Tawułka Arendsa( Astilbe arendsii)

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Czy rozmnażaliście z nasion?
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
iwanda
100p
100p
Posty: 174
Od: 5 lip 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary - lubuskie

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

A to moja "biedronkowa" - miała być biała.



Obrazek

Pozdrawiam Dorota
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Hej kupiłam w biedronce tawułki 2 opakowania. Miały być białe ale już widać, że mają inne listki (jedne są czystozielone a drugie z czerwonobrązowym meszkiem. Czy możliwe jest, zę będzie innego koloru, czy inna odmiana białej?
Obrazek
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Młode tawułki zawsze mają takie łodyżki, niezależnie od koloru kwiatów. Ale w Bied..... zawsze są pomyłki, tyle ryzykujemy kupując w kapersach. :roll:
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Klusko/podaj swoje imię,bo tak jakoś mi niegrzecznie się do Ciebie zwracać/,masz pewnie dwie różne odmiany tawułki i dlatego różnią się krojem i kolorem liści.Jak mnie pamięć nie myli, to łodyżki tawułki japońskiej maja takie bordowe podbarwienia.Tylko się cieszyć,że będą miały różne wiechy kwiatów i wysokość również,a może i kolory;poczytaj w literaturze.
Halina
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

:) Mam na imię Magda, ale uwierz mi Halinko, wszyscy do mnie mówią kluska lub klu ;:306 (no może oprócz mamy i teściów) i naprawdę to moje bardziej prawdziwe imię :)
I bardzo się cieszę jeżeli trafiły mi się inne odmiany, a wiedza jest mi potrzebna po to, żebym wiedziała gdzie jaką posadzić, bo biała musi wylądować w białej rabacie :) a kolorowa do funkii i hortensji - prawdę mówiąc to tak podejrzewałam, że jest jak z lwią paszczą :) i mam nadzieję, że się sprawdzi. Szukałam informacji o tawułkach, ale zdjęć takich wychodzących z gruntu nie znalazłam. jak zakwitną na pewno się pochwalę, czy teoria jest słuszna :)
wielkie dzięki za odpowiedź ;:138
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Madziu,tawułkę możesz przesadzić nawet jak będzie kwitła,tylko trzeba dobrze podlewać i wybrać wieczorna porę.
Halina
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

:wit

Też skusiłam sie na białe z biedronki , ale będzie nispodzianka jak będzie inna :;230
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Też kupiłam 2 karpy tawułek. Zaczynają rosnąć listki - sadzić w doniczki, czy jeszcze można przetrzymać w chłodnym miejscu? Nie mam już gdzie trzymać , a i w mieszkaniu ciepło. ;:218
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Ja posadziłam wszystkie moje tegoroczne zakupy do doniczek, byliny z biedronki są w bardzo suchym torfie i niestety mogą zaschnąć zanim ziemia oddtaje i będą nie do uratowania. Całe towarzystwo mieszka w domu tak że mam nadzieję, że przez wydłużony cykl wegetacji doczekam się w tym roku kwiatów ;:138 . Jedyne co to obniżyłam temp. w domu do 19-20 stopni, więc rodzina marudzi, że zimno, ale jak się ociepli to lądują na ogrodzie pod zimową włókniną, pewnie do maja. Uwielbiam patrzeć jak z każdym dniem są coraz większe i już mam wiosnę w domu :) (ale też chroniczny brak miejsca). Przed wczoraj dokupiłam jeszcze 4 kapersy z czego w jednym była tylko jedna, i dwie bez listków, reszta z pędami (i oczywiscie widać, że są różne odmiany). W ciągu tych dwóch dni 3 szt mają już po ok. 7 cm i rozwijają liście.
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Edyta 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 kwie 2013, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Mam pytanie dotyczące tawułki CHIŃSKIEJ. Czy to prawda, że wytrzymuje okresową suszę? Taką informację można spotkać w informatorach ale zależy mi na opinii praktyków. Tawułki są takie ładne, chciałabym jakieś mieć ale w moim ogródku utrzymanie stałej, wysokiej wilgotnosci gleby nie wchodzi w grę :|
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Przy wysokich temperaturach trzeba podlewać tawułkę bo omdlewa-listki po prostu więdną,ale nic mi nie wiadomo o utrzymywaniu stałej wilgotności.Moje rosną i w słońcu i w cieniu,chociaż zaliczane są do cieniolubnych.Sadź śmiało,to są nie tylko piękne ale i wytrzymałe rośliny.
Halina
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tawułka - Astilbe

Post »

Są odmiany które wytrzymują częściowe przesuszenie i liście zachowują swój pokrój jednak przy długotrwałej suszy zaczynają zamierać końce liści. Są to odmiany z grup niskich średnio do 40 cm i o grubych nieco wzniesionych ogonkach liściowych. . Na pewno najlepiej czują się gdy wilgoci im nie brakuje.

jarek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”