Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
domked
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lis 2014, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kurówek

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

ttrochę cicho się zrobiło tutaj;) Czy każdy ma ziemie już przygotowaną na nowy sezon ;)?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Ostatni skok w tym sezonie na kopanie, przypadnie mi na te sobotę :) A później, to już czas na przygotowywania w domu :wink: Czyli tak zwane planowanie :D Dzisiaj wysłałem nasionka Squasha do Tomka, w ramach wsparcia strony pumpkin.pl.

Dzisiaj spakuje nasionka do TPZB, w ramach nowej konkurencji w konkursie na największą dynie. W kolejnym sezonie będzie już oddzielna konkurencja na największą dynie Squash :D
Awatar użytkownika
kamil211a
200p
200p
Posty: 413
Od: 17 sty 2014, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisko Dolne
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Ja z przyczyn osobistych ziemię przygotuję na wiosnę, mam nadzieję że to wystarczy na przyzwoity wynik :D
Pasjonat olbrzymich warzyw, ostrych papryczek i wszystkiego co zielone
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Ja wczesną wiosną planuje wysiać żyto na przedplon :) Chyba że wynajdę coś innego na siew :D
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Choć cały czas śledzę ten wątek o olbrzymkach to chciała bym się podzielić moim spostrzeżeniem dotyczącym rosnącej dyni BAMBINO na kompoście. Kompostownik mam wysoki na 1 m : szer 1 m; dł 2,50m. Wybierając obecnie kompost zauważyłam, że korzenie grubsze (wiodące) sięgały do dna kompostu ,natomiast inne były w większości na głębokości 0,50 m.
Krzysiek47
50p
50p
Posty: 57
Od: 26 lut 2014, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WAŁCZ ROD "RADUŃ"

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Wiecie, że na jednym z portali aukcyjnych Nasz Mistrz sprzedaje nasiona rekordzistki ? Ja się jeszcze czaję i zastanawiam się czy nie lepiej kupić zza wielkiej wody. Pozdarwiam
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Chyba każdy zainteresowany w temacie, wie o tym już od jakiegoś czasu :wink: Naprawdę nie potrzeba nawet dawać i takich nfo do sieci, bo każdy który chce znajdzie lub dopyta się na własną rękę :)
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Kupić u nas,kupić za "wielką wodą" jest sprawą indywidualną każdego hodowcy gigantów.Nasuwa Mi się jedno spostrzeżenie jako jednorocznej amatorki w uprawie.
Wiara w to,że jak kupię nasiona 1 tonowej dyni to wyhoduję o zbliżonych parametrach bez zastosowania technik uprawy,nawożenia jak u nich jest mało prawdopodobna.Klimat też jest jednym z ważnych czynników.
Wpis mój dotyczy ogólnego spojrzenia na sprawę,a nie jednostkowego.
Cena towaru jest wartością względną,chyba że chodzi nam o ilość,ale w tym przypadku zachowuje daleko idącą rozwagę.
Nie rzucę się z "motyką na Księżyc" ponieważ warunki jakie posiadam nie dają Mi najmniejszych szans równania się z zawodowcami.
Z 300kg miałam ponad200kg.Z 500kg spróbuje M wyhodować 300-350kg.
Jeżeli ktoś ma lub stworzy warunki pozwalające wyhodować dynię równą wagowo od nasiona matki ew.skrzyżuje to osobiście mu będę dopingować i gratulować.
Mam propozycję do rozpatrzenia.Każdy hodowca, o ile będzie uważał to za stosowne niech poda rodowód nasion(-a)w momencie rozpoczęcia hodowli.
Będą ciekawe moim zdaniem skale porównawcze dot. genetyki i metod uprawy (bez ich szczegółów,zawodowcy mają swoje tajemnice).

Pozdrawiam Joanna.Przyszłoroczny kibic w uprawie AGP.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Już w tym roku forumowicze podawali tu swoje nasiona(krzyże ich rodziców), także myślę iż w kolejnym sezonie nie będzie inaczej :)
Jeśli chodzi o nasiona od ,,naszych'' hodowców, to uważam iż one są naprawdę godne polecenia. Wystarczy przejrzeć ich krzyże i pozyskane wyniki :)

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że kupiłem nasiona od naszych hodowców, a nie zamawiałem zza granicy i Mój asortyment nasionkowy jest już 80-90% uszykowany na ten rok :) Nie mówię jednak, że nasiona są typowo z polskich dyń, jednak kupione od polskich hodowców, gdyż to naszych rodaków należy wspierać. Uważam iż taka piramida będzie dobra dla nas wszystkich :)
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Tak trzymać dalej,a być może dochowamy się prawdziwie polskich krzyżówek AGP I zadziwimy świat.Wszak od dawna wiadomo że Polak potrafi.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13698
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Tak naprawdę to jest prosta sprawa. Wystarczy wziąć nasionka z dwóch największych dyń w pl i je skrzyżować :)
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

No to i ja w przyszłym roku zacznę przygodę z gigantami :).

Co do wyboru nasion to oczywiście sprawa indywidualna. Ja zamówiłem nasionka za 'wielka wodą'. Jak tylko ktoś może sobie pozwolić to zachęcam do wspierania naszych hodowców i zakupu nasionek właśnie u nich.

Miejmy nadzieję, że za kilka lat będzie u naw więcej hodowców gigantów a co za tym idzie łatwiejszy dostęp do nasionek i ich większy wybór. Fajnie by było gdybyśmy też mieli więcej więcej festiwali z możliwością zważenia swoich dyń.
Awatar użytkownika
niebieski_M
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 23 sie 2014, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kamionki wlkp.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Obrazek Obrazek

Zobaczcie co odkryłem u nasady korzenia na pędzie głównym mojej liderki , to musiało mieć wpływ na jej wzrost pytanie jak wielki .Pęknięcie powstało od spodu przy samej ziemi dlatego pozostało nie zauważone.
pozdrawiam
Mariusz
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”