Paproć,paprotka domowa - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Piotrek1200
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 mar 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Stały w ciemnym miejscy na szafie , ale zagadka kiedy postawiłem je blisko komputera to już nie usycha tak szybko a prawie wcale.. Drugiej paproci nic się nie dzieję a ma identyczne warunki.
Pozdrawiam
raca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 cze 2009, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pielęgnacja paproci

Post »

Witam, nie jestem zbyt ogarnięty w pielęgnowaniu roślin, więc moje pytanie może wydać się niektórym głupie :)

Chciałbym dokładniej się dowiedzieć jak dbać o paprotkę i co zrobić z tymi "kiełkami" co je wypuszcza.
Tutaj są zdjęcia mojej paprotki :arrow: http://img34.imageshack.us/gal.php?g=img0983t.jpg
Chodzi mi o te zielone "coś", z początku myślałem że to łodyga i porośnie liściami, jednak tak się nie stało.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na forum jest WYSZUKIWARKA - kliknij, wpisz słowo paprotka i miłej lektury jak poczytasz wpisz słowo paproć i poczytaj dalej. :wink:
raca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 cze 2009, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

na pewno bym szybko odpowiedź znalazł gdybym wiedział jak się nazywa to coś co z doniczki wyrasta.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To takie pędy które paproć wypuszcza by dodatkowo zaopatrywać się w dwutlenek węgla i tlen, usuwaj je nie zaszkodzisz tym paproci a będzie ładniej wyglądała. :wink:
raca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 cze 2009, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No to dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Czy moja paprotka nie jest zbyt żółta ? Stoi na parapecie (okno typu velux, 6 piętro) na północny-wschód.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dostaje troszkę za dużo światła, dobrze by było by była tak ok 0,5 metra od okna na jakim jest, zraszanie codziennie i nawożenie nawozem do paproci co drugi tydzień. Możesz dodatkowo ustawić doniczkę z podstawkiem na na większym podstawku wypełnionym stale mokrym keramzytem by zwiększyć jej wilgotność powietrza oprócz zraszania. :wink:
Awatar użytkownika
nibriana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 cze 2009, o 13:52
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Ostatnio usłyszałam, że do paproci warto wsypać od czasu do czasu płaską łyżeczkę cukru :shock:
Słyszał kto takie dziwy?
Podobno rośnie po nim jak szalona :)
raca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 cze 2009, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Niestety nie mogę jej przestawić o te 0,5 m. Mogę na szafę, jakieś 2 m od okna, jednak zdaje mi sie że tam nie będzie miała wystarczająco światła.
Awatar użytkownika
magduu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 sie 2006, o 15:50
Lokalizacja: między łodzią a warszawą

Post »

polystichum polyblepharum - mama przywiozła z holandii w maju i rozsadziła na dwie. pierwsza uschła, a mojej przysychają młode listki. zraszam swoją nieregularnie, stale utrzymuję wilgoć. czy ona nie wytrzymuje życia w doniczce i powinnam ją czem prędzej wysadzić do gruntu, czy może jest jakiś sposób, bym mogła ją mieć w domu?

tak wygląda teraz:
Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam ciepło, magda
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Te brązowe kropki pod spodem liścia to nasiona (zarodniki) będą z nich nowe siewki paproci jak spadną z liścia na ziemię. :wink:
Awatar użytkownika
magduu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 sie 2006, o 15:50
Lokalizacja: między łodzią a warszawą

Post »

dzięki czarodzieju 8) chyba zatem wysadzę roślinkę do gruntu i niech się dzieje co chce!
pozdrawiam ciepło, magda
Katarzynka19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 lip 2009, o 14:24

Post »

naprawde mozna dodawać mleko i cukier?
jakie właściwości ma mleko dac roslinie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”