"Mowa" chwastów.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Lepszy skrzyp niż rdest sachaliński... ;)
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

kupiliśmy działkę która porośnięta była wysoką trawą, po zaoraniu nie było kiedy tego dokończyć i porosło całe pole na żółto coś jak gorczyca polna. Jaka jest tego przyczyna :?: na jesieni skosiliśmy wszystko do zera i nie było po tym żółtym zielsku śladu, została wysoka trawa rosnąca w wielkich kępach i miejscami przymiotno kanadyjskie. Czy to coś sugeruje co do jakości gleby :?:
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Witajcie :wit Wyczytałam, że jest preparat do zwalczania skrzypu, nie pamiętam nazwy ( coś na S..) :oops: , czy ktoś już próbował pozbyć się tego dziadostwa za jego pomocą? :roll:
pozdrawiam, Anita
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Starane, pryskamy rozwinięte "choinki" . Warto dodać zwilżacza, bo spływa.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Dziękuję Mirku. Przepraszam, ale czy mógłbyś wytłumaczyć mi, co miałeś na myśli pisząc -
Warto dodać zwilżacza
O jaki zwilżacz chodzi? Jakaś mało kumata jestem :;230 Jakie były efekty oprysku tym preparatem? :roll: .
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Np.płyn do naczyń Ludwik :D
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Uhm... ino parę kropli, coby się nie spieniło :lol:
Efekty zgodne z oczekiwaniami.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Aha,to bardzo dobre wiadomości są, dzięki :heja
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
arinara
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 mar 2011, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mierzyn k. Szczecina
Kontakt:

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

u mnie niestety skrzyp jest nie do opanowania :( żaden środek, również z wyżej wymienionych na niego nie działa. rozłazi się za pomocą podziemnych rozłogów, więc nawet jeżeli u nas wszystko "zagazujemy", polejemy chemią i wykopiemy to i tak przelezie od mniej walczącego sąsiada :( jest jak perz, jak zostawimy chociaż 1cm w ziemi to pięknie odbije i pomacha :wit :D

ziemię mam ciężką, gliniastą, i oprócz wspomnianego skrzypu wojuję z "tatarakiem" - nie wiem czy to właściwa nazwa, ale tak wygląda, "słomkowa" budowa, dorasta do 2-3m, nie ma tylko pałek na końcu tylko pióropusze jak trawy, wykopać/wyrwać się nie da, bo bardzo głęboko siedzi, maluję wszystkie widoczne nadziemne części roundap'em i marnieje, jak zżółknie to wykopuję ile się da, ale i tak badziewie wyłazi po kilku tygodniach, słabsze, ale zawsze :x siedzi w rabatach, ale najgorzej że również w trawniku. nie widać go w trawie i się go kosi, to go wzmacnia, jak wylezie nad trawę kilka cm to dopiero widać skupiska, masakra dosłownie...

czy możecie wstawiać zdjęcia chwastów :oops: wiem jak wygląda perz, szczaw, mniszek czy babka ale z większością wymienionych mam problem, po prostu nie wiem jak się nazywają :oops:
ekomaniak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 mar 2011, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Witam wszystkich.Mam mały problem,a ponieważ jestem laikiem w tych sprawach proszę o pomoc.
Co to za chwast?
http://img708.imageshack.us/g/p1000885.jpg/
Awatar użytkownika
arinara
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 mar 2011, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mierzyn k. Szczecina
Kontakt:

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

moim zdaniem, to nie jest chwast. tylko jakiś gatunek rojnika - niskiej bylinki, uprawianej np. w skalniakach
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

Ja od lat walczę ze skrzypem i jaskrem rozłogowym,ale ten ostatni na szczęście płytko się korzeni.Także mam glebę gliniastą.
U mnie skrzyp dosyć szybko wyeliminowany został z warzywnika.Często się tam grzebie motyką i chyba dzięki temu został zamęczony na śmierć,a poza tym gleba jest przewietrzana i tego pewnie skrzyp też nie lubi.
Ja uważam,że żadne chemiczne metody w warunkach działkowych nie zdają egzaminu (podobnie z powojem),bo te paskudztwa korzenią się bardzo głęboko i nie wiem jakie stężenie preparatu trzeba by było zastosować,aby trucizna dotarła do końca.
Ważne jest ucinanie pędów z zarodnikami,gdy wiosną pojawiają się nad ziemią - takie ładne beżowe szyszeczki.
Z jednej strony mam sąsiadów,którzy rzadko bywają na działce,a z drugiej nieużytki i chociaż jest tam skrzypu zatrzęsienie to na warzywniku pojawiają się pojedyncze rośliny i z krótkim korzeniem.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: "Mowa" chwastów.

Post »

u mnie przeważa pokrzywa, rumianek, mniszek pospolity, komosa, miejscami przytulia. Jaką mogę mieć ziemię? klasa III.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”