Anturium choroby liści

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Nie wiem, czy czasem sobie przędziorka do domu nie przywlokłam... robię dokładne oględziny liści i w ogóle mi się nie podoba to, co widzę... jutro chyba Mospilan pójdzie w ruch...
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Jeśli dzieje się tak w zimie - wykluczając inwazję wszelkiego robactwa - zbyt zimno i mokro lub nagły spadek temperatury. Trzeba więc przenieść roślinę w miejsce cieplejsze i przewiewne.
Jeśli przędziorki - to musi być pajęczynka gdzieś lub srebrny nalot na liściach
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka w jaka ziemię posadziłaś roślinę i jakie ma warunki opisz je.
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Rośnie w ziemi uniwersalnej, raczej jej nie przelewam, roślinka stoi w pokoju o temp. ok. 16-18 stopni. Niestety liście całkowicie padły i byłam zmuszona je obciąć :( Boje się, że ten stan roślinki to moja wina, bo kiedy przewoziłam ją do domu na dworze było stosunkowo chłodno, wiało... a Wy tu piszecie, że to piecuszek jest... sama już nie wiem... idę szukać pajęczynki na obciętych listkach :(
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

I wszystko jasne roślina dostała zimnego powietrza, poza tym w takiej temp jak piszesz podlewa się raz na dwa tygodnie sądzę że miała za zimno i za dużo wody. :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Więc to nie żadne choróbsko, które mogłaby mi się roznieść po innych kwiatkach... ufff... przesadzę jutro w suchą ziemię i ustawię w cieplejszym miejscu. Mam nadzieję, ze to pomoże... na początek na południowym oknie może. Biednie teraz wygląda bez liści :(
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Szymko powiem Ci,że anturium takim piecuchem jest,że uwielbia nawet miec ciepłą ziemię,w której rośnie...tylko trochę trudno to zorganizowac,ale ponoc potrzeba matką wynalazku... :wink:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Miałam podobny problem z usychaniem liści i gdzieś na necie wyczytałam, że anturium musi mieć ziemie podobną do storczyków czyli kora i torf, przesadziłam ją, anturium ładnie rośnie, nie mam teraz problemu z zalaniem, spróbuj, może uda Ci się ją uratować.
Awatar użytkownika
agnieszka26
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lip 2008, o 13:59

Post »

A moje anturium niestety nie kwitnie :( czy jest jakiś sposób aby pobudzić tę roślinę do kwitnięcia?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oczywiście pozwolić jej odpocząć (okres powegetacyjny ok 2 miesięcy), po czym zacząć intensywne podlewanie i regularne nawożenie. :D
Awatar użytkownika
agnieszka26
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lip 2008, o 13:59

Post »

Dziekuje bardzo Przemo :lol:

Znalazlam na tym kwiatku takie małe robaczki ale to raczej chyba nie od tego ten kwiatek nie kwitnie :roll:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zrób zdjęcie i pokaż jutro się im przyjrzę, jeśli jest na niej jakiś szkodnik z pewnością jej szkodzi. :D
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

mpje anturium bardzo wyłysiało nad doniczką,jak je przesadzić?,czy w wysoką doniczkę ,zeby zasypać ziemią te wyłysiałe części? Ono cały czas kwitnie....
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”