Kocimiętka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kocimiętka

Post »

Zimuje bez problemu bez okrycia u mnie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11626
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kocimiętka

Post »

GPR+ na wiosnę będzie burza kwiatów, w ubiegłym roku taką sadziłam na wiosnę i pęknie kwitła. Moja w tym roku kwitła od kwietnia do czerwca. Ścięłam nisko i ponownie kwitła ponad miesiąc, choć mniejszą ilością kwiatów.
Powodzenia
GPR+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 29 kwie 2014, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kocimiętka

Post »

Co to znaczy "nisko" i kiedy należy ściąć?
Jak długo kwitnie tzn jak długo utrzymują się kwiatki?
W jaki sposób kocimiętka się rozmnaża? Ścinki dać jako kompost?

W zasadzie to wcale nie jestem pewien czy wytrzyma do czasu kwitnięcia.
Już teraz koty się do nich garną. Ale w sumie zasadziłem ją też i dla nich więc spoko.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11626
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kocimiętka

Post »

Ścinam po zimie na 4-5 cm, żeby nie uszkodzić wyrastających młodych listków w środku krzewu. Po kwitnieniu też podobnie, patrząc jak środkowe, młode listki wyglądają. Po 3 tygodniach roślina ma 15 cm przyrosty i szybko zakwita. Moja wysiewa się sama, młodych siewek są setki. Wszystkie ścinki daję na kompost. U mnie też koty przychodzą, ale generalnie nie niszczą roślin. Czasem poleżą, ale się podnosi, a nawet jak nie, to nie rozpaczam, mam ze 40 roślin.
Kocimiętka jest bardzo wytrzymała, nigdy niczym nie okrywałam.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kocimiętka

Post »

monika10 pisze:Ja mam nasiona kocimiętki z akcji,siałam w lutym i teraz ładnie kwitnie,ale na biało.Trochę dziwne.
Wcale nie aż tak dziwne. Zależy od tego, jaką masz odmianę kocimiętki, a tych jest sporo. Na biało kwitnie np. Nepeta cataria, czyli kocimiętka właściwa. Niebieskofioletowe kwiaty natomiast są charakterystyczne dla Nepeta mussinii i Nepeta faassenii - kocimiętki Faassena i Mussina. Różnią się też aromatem - liście k. właściwej mają bardziej cytrynowy, słodszy aromat, dwie pozostałe pachną znacznie intensywniej, trochę mentolowo i aromat jest bardziej ostry, pikantny.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Kocimiętka

Post »

Myślałam,że kocimiętka zawsze kwitnie na fioletowo. W każdym razie wygląda bardzo ładnie. :wink:
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kocimiętka

Post »

Kocimiętka ma super zapach choć mój kot na jej widok szaleję, ucieka zaczyna drapać. Tylko dam mu do powąchania. :shock:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kocimiętka

Post »

Witam
Mam pytanie - czy kocimiętka da radę w półcieniu kwitnąć ?? Mam wzdłuż chodnika rabatę , którą nie wiem czym obsadzić - dziś wpadłam na pomysł kocimiętki ale niestety to miejsce jest w zimie i jesieni bardziej zacienione a latem wiosna jest w miarę słonecznie. Czy ktoś uprawia kocimiętkę w podobnych warunkach i może podzielić się swoim doświadczeniem ?/ Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Kocimiętka

Post »

Witam, czy jak posadzę teraz kocimiętkę, jest szansa że ona w tym roku zakwitnie? Czy lepiej wysiać ją oszczędzając parapety później i dać do gruntu później?
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kocimiętka

Post »

Posiałam w ubiegłym roku kocimiętke od razu do grunty na początku, maja ładnie wzeszła i te które przesadziłam na miejsce stałe jeszcze jako maluszki urosły i jeszcze w lipcu zakwitły, zebrałam nawet nasiona, posiałam i zeszły,( ale nie wiem czy te maluszki przezimują) . Te które zostawiłam w kupce to nie specjalnie urosły. Zresztą od czegoś to zależy, bo z tej samej paczki nasion w jesieni jedne egzemplarze były duże krzaki wyglądały jak paroletnie inne chudziaki po dwa badylki.W tym roku może się wyrównają. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11626
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kocimiętka

Post »

Może były różne gatunki w torebce. ;:218 Też siałam, wszystkie są jednakowe. Samosiew wiosną taki, że setki roślinek idą zarówno do chętnych, jak i kompostownika.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kocimiętka

Post »

Nie, wszystka jest niska płożąca, nawet te duże krzaki też są niziutkie. Podejrzewam , że zależy to od ziemi. Na tych nowych rabatach mam ziemie nawożoną nie wiadomo skąd.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Kocimiętka

Post »

Kocimiętkę mam w słońcu i cieniu , na glinie i piachu i dobrze nawiezionej ziemi , wszędzie rośnie jak szalona , nie przycinam ich jesienią , a dopiero wiosną , to je przez zimę zabezpiecza , jak dla mnie nie zniszczalne , sieją się same jak szalone, uwielbiają je wszystkie bzyczące .Kwitnie od wiosny do jesieni ,wystarczy wyciąć przekwitajace ,leżące na ziemi pędy , a zaraz są następne , zresztą nawet jak nie przytnie się , to też wyrastają następne .
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”