Storczyki takie takie :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4203
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Witaj :wit
To ci krówka,nie dosyć,że o wyjątkowej urodzie to jeszcze rekordzistka w kwitnieniu ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Nelu Droga wstawiłam u siebie w wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p3709914 zdjęcia moich dwóch żyjących storczyków z prośbą o ocenę ich stanu i zalecenia. Jak będziesz miała chwilkę to proszę ;:180
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Ale u Ciebie storczykowo. Idę na poczatek moze czegoś sie nauczę :)
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

:wit zapisuję wątek żeby śledzić twoje poczynania ze storczykami. Rozkręciłaś się na dobre! Storczyki śliczne. Pięknie utrzymane. Powiedz mi jaki jest cel trzymania storczyków w szklarence. Bo tam im chyba gorąco co? Już zgłupiałam w jakich warunkach je trzymać..gorące? Ciepłe? Chłodne? Czy zimne? Masakra :shock: No ale powiem Ci, że koło storczyków to jakaś strasznie fajna różowiasta piękność ci rośnie? Co to jest?
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Szklarenka przede wszystkim pomaga utrzymać wyższą wilgotność ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Dufin dokładnie tak ;:173
W szklarence mam tzw. sanatorium, czyli storczyki w gorszej kondycji - zasuszone, Mini oraz dwie Midi, które też są wrażliwe na przesuszanie. Storczyki uwielbiają wilgotność powietrza, w końcu wywodzą się z ciepłych i wilgotnych lasów tropikalnych. Uwielbiają też deszcze. W naszych domowych warunkach można je wsadzić pod prysznic i polewać letnią wodą. Niektórzy stosują też parówkę.. czyli napuszczają do wanny gorącej wody, wsadzaja storczyki do miednicy i zostawiają je na noc,żeby się nawilżyły. Storczyki lubią zraszanie liści, są nawet specjalne preparaty do mgiełki na liście. Można je postawić na podstawce wypełnionej wodą z keramzytem, tylko korzenie nie mogą być na stałe zanurzone w wodzie bo nie będą mogły oddychać i zgniją... ;:219
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Lubią zraszanie? Kiedyś zraszałam. Zwykłą odstaną wodą co prawda..ale wydawało mi się że tego nie lubią. Mgiełkę za to stosuje na korzenie. Tyci tyci. Raz dziennie
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Lubią zraszanie liści, nie kwiatów i nie korzeni. Korzeniami oddychaja, dlatego jest ważne luzne podłoże, nie ubite i dziurki w doniczce, żeby się nie udusiły. Jakbyś się Madziu czuła jakby ci ktoś non stop do nosa psikał ;:185 Lubią być namoczone, a potem lubią sobie przesychać ;:173
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Czyli co ta mgiełka na korzenie też zły pomysł? A jak radzisz podlewać te storczyki co kwitną ? (nowe) Raz w tygodniu odstaną wodą do doniczki? Czy kąpiele?
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Raz na tydzień odstaną wodą zalać aż po same liście na 10-15 min + odżywka żeby dłużej kwitły :wit
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

ja zalewam na 3/4 wysokości doniczki, resztę wody same sobie podciągną w górę :) Boję się moczyć całe storczyki aż po liście z obawy, ze zaleje stożek wzrostu.. Chociaż dzisiaj w kwiaciarni widziałam jak mój znajomy moczył storczyki dosłownie całe, spod wody wystawały im tylko kawałki liści a stożek wzrostu pod wodą ;:oj nie odważyłabym się :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Dufin Cenna uwaga! Nie można dopuścić do utrzymywania się wody w stożku wzrostu (czyli skąd wychodzą liście -w samym środku) jeżeli jednak prysznicujemy storczyki, to po skończonym zabiegu, bierzemy kawałek papieru, który wsiąknie nadmiar wody ze stożka! :wit
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki takie takie :)

Post »

Masz rację Josephine_83 :) Ale prysznic chyba nie jest tak ryzykowny, bo tak jak mowisz, woda jest tam chwilę i zaraz odsiąknie albo się ją odciągnie papierowym ręcznikiem. Natomiast to co widziałam w kwiaciarni zdziwiło mnie.. Widziałam moczone storczyki po brzeg doniczki, ale żeby całe liście i stożek wzrosty był pod wodą? Nie wiem jak długo je moczył, ale bałabym się, ze przez te 20/30 minut ta woda przesiąknie do stożka.. zwłaszcza, że nie wiem czy komuś się w kwiaciarni chce bawić w odsączanie wody a gorąca nie ma aby to w miarę szybko odparowało.. Co prawda kupiłam tam 5 storczyków i wszystkie żyją, więc może to dobra metoda.. ale dla odważnych :D

Myślę, że jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę ze storczykami to bezpieczniej jest lać wodę do połowy albo 3/4 wysokości doniczki, podłoże ją sobie ładnie podciągnie do góry bez ryzyka zalania czegokolwiek :) Dlatego uważam, ze mgiełki same w sobie też złe nie są, pod warunkiem, że zamgławia się umiejętnie ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”