Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

cortyzol pisze:

,przy szczepieniu np. w szparę a kiedy przez stosowanie i kopulację.Pozdro
:shock: Cortyzol nieźle chcesz zaszczepić te swoje śliwy :lol: :wink:
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Moja odpowiedź ,bez złośliwości.A co roślina to nie ..............

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepieni ... stosowanie
Bogdan
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

suzana pisze:
pols34 pisze:Witam jestem nowy czytam forum od początku roku chciałem wykonac szczepienie jabłka i gruszki . Prosze powiedziec kiedy jest najlepszy czas na wykonanie szczepienia Pozdrawiam :)
Trzeba obserwować pączki, termin to tuż przed nabrzmiewaniem jeżeli chodzi o jabłonie i grusze metodą przez stosowanie i na przystawkę.W każdym rejonie w innych terminach ruszają pączki.
Śliwy słyszałam że trudniej jest zaszczepić,mnie się nie udało.
Ale jakie pączki ?
Bogdan
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

cortyzol pisze:Moja odpowiedź ,bez złośliwości.A co roślina to nie ..............

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepieni ... stosowanie
Co za bzdury piszą w tej wikipedii? :evil: Szczepienie przez stosowanie to przez stosowanie (nie mylić ze stosunkiem czy kopulacją). Tak jak zmodyfikowana jego wersja - z nacięciem, czyli inaczej zwane "z języczkiem" (też proszę bez podtekstów :) ). Tam najwyraźniej autor miał nieco wybujałą fantazję, tudzież wszystko mu się "z jednym kojarzy" :roll: Inne rodzaje szczepienia - na przystawkę (podobne do szczepienia przez stosowanie, ale komponenty charakteryzują się inną grubością i stąd nieco inna technika), w "szparę boczną" (ani słowa :P ), w klin czyli w sarnią nóżkę oraz bardzo popularna metoda amatorska (bo i "stosunkowo" prosta) - za korę czyli inaczej "kożuchówka". Jest jeszcze kilka innych, sporadycznie spotykanych wersji szczepienia - ale je zostawmy już w spokoju.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

No i folią ogrodniczą obwiązujemy... ufff. Taką na tunel?
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

cortyzol pisze:
suzana pisze:
pols34 pisze:Witam jestem nowy czytam forum od początku roku chciałem wykonac szczepienie jabłka i gruszki . Prosze powiedziec kiedy jest najlepszy czas na wykonanie szczepienia Pozdrawiam :)
Trzeba obserwować pączki, termin to tuż przed nabrzmiewaniem jeżeli chodzi o jabłonie i grusze metodą przez stosowanie i na przystawkę.W każdym rejonie w innych terminach ruszają pączki.
Śliwy słyszałam że trudniej jest zaszczepić,mnie się nie udało.
Ale jakie pączki ?
Pączki na drzewie w sadzie,bo te na zrazach przechowywane w piwnicy mają być w uśpieniu czyli cały czas przechowywane w temp.0st.C do 5 st.C ;:19 :D

Odnośnie obwiązywania to wcześniej w pudełku z maścią ogrodniczą dokładali takie super paski uciągliwe do obwiązywania.Jak się ich nie ma to pociąć na paski worek foliowy ale zwykłe reklamówki są za cienkie i rwą się a folia z tunelu za gruba.Szukać,szukać. :wink:

O co chodzi w szczepieniu :?:
A o to aby warstwa znajdująca się między korą a drewnem na drzewku spotkała się z taką samą warstwą na zrazie bo w tym miejscu najlepiej zachodzą procesy łączenia.Dlatego przy metodzie przez stosowanie dobiera się taką samą grubość podkładki(drzewka) i zraza żeby te dwie warstwy spotkały się. ;:132 :lol:
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Odnośnie obwiązywania to wcześniej w pudełku z maścią ogrodniczą dokładali takie super paski uciągliwe do obwiązywania.Jak się ich nie ma to pociąć na paski worek foliowy ale zwykłe reklamówki są za cienkie i rwą się a folia z tunelu za gruba.Szukać,szukać.
moze dobra bedzie tasma izolacyjna ?? :uszy mozne wybrac nawet kolor :wink: :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Ech nie można kupić najnormalniej rafii do szczepień w ogrodniczym, swoją drogą ja osobiście używałem kiedyś pociętego w paski starego prześcieradła lub starej poszewki po poduszkach i było to świetne bo pozwalało ranie w miejscu szczepienia się zrastać i jednocześnie oddychać (to praktyka nauczona od mojego dziadka, on stosował tylko takie paski materiału z prześcieradła). :wink:
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Używam taśmy izolacyjnej,taśmy teflonowej do uszczelniania rur,pociętej na paski folii.
Można spróbować wstążek do dekoracji bukietów,bardzo mocne.
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

suzana pisze:
cortyzol pisze:
suzana pisze:
pols34 pisze:Witam jestem nowy czytam forum od początku roku chciałem wykonac szczepienie jabłka i gruszki . Prosze powiedziec kiedy jest najlepszy czas na wykonanie szczepienia Pozdrawiam :)
Trzeba obserwować pączki, termin to tuż przed nabrzmiewaniem jeżeli chodzi o jabłonie i grusze metodą przez stosowanie i na przystawkę.W każdym rejonie w innych terminach ruszają pączki.
Śliwy słyszałam że trudniej jest zaszczepić,mnie się nie udało.
Ale jakie pączki ?
Pączki na drzewie w sadzie,bo te na zrazach przechowywane w piwnicy mają być w uśpieniu czyli cały czas przechowywane w temp.0st.C do 5 st.C ;:19 :D

Przecież wiadomo ,że nie o zrazy chodziło a o pączki na śliwie ,gdzie najpierw są kwiatowe a dopiero z listkami.Jak nie wiesz to nie pisz i tyle.
Bogdan
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Nie będę.
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

suzana pisze:Nie będę.
Bez obrazy :oops:
Bogdan
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

cortyzol napisał(a):
Jak nie wiesz to nie pisz i tyle.
Hmm...
chyba wlasnie po to sie pisze, zeby zadawac pytania i sie czegos dowiedziec, zrewidowac swoja wiedze i byc jeszcze zdolniejszym :))
Nieladnie tak autorytarnie sugerowac " zeby nie pisac i tyle" :roll: ;:224
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”