Balkonowe impresje

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowe impresje

Post »

Niespodzianka w donicy z surfinią... Urokliwe połączenie dyni i surfinii :D

Obrazek Obrazek

Obrazek

Podlewana jedynie wodą surfinia, rośnie zaskakująco intensywnie. Podobnie mają się zioła regularnie ogołacane z liści w celach konsumpcyjnych.

Obrazek

Obrazek Obrazek

A to drzewo, w pniu którego żyją dzikie pszczoły. Natrafiłam na nie w lesie po zachodniej stronie granicy. Pszczoły na szczęście omijały intruza z Polski :wink:

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Balkonowe impresje

Post »

Surfinie pięknie kwitną, aż dziw bierze, że bez odżywki ;:138
Jakie dorodne ziółka ;:173
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowe impresje

Post »

Beato, surfinia zasilana tylko wodą, obficie, czasem nawet dwa razy dziennie. Dopóki "jesteśmy razem" będzie zaopiekowana ale za 3 tygodnie ruszam w świat i obawiam się ,że zmarnieje bo opiekun domu pojawi się na balkonie góra raz w tygodniu ;:145 Cóż, wybór pomiędzy urlopem albo surfinią wygrywa urlop ;:138
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkonowe impresje

Post »

Masz racje. ;:108 Urlop musi być.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkonowe impresje

Post »

Tak, tak :D Urlop górą! Ja tez coroczny mam problem z roslinami balkonowymi do wyrzucenia po powrocie z urlopu.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowe impresje

Post »

W posępnym nastroju rozpoczynam urlop ;:145 W świetle dzisiejszych rewelacji minister Zalewskiej problem kwiatów na balkonie jest nic nie znaczącym ... ;:223 Ja belfer łkam... ;:145
Lemonko, Grażynko pozdrawiam i życzę Wam urlopu wolnego od trosk :wit

Kwiaty w lepszej niż ja formie...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkonowe impresje

Post »

Dzięki :) Tobie także miłego wypoczywania życzę :wit

Świetny balkon!
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Balkonowe impresje

Post »

:wit Joasiu ,bardzo lubię do Ciebie zaglądać.Fajnie masz udekorowany balkonik ,dodatki też gustownie dobrane.Czuję się fajny klimat,jeżeli nie masz nic przeciwko temu nadal będę Cię odwiedzać .Podziwiam Twoją kreatywność. Pozdrawiam cieplutko.Ulka.
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Balkonowe impresje

Post »

Aśka, kochany mój belfrze nie łkaj. ;:196 Zmiany będą, bo są nieuniknione, pytanie tylko po co? Wiadomo ;:222 Ech ...
Mam nadzieję, że sobie z moją materią nie poradzą. :lol: Nikt do tej pory nie poradził....jak im się to uda, zmieniam orietację :lol: :lol:
Asiu, Ty kochana nawet na tak niewielkiej przestrzeni, jaką jest balkon, potrafisz stworzyć piękny świat. Uwielbiam Twój klimat ;:333
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowe impresje

Post »

Jakaś taka wypluta i pusta się zrobiłam po tych rewelacjach.
Małgosiu, jestem wygaszanym nauczycielem żywego jeszcze gimnazjum ;:223 ;:185
Czasem taka mnie w tym temacie dopada chandra? ale nic to, jak mawiał Wołodyjowski.

Niedługo wyjazd w Polskę i dłuuugi pobyt u brata czyli las, staw i kojąca nerwy dzicz :lol: Na razie dumam na balkonie w temacie dużo optymistyczniejszym... :wit

Obrazek Obrazek

http://images76.fotosik.pl/730/d33fac17ef3ba95emed.jpg
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowe impresje

Post »

Już w domku. Nie wszystkie kwiaty na balkonie dotrwały do mojego powrotu, ale o dziwo dotrwała surfinia , która uchodzi za delikatną i wymagającą systematycznej opieki;:185 . Cieszy mnie to niepomiernie ! Nadal kwitnie choć w mniejszym stopniu. Od powrotu serwuję jej kurację nawozową. Wyrzuciłam ze skrzynek suche badyle i w swej naiwności sadziłam, że kupię jeszcze lobelię..Nie ma. Nie mogąc znieść pustki w skrzynkach dosadziłam wykopane w H11 aksamitki. Szału nie ma...

Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek ObrazekObrazek

Owoce pigwowca czekają na przetworzenie...będzie nalewka. Teraz cieszą oko i przyjemnie pachną. W temacie nalewki : czy ktoś doradzi mi dlaczego w nalewce z aronii powstała lekka galaretka- aronię gotowałam z liśćmi wiśni i zimny sok zalewałam spirytusem?

Obrazek Obrazek

Obrazek

W tym roku wyjątkowo urosły warzywa . Piękna nać zostanie pokrojona i zamrożona.

Obrazek

Po zmianie ustawienia ławeczki, skrzynia z prawej strony balkonu jest rzadziej zasiedlana i częściej niż my siedzą na niej koszyki, donice, warzywa...
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowe impresje

Post »

Jabłka z H11. Ulubione przegryzki Małżona.

Obrazek Obrazek

Niezawodny rozmaryn. Wczoraj szarpnęłam się - to rzadki stan- na gotowanie flaków i nowatorsko dodałam rozmarynu.
Można. :)
Na balkonie nieczęste posiedzenia, ranki zimne, popołudnia ogrodowe, wieczory jak ranki. Soboty i niedziele poza domem.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Balkonowe impresje

Post »

Joanna Sz pisze:Małgosiu, jestem wygaszanym nauczycielem żywego jeszcze gimnazjum ;:223 ;:185
Zabrzmi to jednocześnie i optymistycznie i pesymistycznie, ale nie jesteś sama - jest nas więcej... :cry:

Ale jak się człowiek tak napatrzy na te kwiaty, kolory, kształty, jak się nawdycha powietrza, to myśli sobie, że życie bez względu na wszystko jest piękne :)
A jeszcze jak tej naleweczki zrobisz... 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”