Ogród ?po 30-tce?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu, ja też przecież lubię pająki. Zapomniałaś? To sobie zaznacz. ;:306
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Marysiu, te które pokazałam są zaznaczone - wyjątkowo :;230 . Wiesz przecież, że ja nie lubię etykietek, bo i tak gdzieś giną, a poza tym za dużo trzeba pamiętać.
Jakbyś któregoś nie miała, to 'pogadamy' po kwitnieniu, bo się da coś uszczknąć :lol: .
A nazwę ustalaj z Iwoną, to spec od liliowców ;:306 .

obita, Twój nick za każdym razem wywołuje mój uśmiech ;:138 . Wpadaj czasem :D , coś ciekawego się znajdzie.
Magnolia byłaby większa, ale 3 lata temu spadł śnieg, zanim opadły liście, a one same są ciężkie i złamała się główna gałąź. Ale widzę, że sobie nieźle z odrośnięciem poradziła.
Mam jeszcze jedno spektakularne drzewo - ginko biloba, czyli miłorząb dwuklapowy.
Kiedyś wyczytałam, że to gatunek reliktowy i może żyć do 4000 tysięcy lat , no i mnie poniosło ;:224 . Liście jesienią ma 'jajkowo' żółte; pięknie to wygląda, ale pierwszy przymrozek zrzuca je wszystkie :( . Nie przemarza, nie choruje, a wygląda po 20 latach tak:
Obrazek
To z lewej - prosty pień. Obok magnolia. Liści a liści jesienią :tan .
Dla tych, co lubią zielone kwiaty:
Obrazek

Powojnik Alba Luxurianis - mam go od lat, trochę nędznie rośnie, bo co roku jest taki sam.
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Fajne pajączki ;:215 Dlaczego ja takich nie mam ;:124
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Piękne to połączenie starych drzew i nowych nasadzen.
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

:wit Zapisuję się do jakże obiecującego wątku, z każdym zdjęciem piękniej, więc zostaje na dłużej.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

smolka- Izo, za to masz tyle różnorodnych roślin, że mi dech zaparło. Liliowce masz podobne do moich; chwilami myślałam, że oglądam swoje zdjęcia :roll: .
Margaret2014- cieszę się, że Ci się podoba. Może więc coś w Twojej 'tonacji':
Obrazek
A tak w ogóle, to kiedyś było tu oczko wodne, ale folia się przetarła, a poprawianie nic nie dało. Wykopałam w innym miejscu, a to zasypałam. Dzisiaj jest to najżyźniejszy mój kawałek ogrodu :D .
Obrazek
To jest to drugie oczko; ma chyba 10 lat. Na razie jest ok.

Obrazek
A tak to sobie zarasta ;:222 . Każdej wiosny mam z tego mnóstwo surowca na kompost :heja .
Na dobranoc trochę kolorów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

patusia336 tak mi przykro, że Cię zostawiłam, ale nie chciały wejść zdjęcia, więc skopiowałam napisany już tekst na Worda i próbowałam to jakoś ułożyć, ale oczywiście zapomniałam go potem wstawić.
Brzmi tak: zostań, ile chcesz. Cieszę się, że do mnie zajrzałaś . Z tego, co pamiętam, to masz sporo przestrzeni, możesz się 'rozwijać' terytorialnie ;:306 .
Mój ogród, to jakby 3 prostokąty wokół domu, ale jeden ma 35m dług. i ok.7m szer.
Małe pole manewru. Ale mnie się już za bardzo "manewrować" nie chce ;:185 , więc zostanie, tak jak jest.
Jako, że nie lubię szarości, chociaż jedno zdjęcie.
Obrazek
Wybaczysz mojej pani?
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Czy to ta bestia co mnie lata temu pogryzła i podrapała ;:223
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Kotek.wie w jakim towarzystwie zapozowac do zdjecia:)
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ale cudownie się spaceruje na Twoich włościach,jeśli mogę to będę wpadać to tej krainki.A na pająki też choruje,ale nie udało mi ich przyuważyć w sprzedaży.Mam różne liliowce i kolory mam taką dużą alejkę z nimi .a teraz marzy mi się o zrobienie alejki pająków. ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Jak szłyszę( i czytam) o pająkach to mi sie skóra zsycha :shock: I nie potrafie sobie wytłumaczyć,że w tym przypadku chodzi Wam o kwiaty :lol:
Pozdrawiam cieplutko ;:136
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Tak Iwona, ten sam. Trudno uwierzyć, że ma już 8 lat. A podgryzanie mu zostało ;:oj . Drapie za to, tylko mój antyczny mebel.
Patrycjo, nie odpowiedziałaś kotu ;:185 .
Alina662 dzięki, że wpadłaś. Dobrze mieć miejsce na taką aleję liliowców. U mnie rosną jedne na drugich.
Ja 'pająki' kupowałam na allegro.
No cóż 'wieczorowe' dziewczyny, każda dostaje po kwiatku i spać ;:41 . Ja wyspałam się w dzień, bo zwykle o tej porze to lepiej do mnie się nie dobijać ;:134 .
Obrazek.
obita znowu mnie zaskoczyłaś ;:65 . Ale nasze 'pająki' są w zawiasach i są piękne, jak sama widzisz. Rozumiem jednak Twoją niechęć do nich.
Dobiłaś do 'grupy', jak już wstawiłam "trzech muszkieterow"; to dla Ciebie na dobranoc drzewko, ok?

Obrazek
Ta mała na wprost - sosna limba, ma trzy zrośnięte pnie. Mówi się, że to przynosi szczęście. Nie narzekam ;:3 .
Obrazek
A tu 'corpus delicti' - nie wiem, czy dobrze napisałam, ale wiadomo, o co chodzi :D .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Jak najbardziej ok :D dziękuję ;:168

Orzeszki miłorzębu są jadalne? tak gdzies kiedyś czytałam :D 4000 lat? moze nasze pra pra pra....pra wnuki zobaczą go jako staruszka :D Jak ja bym chciała mieć miejsce na takie drzewo ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”