Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
naila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 maja 2009, o 12:41

Post »

Witam no więc po Waszych radach zgosiłam to na policje. Przyjechali, spisali co zgineło i tyle..
Mieszkam w Szczecinie. Mój mąż jezdził dzisiaj po ryneczkach i szukał rzeczy, które nam ukradziono, ale żadnych efektów. Trzmieline zapewne sprzedają do kwiaciarni, bo przydaje sie do robienia wieńców.
Naprawde to okropne i nic nie można z tym zrobić ponieważ to nie są żadne cenne rzeczy, a ilości pracy, która wkładamy w pielęgnacje tych roślinek nikt nam nie zwróci :(
Chyba zainwestujemy w 2 kamery wokół domu, to zawsze jakoś odstrasza.
Współczuje Wszystkim, których spotkał taki problem, to naprawde bardzo przykre.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A może pies? Tylko tak wyszkolony, aby nie można go było otruć. Lub, jeśli to legalne, jakiś drut kolczasty wpleciony w ogrodzenie.
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

To strasznie przykre, co piszesz...A musisz mieć tę trzmielinę? U nas kradną zwykłe tuje na cmentarzu , co ojciec posadzi to jakieś łajzy ukradną, u innych nie, tylko u nas.
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Bo pewnie macie najładniejsze ? Może wsadźcie coś brzydszego ? :)
Awatar użytkownika
FrozenFox
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 maja 2009, o 09:26

Post »

Jak macie ogrodzenie to popieram pomysł z psem.
naila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 maja 2009, o 12:41

Post »

Niestety nie chcemy psa, poza tym mamy 2 kotki i kupno psa tylko po to, żeby pilnował ogrodu chyba nie jest najlepszym pomysłem dla nas.
Znajomy poradził mi, aby w krzaku trzmieliny założyć napiętą żyłke i dalej przeciągnąć ją przez okno do domu, tak aby była niewidoczna, a na końcu zamontować coś hałasującego, puszki albo coś takiego. Nie umiem sobie dokładnie wyobrazic jak będzie wyglądać ta konstrukcja, ale było by to dosyc mądre rozwiązanie. Złodzieje ucinając gałązki trzmieliny na pewno nie zauważą żyłki wśród gałezi a wtedy puszki powinny nas obudzić. Troche to skomplikowane... Co o tym myślicie.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To coś na końcu żyłki pohałasuje, wy się obudzicie i potem co? Będziecie strzelać do złodzieja???

A może zamiast żyłki zamontować w trzmielinie drut kolczasty? Niech się złodziej pokaleczy :twisted:

Kamery to też dobry pomysł. Może być jedna pełnosprawna, a druga - atrapa, takie obudowy nawet czerwone światełko mają, że niby działają :wink: Nikt się nie pozna, że tylko jedna jest naprawdę czynna, a efekt stróża murowany.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wytresować odpowiednio koty :)
To oczywiście żarcik. A tak serio...naprawdę można się poczuć bezradnie !
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Szkoda ,że z psem nie wypali bo to skuteczny sposób a koty jak nie są wredne to się przyzwyczają. Inaczej ciężko będzie złapać złodzieja tym bardziej ,że nie wiesz jak ten człowiek się zachowa.
Jak trzmielina rośnie blisko domu to można założyć taki system oświetleniowy jak ma mój sąsiad ,że jak się idzie chodnikiem to światło automatycznie się zapala. No można też alarm założyć tylko ,że zareaguje nie tylko na złodzieja.

W tej sytuacji chyba faktycznie pies sprawdziłby się najlepiej ale to poważniejsza decyzja niż zakup alarmu.
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Lampa z czujnikiem ruchu.
Mamy takie na podwórku.
Włamania skończyły się.
Dowiedzieć się u elektryka.
Koszt ok 300zł.
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

Ło matku! Żeby ich tak... A oprócz psa, alarmu czy lamp z czujnikiem ruchu można jeszcze polecić żywopłot z berberysu czy innych poważnie kłujących krzewów, może wtedy im się odechce?
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

A może zamiast żyłki zamontować w trzmielinie drut kolczasty?

Nalewko to świetny pomysł :) a jeszcze lepiej zamaskować w trzmielinkach coś naprawdę ostrego, kawałki szkła lub coś takiego. Wy będziecie wiedzieć że tam jest zasadzka ale złodzieje nie :) jak raz się potną to będzie świetny spokój :)
Myślę że to najlepszy sposób:)

Ps. Albo nawlecz na nitkę żyletki. W środek rośliny włóż taki "łańcuch choinkowy" i potną paluchy aż miło :twisted: lub po prostu przywiąż do głównych gałązek żyletki :)
Koszt właściwie zerowy :twisted:
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Ja bym gadów złodziei potraktowała pastuchem elektrycznym.Zabić nie zabije ,ale nauczkę da . :twisted: A co.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”