Działka z widokiem i co dalej?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witaj :wit trafiłam przypadkiem prez wątek Sylwka i bardzo się cieszę.
Będę miała co oglądać :)
Tulipanowiec i magnolie mam 2- letnie i okrywam na zimę agrowłukniną - trzymają się.
Katalpę taz mam i licze na piękne drzewo.
Polecam grujecznik japoński :!:

Piesek rewelacyjny. Ja mam 2. I straty w ogródku też. I trawnik w łaty. No cóż jak się kocha... :)

Pozdrawiam i czekam na kolejne fotki.
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witajcie :wit U nas znów niemiłosiernie leje, może jutro pogoda się poprawi, to wyskoczymy nad jeziora, będą nowe foteczki. Tylko co tam jeszcze zostało po tych deszczach ;:224
Aga, podrosną to się okaże, nie będziemy zapeszać.
Monika, u nas jest z pewnością tyle pięknych, dzikich terenów, że niejedni mogą nam pozazdrościć :uszy Cudna ta dzicz naszych lasów, a czasem się zdarzy, że auta wstrzymane na drodze, bo łoś się przechadza :;230 Sarenki są fajniste, ale ostatnio mój M doznał bliskiego spotkania i dołączył do "klubu łowieckiego" :;230 sarence nic, a reflektor do wymiany i autko do ;:14 To właśnie trasa nad Białe Jezioro często powiększa to grono.
Rufus hasa, chociaż nie całkiem chyba zdrowy, ale jak apetyt wrócił i chęć do zabaw, to już chyba będzie dobrze. Jutro, jak się wykąpie w jeziorku, to całkiem do siebie dojdzie :heja
Rh takie biedniutkie, że żal serce ciśnie, jak wspominam ubiegłoroczne kwitnienie. Usunęłam uschnięte konary i teraz takie ogołocone stoi.
A z Twoją głową wszystko w porządku ;:136 tu większość tak ma ;:112
Celinko :uszy cieszę się, ze wpadłaś.
To żuraweczka Stoplight, jak myślę. Dopiero zaczynam, więc może mnie ktoś poprawić, jeśli się mylę :roll:
A clematisy, jak wcześniej pisałam Multi Blue i Isago.
Edytko :uszy witaj w moim powstającym ogródku. Moje drzewka też były zabezpieczone na zimę, ale wiosny nie przetrwały ;:223 Mówisz grujecznik ;:224 pomyślę. Miejsca jeszcze mam dużo :;230 na razie.
Twoje psiaki też superaśne, cóż zrobić, jak piszesz ze szkodnikami. Dobrze, ze mój nie kopie i drzewek nie wyciąga z ziemi. Koleżanka ma szkolonego wilka, ale ten jak nie zdoła wyciągnąć z zimi, to ogryzie ;:108
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Mam nadzieję, że to nasza zwykła biedroneczka, czytałam o jakichś jadowitych? które przeniosły się do naz z południa
Obrazek

Trytoma rusza do boju
Obrazek

Pięknotka Profusion
Obrazek

Klon Shirasawy, w miejscu chyba docelowym
Obrazek

i takie tam jeszcze

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Co do piesków to ja miałam wczesniej ON-ka. Ponieważ wilczury dlają się łatwo tresować to ten był idealny (nawet drzew nie obsikiwał) ale obecne azjaty to uparte stworzenia.

Trytomy nigdy nie udało mi się utrzymać :? i dałam na wstrzymanie.
Pięknota - czyli kalikarpa :?:
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Biedronka siedmiokropka, poczciwa.
Ale mnie zainteresowała Wasza dyskusja o tornadach, bagnach i zwierzynie. Tak bym chciała zobaczyć na żywo łosia, a jeszcze mi się to nie udało.
Clematisy dają wspaniały popis ;:138
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Zielona_Ania pisze:Tak bym chciała zobaczyć na żywo łosia, a jeszcze mi się to nie udało. ;:138
musisz w takim razie jechać do stolicy pod sejm , tam łosi pod dostatkiem ... ;:224


