Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

zielonajagoda ;:168

jaki to gatunek Hoi ten największy i najmniejszy liść? Może dodam do listy do zdobycia :D

Również mam Filodendrona Hastatum/ Silver Queen, ale jeszcze nie jest tak okazały jak Twój!
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2874
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Weekendowe dzień dobry, choć mroźne i białe :) Zima nie daje za wygraną, a ja wracam do żywych i bardzo się cieszę, jeszcze tylko kaszel mnie męczy.
Margaret, Te wielkie liściory to hoja monetteae IML 1774 pochodząca z Sabah (Borneo), a maluszki to curtisii. Prawda że piękny jest filek 'Silver Queen'? Ja jestem zachwycona kolorem jego liści :). Nie jestem znawcą filodendronów, więc nie kuszę się na te, których ceny przyprawiają o zawrót głowy, ale te na każdą kieszeń, czemu nie.

Weekend minie mi pod znakiem przesadzania, część jesiennych nabytków już się ukorzeniła, więc pójdzie do pojemników docelowych, większość do hydro. A dzisiaj prezentuje się jedna z moich ulubionych hoi.
hoja meredithii ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2874
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Jakoś tak niechcący, samo wpadło do koszyka ;)

Obrazek

Odpakowałam w domu, czytam naklejkę na doniczce...monstera minima... ;:306 ;:306 ;:306
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:D :D :D

Czy to Peperomia Rain Drop?
Mam teraz pocięta na kawałki. Wyrosła mi w takie nie za ciekawe, łyse drzewko. Bardzo lubię jak jest właśnie młoda rośłina: niska, zwarta i gęsta ;:167
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Hej :wit

Śliczne rośliny ;:167

Nie no to na pewno nie monstera :;230 też mam Peperomie Raindrop tylko moja to taka krzewinka jeszcze :wink: może jak ją poproszę nie urośnie wysoko ,co? :;230 (żarcik)
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2874
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Tak, tak, dziewczyny to Raindrop oczywiście, oni chyba kleją te etykiety jak im w ręce wpadną ;)
Margaret, jak będzie brzydko rosła to nie zawaham się ją ciąć, a jak będzie uparta to siooo ;)

Dzisiaj dotarła maluśka sadzonka senecio (variegata), mam już dwie roślinki na sumieniu, a tak mi na niej zależy, może się w końcu dogadamy.

Obrazek

Moje epi Cebu chyba zdechnie, za młody pęd został ucięty, tak mi się wydaje. Za to Sangri-La/Godzilla ma się dobrze a nawet bardzo dobrze.

...i młodziutkie hojki ruszyły z kopyta, wiosna działa na nie jak dopalacze. hoja phyllura (dawniej linussi), bardzo chciałabym ją doprowadzić do zakwitnięcia, ale jeszcze daleka droga do tego. Za to obscura i Rebecca kwitną niezmordowanie, a kolejne dwa pędy kwiatowe produkuje caudata Sumatra.

Obrazek

:wit :wit :wit
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Senecio Variegata to moje marzenie :D
Mam zwykłego, prawie go wysłałam na tamten świat, ale udało się odratować i taki marny był rok temu, a teraz ruszył z kopyta!
Pomogło mu zraszanie u mnie :shock:
Olcia609
100p
100p
Posty: 115
Od: 11 sty 2021, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

A jak dbacie o starca? Mam malutką szczepkę kilka cm, bez korzeni (tylko takie małe odchodzące od gałązki) i jedyne co robiłam to zraszałam ziemię. Wypuszcza nowe kulki, więc chyba mu służy. Parapet pd-zach.

Variegata boski, chyba też go zapragnęłam ;:224
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Olcia609
Bardzo słoneczne stanowisko, zraszanie, podlewanie nawozem i dużo cierpliwości :)
On nie będzie miał dużych korzeni. Wczepi się w ziemię, wiadomo one trochę się rozrosną, ale bez szaleństw.
Stopniowo cały się rozrośnie i będą takie sznury pereł zwisać z doniczki :D
Olcia609
100p
100p
Posty: 115
Od: 11 sty 2021, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

No właśnie mam go z tydzień i już wypuścił kilka małych kuleczek. Więc akurat na moją "cierpliwość" :heja
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Piękna malutka monstera.. Dzień dobry. Z malutkich monster rosną zachwycające monstery, którym oddałam serce.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Szukam tej maleńkiej monstery i nie mogłam znaleźć :lol: Dałam się zrobić w balona hehe.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2874
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Tak mnie dzisiaj żegna dzień

Obrazek

a tak wita noc

Obrazek

Margaret, teraz ludzie oszaleli na punkcie wszelkich variegat, ceny skoczyły w kosmos, za tego kurdupelka stówkę zapłaciłam :roll: a może się zdarzyć że go zatłukę ;:223 , na razie zostawiłam go tak jak przyjechał, w tym pumeksie, zobaczymy, zawsze jest 50% szansy że przeżyje ;)

Olcia, jak ci taki mapiutek wypuszcza już kulki to masz dobrą rękę ;:215 , niestety ja już mam dwa na sumieniu.

Joanno, dziękuję że tu do mnie zajrzałaś ;:168 , monstery są piękne, ale i rosną olbrzymie, trzeba mieć dla nich miejsce, ja mam dwie malutkie, ale moją miłością są hoje.

Foxowa/Majko, mimo że to mój wątek, to się zdezorientowana cofnęłam na pierwszą stronę sprawdzić :), Joasi się pomyliło, a mogło, bo liście phyllury sa podobne do tych pierwszych monsterowych, bez wcięć ;)

Dzisiaj przesadziłam syngonia do większych doniczek, korzeniska miały jak u dębu. Wiosna, więc odświeżam doniczkowe, ogród leży odłogiem, ale w tym roku tylko przedogródek będzie w pieczy, z tyłu niech sobie wszystko rośnie jak chce, skończył mi się power ;), więc najwyższy czas odpuścić, te resztki sił, co jeszcze mam, wolę wykorzystać w mini warzywniczku.

Dischidia Platyphylla chce popełnić samobójstwo, wzięłam ją na OIOM, przesadziłam i podzieliłam, może jak jedna padnie to druga przeżyje. Jakaś szansa jest.
A jutro muszę popikować co większe koleusy, aż się boję, bo to takie delikatne i pewnie dużo poniszczę, będę płakać i pikować ;).

Ostatnio przesadzałam też aspidistrę variegatę, stała jak zaklęta chyba rok, matecznik ma varie w formie paska przez środek, a dwa liście wypuściła z variegacją równo 50% liścia, jak od linijki, więc oddzieliłam ten kawałek i posadziłam osobno. Teraz widzę że w mateczniku wychodzą trzy liście a w tym odsadzonym ogryzku jeden i czekam niecierpliwie jak to będzie wyglądać.

I na dobranoc hoja :)
hoja 'Mathilde", bardzo wdzięczna roślina, nie kaprysi, chętnie kwitnie i pachnie. Mathilde powstała przez skrzyżowanie H.carnosy i H.serpens. Pocieszycielka, jak padnie jakaś sadzonka z fochami ;)

Obrazek

Obrazek

:wit :wit :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”