Karczownik,kret, nornica czy... - 2cz.(2007.06.28 - do 2011.11.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak tam Wasze kreciki. U mnie od wczoraj krecik buszuje w części iglastej a u sąsiada na trawniku. Na razie poczęstowałem go świecami dymnymi.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziś znów pokazał się nowy kret na trawniku.Założyłem pułapkę zatrzaskową.

Obrazek

Czy u was krety też wykazują taką aktywność? Przez cały rok miałem spokój z nimi. Dopiero teraz od kilku dni buszują u mnie i dwóch sąsiadów.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

Przykro mi Hibiskusie ale wszystko co szkodzi moim roślinom jest dla mnie szkodnikiem.
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

hibiskus1000 pisze:Coś dużo się o mnie mówi , przecież ja nie jestem szkodnikiem , tylko jestem pod ochroną .
Zgadzam się z Mietkiem - wolę metody odstraszające niż zabijające. Zresztą kret u mnie nie niepokojony niczym - w tym roku wywędrował do sąsiada :twisted:
Dawid
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Hibiskus1000 kret na terenie ogrodów nie jest pod ochroną!
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Też nie lubię gdy kret kopie setki kopczyków na moim trawniku, ale (już kiedyś to pisałam) gdy nie ma kreta, panoszą się pędraki. :(
Zniszczenia jakie potrafią zrobić pędraki, plus ptaki grzebiące za pędrakami na trawniku, są dużo większe niż kilka krecich kopców.

Ponadto kreta posądza się o wszystkie wyrządzane szkody.
Gdzieś nawet czytałam zdanie, że kret wyżarł marchewkę. Ludzie nie zdają sobie sprawy (niektórzy), że oprócz kreta, istnieją i szkodzą dużo więcej, karczownik, nornica, nornik, mysz polna i jej liczne kuzynostwo.
To towarzystwo też przemieszcza się pod ziemią i trzeba nauczyć się odróżniać ślady pozostawione przez poszczególne zwierzęta.
Teoria podaje różnie, i dosyć niekonsekwentnie, wiadomości o zwyczajach tych lokatorów.
Z doświadczenia wiem na pewno, że jeśli jest kopiec, który rozkopię, to kret go za sobą nie zasypie, wykopie nowy tunel. Natomiast karczownik potrafi odbudować zniszczony chodnik.
Tyle wiem na pewno, inne wiadomości na temat tych zwierzaków, mam niepotwierdzone. :(
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Erazm pisze:Dziś znów pokazał się nowy kret na trawniku.Założyłem pułapkę zatrzaskową... .
Kret jest cwańszy ode mnie. Obchodzi pułapki pod spodem zasypując ją ziemią (4 sztuki różnych konstrukcji). :cry: Wczoraj zrobiłem rurkę do łapania. Dziś ją wypróbuję. Jak się nie złapie pozostaną tylko świece dymne - szkoda trawnika.
Pozdrawiam Andrzej.
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

A jak się zaklada taką rurkę na kreta. Na co trzeba zwrócić uwagę. Jak glęboko rurka musi wejść w norkę kreta z każdej strony?. Mam zamiar kupić taką rurkę.
Czy ktoś ma taką rurkę i jaka jest jej skuteczność?.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Witam Wszystkich!
Kacprze, według instrukcji obsługi na mojej rurce, trzeba ja "przed użyciem" zakopać naokoło 2 tygodnie w ziemi a następnie wyjąć przy użyciu rękawiczek, ponieważ krety maja podobno bardzo dobry węch i są nieufne, wiec rurka nie może mieć obcych (w tym ludzkich) zapachów. Następnie należy delikatnie odkopać kawałek korytarza, najlepiej w głębszej jego części, bo tych bliżej powierzchni kret używa podobno tylko jeden czy dwa razy, wiec może już nie wrócić. Ułożyć rurkę tak, żeby nie nasypać ziemi do korytarza a następnie delikatnie zakopać bądź przykryć np. kamieniem. Należy to zrobić w czasie gdy kret jest nieaktywny czyli najlepiej w środku dnia. No i oczywiście trzeba potem często sprawdzać, (zaglądając przez przewidziane do tego celu otwory), czy kret się nie złapał, bo kret nie wytrzyma dłużej niż kilka godzin bez jedzenia, wiec nie można go narażać na śmierć głodową!!! Kiedy już się "złapie", trzeba go wywieźć daleko (najlepiej do lasu) i wypuścić.
U mnie tez krecik pojawił się w tym roku na wiosnę i kupiłam taka rurkę. Jak do tej pory nie udało mi się go złapać, ale chyba wyniósł się do sąsiadów, bo coś go ostatnio nie widuję (hi, hi...)

Nie można zabijać krecików, pod pretekstem, ze "kupiliśmy" nasz teren. Ich nikt o zdanie nie pytał.

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych i nieszczęśliwych posiadaczy krecików,
Fleur 78
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Fleur 78 pisze:Witam Wszystkich!
Kacprze, według instrukcji obsługi na mojej rurce, trzeba ja "przed użyciem" zakopać naokoło 2 tygodnie w ziemi .........
Czy do środka rurki tez nasypać ziemi?.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Nic o wsypywaniu ziemi do rurki nie pisali i ja tego nie robiłam. Zresztą dotykana jest na zewnątrz wiec w środku chyba nie ma potrzeby.
Pozdrawiam,
Fleur 78
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Dziękuję. Przy rurce którą kupilem nie bylo instrukcji.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Erazm pisze:Kret jest cwańszy ode mnie. Obchodzi pułapki pod spodem zasypując ją ziemią (4 sztuki różnych konstrukcji). :cry: Wczoraj zrobiłem rurkę do łapania. Dziś ją wypróbuję ...
Od dwóch dni mam spokój z kretem. Wycofał się. Tylko ciekawe na jak długo. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”