Kamień polny-jak rozłupać i...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Te wszystkie kamienie sama, osobiscie nosiłam-poza tymi największymi. Pudzian ze mnie żaden, bo całe 51 kg ważę, a mężu raczej półśrednia waga :D. Nawet razem nie ważymy tyle co Pudzianowski hihi.
Nie było łatwo, ale dałam radę. Mężu miał za zadanie siedzieć i kleić żeby wszystko miało ręce i nogi :D Chyba mu się udało, choć pod koniec zaczynało już brakować ładnych kamieni. żaden kamien nie był przywieziony, wszystkie znalezione, wykopane na naszej działce.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Murek jest po prostu śliczny. Jestem pod wielkim wrażeniem. Od dłuższego czasu oglądam w sieci różne murki i płoty z kamienia, i zauważyłem, że niełatwo jest zrobić taki, który nie wyglądałby pretensjonalnie lub nienaturalnie. Wam wyszedł świetnie. Gratulacje :lol:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Dziękuję za słowa uznania. Chcieliśmy murek zrobić wokół całej górki, bo wtedy zmniejszyłby się kąt nachylenia (nie było by tak stromo), ale z braku kamieni i funduszy na razie poprzestaliśmy na tym co jest.
Górka niestety się nie zmieniła, wszystko utknęło w martwym punkcie. W czerwcu zaczęliśmy robić ogrodzenie, ciągnęło się to przez 2 m-ce. Z portfela wyfrunęło -naście tysięcy. Teraz tynkujemy i malujemy dom, a to niestety tysiąc złotych nie kosztuje. Do tego jeszcze inne mniejsze inwestycje w dom i głowa boli z braku kasy. Dlatego ogród znów musi poczekać :( . Muszę przesadzić 2 jałowce płożące i one na pewno pójdą na górkę, choć coś tam będzie rosło :)
Klimek, zazdroszczę dostepu do kamieni :) . Zajrzałam do twojej galerii i bardzo spodobało mi się zdjęcie z oknem i tory kolejowe :)
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
TAD
100p
100p
Posty: 121
Od: 5 lis 2008, o 21:27
Lokalizacja: GDYNIA

Post »

Widzę 'Mała Rybko' , że robicie "z głową" i perspektywicznie. Tak właśnie należy. Ja u siebie ,z podobnego nachylenia porobiłem tarasy i brzegi obsadziłem różnymi żywotnikami. A więc mam płaskie powierzchnie i strome skosy obłożone kamieniami .Przez co , uzyskałem powierzchnię użytkową do np: wylegiwania się na słońcu i. t.p. Dodatkowo posadziłem sosny, brzozy i już mam własne grzyby.
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

ja u siebie mam długi mur z kamienia...więc dniami mogłem się przyglądać jak "majster" łupał kamienie...i po kilku próbach własnoręcznie nauczyłem się łupać. Uwierzcie na prawdę nic prostszego, wbrew pozorom. Potrzebujemy młotek ciężki i dłuto punktowe...wyszukujemy w kamieniu punkt newralgiczny...to taka żyłka, niektórzy mówią na to nerw...każdy prawie kamień to ma...jest to mniej lub bardziej widoczna...no jakby taka żyłka...po jednym silnym uderzeniu, w którekolwiek miejsce na tej "żyłce" kamień rozpada się jak główka kapusty. I obejdzie się bez nawiercania, tarcz diamentowych itd. Taki rozłupany kamień daje się potem w ten sam sposób modelować dowolnie pod wpływem dłutka. Jak tylko ziemia odpuści to sam dalej będę się bawił w murki oporowe, skalniaki a także obuduje nim wędzarnię i piec chlebowy wykonany z cegły...bo na wsi całe wozy kupuje się za grosze, zebrane z pól itd. Mi zostało otoczaka z trzy wywrotki jeszcze, a dalej rolnicy pytają czy chcę...za wóz płaciłem 200 złotych. Aha kamień rozłupywany musi leżeć na twardym podłożu, typu drugi ale duuuży kamlot. Kurnik już wybrukowałem własnoręcznie wiec wiem co gadam :)
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

hej,
dzięki serdeczne.
Mógłbyś wrzucić zdjęcia rozłupanych własnoręcznie kamieni oraz całych kamieni, zaznaczając ten "nerw"?
Nie do końca rozumiem w jaki sposób ten kamień się rozsypuje...
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

o.k jak śnieg zejdzie postaram się ruszyć tyłek i popstrykać. Najwyżej jeden rozłupię w celach dydaktycznych heheh...u nas śnieg wczoraj spadł i na razie leży...ale od pojutrza plusy ewidentnie, więc do roboty...
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

super!!! ;:136
mam na prawdę dużo przytarganych polnych kamieni, b. dużych i nie chcę im krzywdy zrobić, dlatego będę czekać z niecierpliwością ;)

p.s. mi najpierw taras pokryło 10cm wody, a następnie również zagościł śnieg. Dzisiaj dzielnie się trzymał (mróz), ale już chyba po nim.
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

Niedobry ciepełko już,wiosna się zrobiła, ptaszki śpiewają a fotek z łopatologicznym tłumaczeniem oodzielenia kamyczka na plasterki niet......... :( a my tu czekamy ;:224
pozdrawiam ANIA
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

u mnie ostatnie dni deszcz padał, raz było ładnie... dziś już ładna pogoda, jak pojutrze tez będzie ładnie to porobię fotki bo muszę kupić dłutko po zimie gdzieś zaginęło stare...a i wtorek jest w planach mniej pracowity
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

no to fajnie, właśnie miałam też się przypomnieć, ale widzę, że macie rękę na pulsie ;)

pozdrawiam serdecznie ;)
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

hehe...dobra to spróbuję dziś jakimś innym żelastwem, ale jak nie wyjdzie to następnym razem...no pięknie się człowiek dziewuch słucha no :)
z mniej widocznym nie było by tak wyraźnie widać na zdjęciu...mniej widoczny wymagałby najpierw rąbania po kamieniu młotem żeby pokazał gdzieś słabość...z reguły pokazuje...a i mniej widoczny nie uległby takiemu nędznemu sprzętowi, jakim niewątpliwie jest to dłutko miękkie i małe które znalazłem jakimś cudem...dłuta powinny byc dwa punktowe i jakieś długie i solidne...i musi się udać...kamień, który nie chce pokazać gdzie ma rysę...trzeba poddać przesłuchaniu młotkiem na innym kamlocie...nic trudnego....a teran fakt dziewiczy :)
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Kamień polny-jak rozłupać i...

Post »

Noooo chłopie ja przez rok kamole ściągałam skąd się da i chciałam podjazd pod dom układać na zasadzie: któraś strona kamola jest zawsze bardziej płaska.A Ty mi tu piszesz,że można samemu... na plasterki.... :shock: :shock: .
Będziemy próbować jeszcze raz.Tym razem z dłutkiem.Napiszę co nam wyszło.
A Twoje murki ....super ;:138
pozdrawiam ANIA
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”