Jolka zazdroszczę trytomy !!!!!!!!!! moje rosną jakby im się nie chciało , może mam odmianę zimową ? ;:223
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Trytoma cudniaście kwitnie, ja mam moją dopiero od września i na kwitnienie nie się nie zapowiada ale będę zaglądać jak u ciebie się rozwija :wit o i hosta będzie kwitła :) fajnie :)
EdytaB pisze:Co do piesków to ja miałam wczesniej ON-ka. Ponieważ wilczury dlają się łatwo tresować to ten był idealny (nawet drzew nie obsikiwał) ale obecne azjaty to uparte stworzenia.
każdy czworonóg ma swoje za uszami, ja mam border collie mądrale niby, wszystko umie i rozumie, ale na smyczy za Boga nie nauczysz gada chodzić zawsze ma postawę psa pastucha i zagania...
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11328
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Zwiedziłam Twój powstający ogród z dużym zainteresowaniem i jednocześnie pełna podziwu dla Twojego zapału i pracowitości..oraz zakupów jakie :roll: :roll: czynisz i w jakim tempie! Rośliny wybierasz same doborowe .. wspaniałe iglaczki .. kloniki a i clematiski pięknie Ci kwitną .. ;:138 ;:138 ;:138
pozdrawiam.
Maryna. :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Taratorki
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 29 maja 2010, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Piękny klon! Duży on rośnie?
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Pamleko, ani się spostrzegłam, a ty już złota jesteś! Brawo ;:138 Gratulacje! A teraz do rzeczy- no nie wiem sama , co napisać, aby wychwalić Twą pięknotkę- kalikarpę. Już widać na nie (tak?) zawiązki kwiatów- późniejszych kulek! Jest przecudna! Ile lat ją masz? Jak zabezpieczasz na zimę? Duża ona teraz jest?
A co do Klonu Shirasawy/a? Widziałam takie za ok. 65 zł. To dużo? :oops: Spodobał mi się on, ale w zasadzie powinien być w miejscu niezbyt nasłonecznionym, a u mnie z tym to już problem...
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

pamelka pisze:Ach wybrałabym się z łowcami tornad na wielkie równiny
A może póki co z koleżankami na szkółking? :) Z łowcami roślin na wielkie place szkółkarskie? Lepiej brzmi? :;230
Twoja skarpa coraz piękniejsza! A roślinki na nią już się ukorzeniają! :wit
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jolu, w pełnym, południowym słońcu klon shirasawy ulega poparzeniu i listki mu przysychają na końcówkach. Musi mieć trochę cienia.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Edytko, wiem, że wilczury są mądre. Ten mojej koleżanki też nie załatwi sie na działce. Ustalone godziny wyjść, dyscyplina i nie ma problemu ;:224 chyba, że jakaś roślinka stanie na drodze, wtedy usuwa siłą.
Też miewałam trytomy i po zimie nic nie zostawało, ale postanowiłam jeszcze raz spróbować, w końcu dla ich urody mogę się poświęcić ;:224 W kolejce do kwitnięcia jeszcze babianki i ixie, ależ one cudne są.
Ponieważ zaczynam dopiero zagospodarowywać działkę, to jeszcze dużo werwy. Jakbyś zobaczyła wczesną wiosną moje skrzynkowo-doniczkowe, domowe uprawy to byś nie uwierzyła ;:223 Teraz w ziemi sobie już rosną, to i w domu więcej miejsca. Każdy kiedyś zaczynał, a od czegoś trzeba na działce po polu uprawnym :lol:
EdytaB pisze:Pięknota - czyli kalikarpa :?:
Tak jest, właśnie ona :P
Aniu, przybywaj, pokażemy łosia i inne lokalne cuda. Dla mnie najładniejsze są doliny Bugu, takie dzikie jeszcze ;:108 Tyle ciekawych ptaków,zwierząt i roślin. No i oczywiście wędkowanie, ale to już to odrębny temat.
No i oczywiście lokalne lasy, może z tego deszczu chociaż jedna pociecha będzie - mam na myśli owocne grzybobranie :tan
Clematisy wczesne wielkokwiatowe już w szale rozkwitu, ale te drobnokwiatowe, późniejsz też szykuja się do kwitnienia. Teraz burza pączków już widoczna.
Marku ;:168 nie martw się o ogórki, migdałki i inne za rok będzie lepiej, mam nadzieję ;:108 A jakby tak dom po skarpie zjechał na dół? To by był problem. A woda do piętra, to by było zmartwienie. A że coś tam nam zgniło, trudno ;:108 Nie takie ogrody, jak nasze toną w wodzie ;:223
A zobaczyć łosie, to jednak zapraszam na lubelszczyznę :uszy
Marku, trytoma rosła w donicy, później poszła do gruntu. Mam kilka sztuk zobaczymy :wit
Celinko :wit zapraszam, mam nadzieję, że będzie, jak należy z tym kwitnieniem.
My miłośnicy psów to zniesiemy wszystko dla tych naszych pupili. A co tam. Mój to taki kanapowiec, że aż wstyd. Nawet kanapę swoją posiada. Cóż zrobić, jeśli zawsze pakuje się na te, na które nie wolno.
Marynko witaj i uwierz, jakby nie forum, to zakupy byłyby z pewnością inne.;:108
Taratorki dziękuję, a jaki urośnie zobaczymy.
Anetko jesteś. Dziękuję za gratulacje.
Kalikarpa ma związki rzeczywiście. Czytałam o Twojej, mam nadzieję, że już całkiem sporo jej tej zieloności przybyło.
Moja świeżutka jeszcze, wiosenne nasadzenie, ok. 60 cm wysokości.
Klon Shirasawy za 65 to jest cena, jaką ja zapłaciłam, więc okazjonalna, za taki duży egzemplarz. U mnie rośnie za domem na północnej wystawie, wiec myślę, że ok, tylko trochę wietrznie czasami.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”