Paproć,paprotka domowa - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Raz na jakieś 6 miesięcy można dać mleko, poprawia pH ziemi i oczyszcza powierzchnie korzeni ułatwiając im asymilację składników pokarmowych z ziemi co do cukru nie słyszałem. :wink:
Katarzynka19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 lip 2009, o 14:24

Post »

a jakie mleko ile tłuszczu? i ile tego mleka? rozcienczone?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jakiekolwiek jeśli chodzi o zawartość tłuszczu, na doniczkę o średnicy 18 cm nie więcej jak pół szklanki, na większe doniczki i na mniejsze proporcjonalnie trzeba przeliczyć ilość, dajesz bez rozcieńczania. :wink:
Awatar użytkownika
magduu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 sie 2006, o 15:50
Lokalizacja: między łodzią a warszawą

Post »

mojej paprotce pomogło samo zraszanie i puszcza młody listek właśnie ;:109
pozdrawiam ciepło, magda
gusta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 wrz 2009, o 15:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Mam w domu 2 paprotki- mizerne niestety, ale ostanio dowiedziałam się że paprocie podlewa się odżywką dla surfinii- dlatego w sklepach są takie piękne. Zaczęłam stosować i już widzę efekty, każda paprotka ma po 2 nowe liście- więc może warto spróbować- u mnie to zdaje egzamin :D
Pozdrawiam, Gusta:)
ewka242
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 sie 2008, o 20:25
Lokalizacja: śląskie-Pszczyna

Post »

ja mam w domu jedna paprotkę która przez długi czas była dość marniutka ale zmieniłam jej miejsce i jest na parapecie południowo-zachodnim i rośnie jak oszalała a nie zasilam jej niczym innym jak tylko czasem biohumusem :)
ps. czy paprocie można obracać czy raczej są na to wrażliwe?

Obrazek
Obrazek
Shrek40
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lis 2009, o 10:16

Post »

Witam, mam małe, acz dla niektórych pewnie wręcz idiotyczne pytanie, ale... Otóż mam w domu pewnego osobnika który cholernie lubi kwiaty, jednak w chwili obecnej tych kwiatów jest przepełnienie, i nie wygląda to zbyt estetycznie. Już wywaliłem sporą część roślinek od siebie z pokoju zostawiając jedynie te które wyglądają pożadnie a nie jak pół nieszczęścia. Niestety ostatnio mi wcisnął do pokoju popratke, których nawiasem nie cierpie ponieważ saą wg. mnie bardzo brzydkie, no i co najgorsze przy lekkim podmuchu zaczyna leciec masa lisci -.- Argumentem aby je wsadzić do mojego pokoju było to że (niby) paprotniki są potrzebne w pomieszczeniach gdzie jest używany komputer telewizor itd. ponieważ ogranicza to szkodliwe promieniowanie od tych urządzeń. Nie wiem na ile to jest prawda, a co lepsze nie odczulem tego rzekomego promieniowania -.- ale pytanie moje to czy jest roślina doniczkowa która by miała podobne włąsciwości "antypromieniowe" co paprotka, lub która też ma przypisaną taką włąściwość przez ludzi o ograniczonym umyśle? -.-
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zastąpić paproć?

Post »

Nie martw się, paprotka uschnie i będzie po kłopocie ;)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zastąpić paproć?

Post »

W pierwszej części postu myślałem,ze ktoś pisze o moim domu :;230 :;230
Od połowy już mi się przestało podobać.
Szkoda,że zauważyłeś tylko u kogoś "ograniczony umysł".
Jak powiem,ze skrzydłokwiat oczyszcza powietrze to znaczy,że mam "ograniczony umysł" :?
Współczuję temu twojemu osobnikowi.
Awatar użytkownika
malgosia7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lip 2008, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kraina kwiatów

Re: Czym zastąpić paproć?

Post »

a ja mam inny problem
mam śliczną duża paproć niestety ale od pewnego czasu zaczęły jej usychać końcówki liści :?
czy za mała doniczka moze byc tego przyczyną?
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czym zastąpić paproć?

Post »

Witam,
na początku jak to czytałem, to mi się wydawało jakbym czytał o swoim domu :P podobnie jak Miro78.
Możesz co najwyżej zamiast paprotki hodować na jej miejsce jakąś inną roślinę (np. cieniolubną, bo paprotka do takich należy), cissus, scindapsus, trzykrotka, moim zdaniem to ładniejsze rośliny (szczególnie scindapsus fenomen według mnie ;:1 ;:80 )
W to co ten osobnik Ci powiedział ja bym nie zbyt uwierzył, ale to ja Ty możesz wierzyć oczywiście w co chcesz.
Życzę miłego dnia
Tomek.
aneta100
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sty 2008, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paprotka

Post »

Co do paprotek, zauważyłam pewną zależność. Jeśli się dużo podlewa i generalnie w pewnym sensie dba o roślinkę, to liście mogą wyrosnąć dość długie, nawet bardzo. Ale są wtedy jasne i nie takie mięsiste, zielone. A jeśli się roślinę nawozi odpowiednio, ma dobrą ziemię i dostarcza jej minerałów, to dopiero rośnie piękna paprotka!
Ogrody to nasza pasja, szczęście i życie...
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paprotka

Post »

A moim zdaniem wyciągają się i są jasne dlatego, bo z regóły w zimie jest mniej światła, skoki temperatury (jak ktoś ma centr. ogrzewanie) i wilgotność podwyższona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”