Łąka kwietna,nasiona,przygotowanie,pielęgnacja

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jasne. Tak właśnie zrobiłam. Tylko gleba u mnie nie jest wilgotna :P

Tzn. wody podskórne są płytko, ale powierzchnia zaskorupia się w kamień i jeśli ruszy się ją w nieodpowiednim momencie, to albo się klei i maże (za wcześnie), albo rozpyla (za późno). Uznałam więc, że jeśli nie mam zamiaru uprawiać tu czegokolwiek (nie mam specjalistycznego sprzętu, kasy na wynajem tegoż, ani na poprawienie całego areału, nie mam też dobrego dojazdu i... ochoty), to lepiej kosić łąkę czy pastwisko (tzn. prawie trawnik), niż miotać się w różne strony i "kopać się z koniem" :D

Może kiedyś poprawię glebę, może kiedyś znowu zasieję łąkę kwietną, może kiedyś... bo niewątpliwie piękna jest...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Nalewka pisze: A o łące kwietnej mogę tylko pomarzyć, dopóki nie zdobędę środków i narzędzi do uprawy tej koszmarnej gliny.
Ja się połączę w bólu:( Nawet jakby mi się udało uporać z glebą to zawsze wylezie albo ostrożeń, albo podagrycznik albo coś jeszcze.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Mała ogrodniczko, powiedz jak wygląda twoja łąka, czy posiałaś ?
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Polska łąka kwietna

Post »

Witam. Mam pytanie czy Chaber Bławatek sprzedawany m.in tu:
http://www.e-commerce.pl/PNOS-Ozarow-Ma ... 21133.html
to to samo co ten polny zwykły tylko kolor inny??
Awatar użytkownika
humanista
50p
50p
Posty: 52
Od: 31 paź 2009, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Polska łąka kwietna

Post »

Zaznajomiłem się z tematem i coraz bardziej chcę taką łąkę. Ja jednak chodzę po polach i zbieram nasiona takich roślin polnych i sam wysiewam. Wiecie później jaka jest z tego satysfakcja ?. W ogrodzie rosną już mi dziewanny, babki lancetowate, rumianki. Na razie nic więcej ale szukanie nasion nadal trwa :)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polska łąka kwietna

Post »

Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Polska łąka kwietna

Post »

jakby ktos był zainteresowany to Klub Przyrodników prowadzi sprzedaż nasion chwastów zbóż, chwastów przydroży, osobiscie sam jestem na wyższym etapie bo mam lepsze chwasty :) tzn dorobilem sie całkiem ladnej kolekcji naprawde żadkich juz obecnie chwastów :idea: :wink:
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polska łąka kwietna

Post »

Czy można wiedzieć jakich?
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Polska łąka kwietna

Post »

A ktoś może mi odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie?Czy chaber bławatek ten różnokolorowy jest taki sam co ten polny-chodzi mi o właściwości lecznicze.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Polska łąka kwietna

Post »

a mam na przykład takiego Miłka letniego,rezedę małą, kurzyślad błękitny,przewiercień okrągłolistny,pszonak pannoński,dwurząd wąskolistny ale za największego raryta jakiego mam uważam Włóczydło polne 8-) Ja mam taki foliak w którym mam kseroterme i tam sobie te chwasty uprawiam- oczywiście nie same bo głównym powodem są storczyki gruntowe ale znajdzie się miejsce też dla chwastów . wiele osób buduje skalniaki a nikt nie stara się stworzyć ciepłolubnych nawapiennych muraw a powiadam wam ze nie ma nic piękniejszego od murawy kserotermicznej :idea: :) zresztą zobaczcie po gatunkach http://www.atlas-roslin.pl/zbiorowiska/ ... foliae.htm
Awatar użytkownika
Kretowspinacz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska łąka kwietna

Post »

Witam,
Chcialbym posadzic lake po sasiedzku z normalnym trawnikiem, czy nie ma ryzyka ze laka sie rozprzestrzeni i zacznie pozerac trawnik ?
Pozdrawiam
Kretowspinacz
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Polska łąka kwietna

Post »

trawnika nie pożre :;230 ale jak jej nie skosisz po kwitnieniu to sie będzie wysiewać, bo nasionka nie mają pojęcia "granicy" :uszy , z tym, że koszenie trawnika (częste i niskie) na pewno ograniczy ekspansję łąki.

Szkoda, że te ceny za nasiona (z linku Mirzana) takie "zaporowe", chyba trzeba sie będzie przejść na własną dziką łąke i zacząć zbierać...
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Polska łąka kwietna

Post »

Ave, trochę nasion zebrałam jesienią. Ale byłam wtedy zielona w temacie, jak szczypiorek na wiosnę, więc po prostu wsypywałam wszystko do jednej torby.

Pisałam do firmy polecanej przez Nalewkę na 1 stronie, ale oni teraz dodają do mieszanki kwiaty ogrodowe. Może w tym roku zaczniemy już świadomie zbierać nasionka? Bardzo mnie kusi, by stworzyć taką samoobsługową łączkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”