Jak skutecznie pozbyć się paproci z ogrodu

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
zbyster
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 sie 2011, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak sie pozbyc paproci leśnej?

Post »

ale tam ta rosilna jest bardzo inwazyjna i się rozsiewa.a niema jakiejs chemii na nią?
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak sie pozbyc paproci leśnej?

Post »

Roundup nie skutkuje - to już jest potwierdzone, a jako że nie jest to typowy chwast to herbicydu na niego nie wymyślono. Środki chemiczne mają ponadto duży wpływ na otoczenie i na działce leśnej mogłyby zaszkodzić porastającym ją drzewom. Jeżeli teren będzie zagospodarowywany w konkretny sposób i tak będzie trzeba podłoże przekopać - a wraz z tym zabiegiem automatycznie zostaną wykopane i paprocie.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: jak sie pozbyc paproci leśnej?

Post »

wykopać, wybierać korzonki, wybierać... wybierać... wybierać... jak odbiją nowe to znowu wybierać... wybierać... wybierać....
A jak już zniknie, to zatęsknisz za nią ;)

Nie traktuj chemią, bo szkoda otoczenia.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: jak sie pozbyc paproci leśnej?

Post »

Też mam problem z paprocią,a wy mnie tu "pocieszacie",że trzeba kopać,ech,moja ma dość głęboko te rozłogi,a poza tym jak mam rozkopać kamienny wzgórek na którym stoi wiatrak :shock: ,to by było 1,5 m w dół.Ma to zielsko przebicie ;:14
Kwiaty to resztki Raju.
Nick161992
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 cze 2014, o 08:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych

Post »

Składniki na jedną paproć
- 1/2 litra wody
- 4 stołowe łyżki soli kuchennej
- 2 łyżki octu

Wodę zagotować, rozpuścić sól, a następnie dodać ocet. Po dokładnym wymieszaniu podlać paproć przygotowaną, wrzącą cieczą. Po ok. 2 dniach paproć uschnie.

P.S.
Do mikstury można dodać "KRETA" (do rur), najlepiej granulki i rozpuszczać razem z solą
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Nick161992 Sól ;:202 ? To nie jest dobry pomysł sól w ogróde ;:185
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Po podlaniu taką miksturą, owszem paproć padnie - ale już nic tam nigdy nie urośnie. ;:202
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
_fox_

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Ano są i tacy którzy lubią komplikować sobie życie ;:306 a wystarczy szpadel ;:108 i ewentualnie druga osoba do wyciągania pióropuszy.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Różnie to bywa :wink: Wierzę w moc szpadla a szczególnie wideł amerykańskich ale czasem i one są bezsilne, jak roślina trafi na ukochany biotop :;230 Moi znajomi mieszkali w leśniczówce pod lasem, sam teren pod ogród to była klasyczna patelnia ale to, co wyprawiał tam pióropusznik, przekraczało ludzką wyobraźnię: mimo nieustającego wykopywania przez dwie dorosłe osoby był wszędzie, nawet w foliaku z pomidorami. Przekleństwo po prostu ;:oj
U mnie rośnie na ciężkiej, ilastej ziemi nad rzeką i jakoś tak sobie wegetuje, niegroźnie :wink:
Pomysł z solą, octem itp. kuriozalny - jedna z moich sąsiadek sypała sól na chwasty a teraz jęczy, że wszyscy mają dobrą ziemię, tylko ona, biedna, poszkodowana na ugorze... Przez los, rzecz jasna :wink:
Awatar użytkownika
Dziadek Markus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 cze 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Dziękuję wszystkim osobom które zechciały się zainteresować moim problemem z paprociami ale ja na razie odpuszczam sobie i paprociom które rosną sobie obficie po staremu i może maja ten plus w swoim rozroście że zasłaniają to czego nawet ja nie chcę widzieć i oglądać.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Markus, jeśli poczekasz do jesieni, to ja chętnie przygarnę trochę tego twojego utrapienia :D
Kuba
Awatar użytkownika
Dziadek Markus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 cze 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak skutecznie pozbyć się paproci ogrodowych?

Post »

Zawsze czekam do jesieni i sprawa się kończy na niczym ponieważ moja praca zawodowa tak mnie wyczerpuje i krótkie dni że raczej czas poświęcam na regenerację sił na następny dzień.
Lecz jeśli jesteś zainteresowany to w grę wchodziła by tylko sobota od godzin popołudniowych i jeśli by się to opłacało aby przyjechać do Tarnowa to nie mam nic przeciw.
Mogę wówczas zapisać telefon do mnie i można by dogadać szczegóły.
Będę czekał na odpowiedz.
Marek
PabloDG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 mar 2015, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Paproć - jak skutecznie się ich pozbyć

Post »

Witam
Mamy na działce parę paproci. Nie pasują co naszej koncepcji ogrodu i niestety co z tym idzie i mamy sporo kleszczy (jedna wizyta na działce i albo pies, albo my mamy znajdujemy kleszcza).

Obrazek Obrazek

Proszę o pomoc co z tym zrobić. Próbowałem je wykopać, ale jest walka dość ciężka.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”