Kran na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
WojciechB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2014, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Dziekuje z gory za odpowiedz:)

Wnioski wyciagnalem ze najlepiej bedzie zrobic to na rurkach plastikowych. Mam pytanie czy ogarne to sam jezeli kupie zgrzewarkie na allegro i dopytam sie w sklepie hydrauliczym jak to robic itp? Dodam ze z zamilowania jestem malym majsterkowiczem i szlifierka wkretarka i tym podobne narzedzia nie sa mi straszne;)

Jezeli chodzi o schemat to z zalozenia chce zrobic trzy rzeczy;) na dzialce mam kran z woda;) normalna rzecz;) od niego chce poprowadzic wode do altany, zimna dwie rurki (jedna zimna druga do podgrzewacza). druga rzecz to doporowadzenie wody do toalety i trzecia to zrobienie jednego dostepnego kurka do wszekich urzadzen nawadniajacych;)

Rozumiem ze do poprowadzenia wody wystarcza mi calowe rurki plastikowe mozecie mi powiedziec jakie najlepiej kupic? zeby nie przeplacic a zdaly egzamin?

Chcialbym sie tez dowiedziec jakie rury zastosowac do odprowadzenia wody? czy pcv? jak tak to jaka srednica?

Z gory dziekuje za pomoc
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Rura do wody z tworzywa średnica 5/4 cala albo 1 cal, dopytaj w sklepie czego Ci potrzeba, na pewno kolanka, trójniki. Co do odprowadzenia wody to z toalety rura 110 mm, ze zlewu wystarczy 50 mm. Pion musi być odpowietrzony, by ścieki spływały grawitacyjnie, i nalezy zachować odpowiednie odległości szamba od domku, poczytaj przepisy budowlane.
WojciechB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2014, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Super;) juz obejrzalem kilka filmow na temat tych rur i chyba rzeczywiscie nie jest to taka trudna sprawa:)

jeszcze kilka pytan;)

Na jakiej glebokosci zakopac odplywowe rury pcv w ziemi ? ( miedzy domkiem a szambem mam jakies 3 metry ) i czym nalezy je ochornic przed warunkami zimowymi?

Czy rurki z woda tez powinienem czyms zabezpieczac? mam jakies 30cm miedzy zrodlem wody a altana ? czy puszczac je w ziemie? czy raczej zostawic na jakiejs wysokosci? Nie bedzie mi to zbytnio przeszkadzalo i z niczym kolidowalo.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4263
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

mlodzieniec pisze:Rura do wody z tworzywa średnica 5/4 cala albo 1 cal, .
W zupełności wystarczą pół calowe,a amatorowi wystarczy użyć rur skręcanych- odpada zakup zgrzewarki i ewentualne błędy z nauką jej obsługi.
Projektu tez specjalnego nie potrzeba. Wystarczy jedną rurkę narysować do najdalszego miejsca i w wygodnych miejscach zaplanować trójniki do zaplanowanych ujęć wody.
Skąd jesteś? są takie zimy, żeby 1,5m przemarzło??
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
WojciechB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2014, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Jestem z Pomorza;) 20 km od Baltyku;) zimy raczej spokojne;)
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

Wystarczyć może 1/2 cala wystarczą, ale przy wyższym poborze i osadzeniu kamienia wewnątrz może okazać się za jakiś czas, że to za mało. Także bezpieczniej od razu kupić 1". U siebie mam zakopane na ok. 1,8 m i nie zamarzają nawet przy -30 przez tydzień. Ale codziennie korzystamy z wody więc to tez inaczej wygląda niż gdy woda stoi w rurach. Jak dasz ocieplenie keramzytem albo otuliną styropianowa to nic sie nie powinno stać. Średnie przemarzanie gruntu to 1,2 m, na wschodzie nawet 1,4, na zachodzie ok. 0,8 m, więc powinno sie zakopać ok. 0,4 m poniżej punktu przemarzania. I pamiętaj o minimalnym spadku rury ok. 1-2%.
WojciechB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2014, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Montaz "wody" w ogrodku dzialkowym. PROSZE O PORADE

Post »

OK:) Poki co chyba wiem wszystko:) Dziekuje za pomoc, jakby co będę pytal dalej;)

POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”