórków też się zastanawiałam, mam pewien pomysł, zobaczymy jak zda egzamin w praktyce ;:108
Danusiu dziękuję ;:196 obiektywy można wymieniać albo w lustrzankach cyfrowych (taką mam ja), albo w nowych cyfrówkach z wymiennymi obiektywami ;:108
Beatko dziękuję ;:196 te gałęzie oni przerzucili kiedy działka jeszcze nie miała właściciela w myśl zasady "niczyje to można śmiecić" :evil:
Dorotko, Ewo dziękuję ;:196

Dzisiaj przechodzimy do zdjęć z jesieni 2016, najpierw poglądowe - największą zmianą było postawienie domku, żałuję tylko że nie zrobiłam zdjęć przed i w trakcie budowy ;:223

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym samym czasie wycięłam dziką różę rosnącą koło studni, zamiast ładnego krzaczka tworzyła ona splątany, brzydki i w dodatku chory kłąb...

Obrazek

Oczyszczania terenu ciąg dalszy oraz warzywnik już po zbiorach, zostały tylko kwiaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na część działki gdzie jest altana, od strony zewnętrznego ogrodzenia - niestety większość tych drzew trzeba było wyciąć, chorowały tak bardzo, że jedno niedługo samo się przewróciło:

Obrazek

Poniższe zdjęcia są z ostatniego pobytu na działce w tamtym roku, około połowy listopada. Gdzieś czytałam o metodzie pozbywania się chwastów przez obłożenie ziemi kartonami, ale chyba nie zrobiłam tego dobrze, nie dało to żadnych efektów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalko fajnie się ogląda zdjęcia wspominkowe, a jaka duma jak się widzi początek, a potem to co się już osiągnęło, fajne zdjęcia, cudnych roślin ;:215 ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

:wit
Przychodzę z rewizytą na truskawkową działkę.
Lubię oglądać taką historię zakładania działki. Przypomina mi się walka z moją, która trwa nadal i końca nie widać.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11350
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Oglądając początki ogrodowania na Twojej działce przypominają mi się nasze jego początki ... :? W pierwszym sezonie letnim wyrosły mini ogórki okrąglutkie jak jabłuszka i pamiętam kilka strąków fasoli na sznurkach...Smętny był ten widok bo ja tam byłam tylko Gościem, w ogóle mnie to nie interesowało a działka była "z przydziału" zakładowego mojego M.Z każdym rokiem było lepiej! :heja Dzisiaj nie wyobrażam sobie co by było gdyby jej nie było!!!! ;:145 ;:7

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalko, lato na działeczce miałaś i barwne, i smakowite. ;:138 ;:138
Piękne zdjęcia nagietków. ;:215 Bardzo je lubię, a ponadto na płatkach pomarańczowo kwitnących robię nalewkę wzmacniającą organizm. ;:333
Trzymaj się zdrowo i uważaj na krążącego wirusa. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3669
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

I ja się wpisuję, żeby ,, truskawkowa,, mi nie uciekła. Koniecznie muszę zaprosić do siebie nagietki, no i poziomki. Pozdrawiam wiosennie.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Ooo, widzę kolejna część ! Wpisuję się zatem ! ;:138
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Irenko bardzo dziękuję ;:196
Aniu witam i dziękuję ;:196 u mnie też walka z działką w żaden sposób nie skończona, ale w sumie nie ma czegoś takiego jak ukończony ogród :wink:
Marynko początki są zawsze trudne, również w ogrodnictwie ;:108
Lucynko bardzo dziękuję ;:196 Tobie również przesyłam życzenia zdrowia, to każdemu się obecnie przyda ;:108
Kasiu, Seba witam i dziękuję ;:196

Dzisiaj kolejne zdjęcia z serii najładniejszych widoków, jesień 2016. Na zdjęciach kolejno: rudbekia, aksamitki, nasturcja, owoce dzikiej róży, fragment studni, ognisko i przegląd motyli odwiedzających działkę, maślaki które wyrosły na działce, zbiór orzechów włoskich, hosta w jesiennych barwach, kolejny motyl, muchomorki na przystanku, liście czereśni i orzecha włoskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalia fajnie tak patrzeć jak działka zmienia się z miesiąca na miesiąc :) Hmm o kartonach nie słyszałem, ale jakbyś przykryła włókniną to trawa by zgniła, u mnie tak było, aczkolwiek nie pamiętam czy gniła tylko przez zimę czy trochę więcej :)
Zdjęcia piękne, wszystkie mają takie żywe kolory, że aż chce się patrzeć.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o kartony, to nie wystarczy przygnieść je kartonami. Widziałam, że na takie sypaną ściętą trawę, może to chodzi o to, żeby całość poddała się procesowi kompostowania?
Studnia i ogień- te dwa widoczki tym razem spodobały mi się najbardziej ;:63 No i muchomory, mam do nich słabość ;:306
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Maślaki na działeczce! ;:333 Też bym chciała! Nawet muchomorka z radością powitałabym na działce :tan , choć po obfoceniu pewnie bym się go pozbyła, co by miejsca nie zajmował. ;:306
Natalko, każdy kwiatek to cud natury, a śliczne delikatne motylki dodają im uroku. ;:63 ;:63

U mnie dzisiaj wieje i leje na zmianę ze słoneczkiem, z domu największego wroga bym nie wyprosiła. ;:124 Wobec tego sama też nie wychodzę i po dokończeniu pikowania doglądam swoich parapetowych wysiewów. ;:108

Zdrówka życzę i mocno ściskam. ;:167 ;:167 ;:168 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5357
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Szkoda starych drzew.Bardzo lubię takie powyginane i powykrzywiane na wszystkie strony.Mają w sobie wiele uroku.Te nowoczesne drzewa owocowe aż tak długo
nie żyją.U mnie też powoli żywot kończą.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Różne motylki Ciebie nawiedzają.Masz też swoje maślaki.Nie trzeba do lasu chodzić.U mojego syna też rosną maślaki koło domu.
Podoba mi się zdjęcie ogniska.
Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”