Przymrozki w sadzie i ogrodzie.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

suzana pisze:...Na forach sadowniczych cicho o tej metodzie :(
Jak to cicho? jak to cicho? :D a temat: "zabezpieczenie sadu przed przymrozkiem"? Momentami nawet "zbyt gorąco" tam było... i pewnie sam temat wróci jak przyjdzie na to czas...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5432
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

To lecę tam 8-)
cx

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Witam.

Skuteczność preparatów zarejestrowanych(na dziś) do ochrony chemicznej przed przymrozkami jest ......zbliżona do skuteczności-Wody Święconej.
Ale ogólnie roślinie nie szkodzą.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Wielka szkoda.Trochę liczyłam,że moooże uda się chociaż w 70%,z tego co widzę to tylko deszczownie na przymrozki skuteczne i zadymiania. :?

Pozdrawiam
cx

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Witam.

Pojedyncze drzewa można osłaniać agrowłókniną.

Pocieszająca może być nadzieja(!) ,że w tym roku przymrozków może nie być.W moim regionie generalnie(!) sprawdza się reguła:gdy ostra zima to...przymrozków ni ma .
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Miejmy nadzieję,że nie będzie przymrozków.Ja mam do ochrony winorośle.W ubiegłym roku robiłam namioty z włókniny a pod nimi zapalałam małe świeczki( takie jak te zapachowe) lub znicze.Skuteczne było ale wiatr przeszkadza montować włókninę i trochę czasu schodzi.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5432
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

U mnie też winorośle :roll: Jakby późno ruszyła wegetacja, i krzewy obudziły się chociaż z tydzień później to już coś, bo okrywanie małych latorośli, lub dopiero co otwartych pąków jest dużo prostsze. W zeszłym roku nieźle się namęczyłam, a w tym roku krzewów do okrycia więcej :roll: :?
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

:shock: to jakie Wy macie winorośle.Ja jak swoje przykryję na jesieni tak kopca nie ruszam aż do maja aż nawet już się rozpuści nawóz i tylko słoma zostaje(bo obornikiem okrywam).
Przymarzł tylko ten co na przeciągach jest posadzony(nigdy więcej takiego błędu nie popełnię).
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5432
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Moje jakoś szybciej ruszały na wiosnę, i nie chciałam zostawiać ich pod ziemią, bo potem rosną szparagi, które są bardzo wrażliwe na słońce, przez kilka dni. W tym roku planuję odkryć w połowie kwietnia.
cx

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Witam.

Hmmm...szparagi winogronowe....smak na pewno interesujący,ciekawe czy jadalne :D .
Tak jest właśnie z okrywaniem,nie zawsze zdążymy odkryć na czas i trafić na właściwą pogodę.

A pomysł z włóknikną i zniczami bardzo dobry(trza tylko zachować odpowiednie odległości :!: ).
Przy przymrozkach radiacyjnych,gdy brak wiatru, w ogóle mogą wystarczyć zwykłe znicze.Najlepsze byłyby takie klasyczne z grubym knotem i trochę kopcące...tylko coraz rzadziej dostępne w handlu.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Albo takie znicze z dekielkami metalowymi, nie zgasną a grzeją takie blaszki na większej powierzchni i nie trzeba się martwic ze coś sfajczymy.
Będę w tym roku testował właśnie z agrowłókniną.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

Właśnie gdzieś wyczytałam,że dawniej produkowano znicze z grubym knotem-kopcące celowo dla ogrodnictwa,ale teraz już są trudniej dostępne,może wcale.Nawet nie wiedziałam o tym :oops: .Uczymy się przez całe życie.Ciekawe czy ktoś używa pochodni :?: i czy są takie w sprzedaży.
Gdy ochraniałam agrowłókniną + świeczki to nad ranem była sztywna od zamarzniętej rosy,młode wypustki winorośli były nie tknięte przez mróz.Było wtedy około -5*C, -6*C.Na test były zostawione pączki winorośli- te przemarzły.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Ochrona chemiczna przed przymrozkami

Post »

I właśnie takich efektów nam trzeba :)
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”