Lobelia cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja pikowałam niektóre 2 razy a inne 1 raz.
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja pikuję 1 raz.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

A moje mimo małego przycięcia nadal rosną pięknie, tylko nie wiem czy z taka bryłką korzeniową dadzą rade do polowy maja bez większej doniczki ? :) Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Piękne, dadzą sobie spokojnie radę ;:138
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

Witajcie,
piękne te wasze sadzoneczki. Ja też w tym roku wysiałam 1 raz i na razie fajnie rosną, ale robi im się ciasno i chciałabym chociaż część już przesadzić do większych doniczek, stąd moje pytanie - ile sadzonek (pikowane po powiedzmy ok 7 sztuk) powinnam zasadzić w doniczce o średnicy 25cm? :oops: Mam sporo sadzonek i ograniczoną ilość dużych doniczek, także nie chciałabym żałować, ale żeby nie było też im za ciasno... Marzy mi się gęsta czupryna
I drugie pytanie - czy wszyscy podcinacie sadzonki lobelii? Jeśli tak to ile razy przed kwitnieniem i czy to konieczny zabieg?
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Lobelia cz.3

Post »

Moje wyglądają tak i nie są pikowane tylko je pikuje w tedy jak sa sadzone na miejsce docelowe.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

123katex zawsze tak robisz? kiedy siejesz i kiedy kwitną przy takim traktowaniu? Jest to na pewno bardzo wygodne i bez wątpienia jeśli nie ma różnicy, to warte przetestowania:)
Awatar użytkownika
PoprostuAga20
50p
50p
Posty: 79
Od: 23 kwie 2009, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lobelia cz.3

Post »

Tego roku wysiałam aż 2 torebki lobelii zwisającej-2 różne firmy.
Z braku czasu przepikowałam tylko jeden pojemnik- do 2 multiplatów, reszta nadal stoi tak jak wykiełkowała.
Te co przepikowałam są kilkakrotnie większe od tych nieprzepikowanych.
W wolnej chwili również je przepikuję - stoją mi w miejscu, maja więcej światła niż multiplaty ale za ciasno i może dla tego stoją ? Wygładają jakby się dusiły i nie miały miejsca
W każdym razie jestem zwolenniczką pikowania ale to tylko moja własna opinia.
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja mam w jednej multidoniczce przepikowane lobelie, w połowie rosną po 5 sztuk (pikowałam po więcej, ale potem delikanie poprzerywałam), a na drugiej połowie mam pikowane 2 dni później po ok 8 sztuk. Różnica jest spora, bo o ok. 1/3 są mniejsze, także nawet kilka sztuk więcej w zagęszczeniu robi dużą różnicę.

Aga, jak gęsto sadzisz potem gotowe sadzonki do doniczek? Nie wiem po ile dawać tych sadzonek, żeby otrzymać gęstą czuprynkę.
Awatar użytkownika
PoprostuAga20
50p
50p
Posty: 79
Od: 23 kwie 2009, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lobelia cz.3

Post »

millie ja dopiero 2 raz sieję lobelkę stąd moje pytanie o pikowaniu. W tym roku posiałam jej dużo i szkoda by było zmarnować ;:173
W zeszłym roku pikowałam 2 razy, pierwszy raz do multiplatów po 3-5szt, następnie taką kopkę już do większych doniczek(nie rozdzielam) i jak troszkę podrosły to na balkon. W tym roku jakoś słabiej mi rosną lobelie mimo takich samych warunków i ilości, temperaturę mają nawet większą niż w zeszłym roku, światła dużo więcej i posiane w tym samym czasie.
Mam tylko nadzieję że zakwitną najpóźniej w czerwcu:)
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

A już te 3-5 sztukowe kępki to po 1 do ostatecznej doniczki czy po kilka? W doniczce o średnicy 25cm ile bys dała kępek? Przepraszam za głupie pytania, ale brak mi doświadczenia, tzn ciężko mi sobie wyobrazic, że jedna kępka wystaczy, żeby cała doniczka bujnie zarosła, ale i przesadzić w drugą stronę bym nie chciała, żeby się nie podusiły;)
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Zdecydowanie też mam wrażenie że przepikowane rosną o wiele lepiej, ja swoje wczoraj przepikowałam do osobnych większych doniczek, bo takie co na rozdanie mam są w pojedynczych większych doniczkach i rosną lepiej. Dlatego te z multipalety co na zdjęciu pokazałam też przeniosłam już do pojedynczych większych doniczek.
Awatar użytkownika
PoprostuAga20
50p
50p
Posty: 79
Od: 23 kwie 2009, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lobelia cz.3

Post »

w takiej duzej doniczce dalbym 5-7roslin ale w odstepach, nie kupke na srodku. lobelka pieknie sie rozrasta,mam potrujny gazon i aby zakryly mi najwiekszy okrag wystarcza mi 3 kepki. przerwy w ciagu gora miesiaca sie zarosna, potem mozna je jeszcze dzielić. Wdzieczna ta lobelka dla tego od lat ja mam w donich i nawet specjalnie nigdy jej nie nawoziłam. Powodzenia w uprawie. Moze jeszcze ktoś bardziej doświadczon w siewie
się wypowie.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”