Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 cze 2005, o 19:39

Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Post »

Czy warto kupić jakąś specjalnie zabezpieczoną i czy są takie w sprzedaży w ogóle ?
Może ktoś wie ? Dziękuję.
Pozdrawiam. :D
Jarek
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ja mam działkę ogrodzoną siatką powlekaną - uważam,że wystarczająca. Przez 6 lat żadnych uszkodzeń na razie nie ma.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ja też mam taką i jestem zadowolona.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Moja siatka powlekana wisi już 11 rok i jest be4z zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Podobnie jak poprzedniczki powiem, ze siatka powlekana zdaje egzamin. Można by tylko rozszerzyć temat, że są siatki plecione i są siatki zgrzewane. Te drugie troszkę ładniej się prezentują ale są trochę droższe. Znajomy ma z niej ogrodzenie i wygląda super. Ale to sprawa gustu i zasobności portfela. Na działeczkę myślę, że pleciona siatka powlekana jest jak w sam raz.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ja poluję też na tego typu siatkę, ale nie w romby, a malutkie prostokąciki (o fakturze cegiełek) :D Widziałam taką raz jadąc do rodziny i bardzo mi się spodobała. Ja to bardziej esteta chyba jestem jeśli chodzi o wszelakie zagospodarowywania(zwłaszcza te wieloletnie) :oops:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Są siatki ocynkowane, ocynkowane powlekane PVC i stalowe powlekane PVC http://www.kabex-parczew.pl/siatki.php http://www.atlant.com.pl/index.php Duży wybór siatek jest w castoramie http://www.castorama.pl/porady.html
Pozdrawiam Andrzej.
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

Jak sadzicie czym moznaby ogrodzic dzialke na ktorej sie rzadko jest i wokol ktorej nie ma wielu domostw, moze ze 2. Troszke szkoda mi kasy na siatke, bo z tego co czasem sie slyszy, moge sie jej szybko pozbyc. Poki nie zadomowie sie tam na stale wolalabym ogrodzic ja czyms zastepczym, ale nie wiem czym? i oczywisice niezbyt kosztownym.
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

alabedz pisze:Jak sadzicie czym moznaby ogrodzic dzialke na ktorej sie rzadko jest i wokol ktorej nie ma wielu domostw, moze ze 2. Troszke szkoda mi kasy na siatke.....
Troszke szkoda mi kasy na siatke... i to jest słuszne podejście - w dzisiejszych czasach, każdy materiał (a tym bardziej nowa siatka) bez nadzoru ginie natychmiast w niewyjaśnionych okolicznościach. Znajomy ogrodził posesję (obok domu)- a następnego dnia zostały mu jedynie słupki - może okazać się, ze nawet słupki Ci nie zostaną :evil:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
konopielka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 paź 2006, o 19:56

Post »

zależy od wymogów estetycznych - ja mam siatkę "autostradową" ocynkowana, bardzo tania, łatwa do naprawy (taka jaką można zobaczyć na skraju lasu wzdłuż autostrad) Działka jest spora, więc aby się nie wykosztować tak zdecydowałam - po paru latach jak nowa, nietknięta.
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

konopielka pisze:zależy od wymogów estetycznych - ja mam siatkę "autostradową" ocynkowana, bardzo tania, łatwa do naprawy (taka jaką można zobaczyć na skraju lasu wzdłuż autostrad) Działka jest spora, więc aby się nie wykosztować tak zdecydowałam - po paru latach jak nowa, nietknięta.
A gdzie taką siatkę można kupić? Ma on jakąś swoją nazwę?
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Konopielko, właśnie taką siatkę planuję założyć, zdradż tajemnicę, jak długo ją masz i czy masz zamiar ją malować :?:
Maximilian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 paź 2007, o 16:58

Post »

Ja właśnie mam taką siatkę zgrzewaną, produkuje ją np firma betafence. Zeczywiście jej zalet a jest to że jest estetyczniejsza i wygląda jakby była klasę wyżej od siatek plecionych. Ja np. ją kupiłem aby moja działka mogła już na wstępie się trochę wyróżnić zanim jeszcze ktoś przekroczy jej progi. Tak jak czytałem wasze posty zgadza się jest ocynkowana zielona i powleczona PCV - czyli zabezpiecza przez korodowaniem. Bo najgorsze co może być w ogrodzeniu to chyba ogrodzenie dzirawe lub zardzewiałe.

Pozdrawiam
MAx
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”