ABC- cebula z nasion, rozsada Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Też bedę siać Exhibition, myślę, że tak jak każda inna cebula.
Pytałam w sklepie o cebulkę dymkę tej odmiany i powiedziano , że odkąd handlują cebulą to tej odmiany nie mieli pod postacią dymki.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6738
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Wczoraj zaczęła kiełkować odmiana Globo a dziś Exhibition. Wysiane 27.02.2011r. Kiełkowanie zależy od tego jaka panuje temperatura i jak głęboko są posadzone/ grubo przykryte nasionka. Przeciętnie kiełkowanie trwa 1-2 tygodnie. Warto dodać, że nasiona są z ubiegłego roku ale Exhibition w opakowaniu Bejo Zaden.
feniks83
100p
100p
Posty: 128
Od: 22 lut 2011, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja też w tym roku będę pierwszy raz siała cebule na rozsady,a po tym co tu przeczytałam już się nie mogę doczekać.Nie jestem tak do końca nowicjuszem bo od 6 lat sieję grządki ale od niedawna zaczełam czytać to forum i jestem pod wielkim wrażeniem.Wasze rady są naprawde bezcenne.Zawsze moje zbiory były takie sobie mam nadzieję ze to się zmieni :tan
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5998
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

:wit Posiałam w tamtym tygodniu cebule exchibition . Skrzynkę postawiłam do łazienki ,przykryłam folią bo tam mam najcieplej.Dzisiaj zauważyłam, ze zaczyna wschodzić (pojedynczo).I teraz pytanie...Czy mam ją juz wystawić na parapet,do słoneczka,czy może jeszcze stać w łazience i poczekać na pozostałe?
Na razie czekając na odpowiedź postawiłam ją na okno :shock:
Asia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6738
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Pel-Asiu i tak ją już trzymaj na świetle.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Koniecznie mi poradźcie jakie kupić nasiona cebuli, jak na razie poniosłam porażkę.
Wspaniale wykiełkowały pory, siedmiolatka, a cebula - totalna klapa :cry:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Ja siałem Borettanę z PlantiCo (12/2014r.), Agostana z Pnosu (09/2014r.), Alibaba z Plantico (12/2015r.) i wszystkie wschodziły.Te nasiona, które nie wzeszły można spróbować wstawić na pół godziny do zamrażalnika. Nic nie ryzykujemy, a może sie uda i po tygodniu coś wzejdzie.
wodnik
mineralek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Przemek,
pytałam w innym dziale o cebuli, ale nikt mi nie odpowiedział. Czy siewki cebuli jak ja juz wsadzamy do gruntu to powinno sie uszczykiwac korzonki tak do długości ok.6-7cm, czy nie? W porach zawsze uszczykuję, teraz tez mam te olbrzymie cebule giganty, sa juz duże 15cm szczypiorki i musze koniecznie przesadzic, nie wiem co z tymi korzonkami, prosze o podpowiedź
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6738
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Mineralek Nie jestem zwolennikiem przycinania ani korzeni ani szczypioru u cebuli. Szczypior przycinam tylko wtedy jak rośliny zupełnie się pokładają. Jeżeli uda Ci się tak posadzić roślinki by korzenie się nie zaginały to lepiej ich nie skracaj. Trzeba zrobić nieco głębszy dołek, przystawić roślinkę na odpowiednią wysokość, z boku wbić pod skosem małą łopatkę i na całej długości łopatki docisnąć ziemię do korzeni cebuli.(Czubek łopatki pozostaje w ziemi w początkowym położeniu a rączkę łopatki przesuwamy w kierunku szczypioru, w ten sposób korzonki powinny być dobrze obsypane ziemią-uciskanie palcami gleby wokół szczypioru niewiele daje gdyż niżej gleba nie przylega do korzonków). Jeżeli będziesz miała kłopot z sadzeniem w taki sposób to trudno lepiej skróć korzonki niż miałyby być zagięte.
mineralek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

Przemku, bardzo dziękuję za szybka odpowiedź. Tak mi pieknie wytłumaczyłeś, że nie powinno być problemu, sama jestem ciekawa jak mi te cebule urosną, wsiałam tylko kilka na próbe, ale tak jak i inii zauwazyli u mnie również ze 100% wysianych, wzeszło tylko może 30%-piszę o tych gigantach, ale te ,które wzeszły sa naprawde ładne. :D
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5998
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

:wit Mam posianą cebule exchibition na rozsadę.Siana była ok dwa tygodnie temu.Pokłada się,czy mam ją ciąć? :shock:
Jak tak ,to ile? 1/3?
Asia
mineralek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

No ja o to też pytałam i dostałam odpowiedź, że raczej nie. Moja też jest taka wielka, ale nie będę cieła tego szczypiorku :D
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5998
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: ABC- cebula z rozsady

Post »

:wit A ja ją obciełam...własciwie to uszczyknełam paznokciami na zgięciach :roll: Zobaczymy co z tego wyniknie...czlowiek uczy się całe życie na włsnych doświadczeniach
Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”