Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Zgodzę się z Tobą że wyglądają wręcz śmiesznie....latem jak oszroniałe.Ale nie widzę już innego wyjścia.....nie tylko wydane pieniądze ale i czas jaki upłynął,a ja ciągle mam małe iglaczki.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zenia czy nie masz możliwości komuś zlecić przyspawania iglaków? :;230
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Może i do tego spawania ktoś by się znalazł....ale ten sposób co prawda śmieszniejszy ale i prostrzy.Jeśli i on zawiedzie to już będzie wszystko......spawanie...betonowanie i co jeszcze się da. :lol:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zeniu wiadomość na pw.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Grigori, lampa z czujką jest zamontowana na domu. Od tej lampy do miejsca gdzie rosły iglaki jest ok 35 metrów-jak widzisz trochę daleko. Złodzieje pewnie przez płot weszli i wyszli, dlatego lampa nie zadziałała.
Mój mąż zamontował jeszcze jedną lampę z czujką, która obejmuje właśnie tą oddaloną część ogrodu :) , poza tym jak ktoś się kręci po ogrodzie to w domu włącza się dzwonek :D . Zobaczymy czy to zda egzamin.
Możesz zobaczyć jak to wygląda na zdjęciach z mojego" ogrodu". Zdjęcie robione prawie z miejsca, gdzie rosły iglaki :)
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wystarczyło tylko zamontować drugi (sam czujnik) który byłby podłączony do lampy na domku. Ale i tak też jest dobrze . Również mam dzwonek podłączony. U mnie wszystko spisuje się dobrze. :D
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Lampa się przyda, bo gdy jest ciemno to nie widzę jak podlewam moje róże :lol:
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wszystko rozumiem. :D
Awatar użytkownika
qwerty
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 mar 2008, o 15:28

Post »

Parę lat temu dotknięty osobiście kradzieżą kilku małych tui szmaragdowych postanowiłem poszukać jakiegoś rozwiązania by nowe tuje na starym miejscu jakoś zabezpieczyć. Rozwiązałem to w ten sposób, że u dołu tui "przywiązałem" drut kolczasty, który potem przybiłem do deski długości ok. 60cm i podczas sadzenia pod korzenie tui zakopałem poziomo tę deskę z przybitym do niej drutem. Wymaga to odpowiedniego sposobu wykopania dołka - tak żeby rozszerzał się ku dołowi i by deska klinowała się przy próbie wyjęcia. System się sprawdził i nie sprawdził jednocześnie ponieważ tuje rosną już kilka lat, nikt ich nie ukradł (tylko właśnie nie wiadomo czy próbował:) ). Aha, zapomniałem dodać, że poprzednie tuje były na tyle małe, że dało radę bez problemu ukraść je po prostu pociągając (bez kopania).

Teraz czeka mnie obsadzenie innego fragmentu tujami i zastanawiam się czy patent ten powtórzyć, chcę jednak użyć drutu zwykłego (niekolczastego), i tak zastanawiam się czy drut oplątany wokół dołu łodygi może mieć jakieś negatywne skutki dla roślin? Po kilku sezonach prawdopodobnie drut pordzewieje i chyba nie będzie to stanowić problemu dla grubiejącego pnia?

Swój pomysł przedstawiam na rysunku poniżej:
Obrazek


--------------
Ewentualnie wykorzystam któryś z pomysłów stąd, ten pomysł Dynki z wbijaniem prętów bardzo ciekawy (gdzie można tanio kupić tanie pręty, na złomie?), dość oryginalny też pomysł Zeni z malowaniem na biało, tylko estetycznie trochę kuleje :). Pomysł ze spawaniem Grigoriego wspaniały, lecz już dość zaawansowany i trzeba mieć minimum zaplecza technicznego i czasu by go zrealizować (których niestety nie posiadam, szczególnie spawarki).
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

qwerty pisze:[...]i tak zastanawiam się czy drut oplątany wokół dołu łodygi może mieć jakieś negatywne skutki dla roślin? Po kilku sezonach prawdopodobnie drut pordzewieje i chyba nie będzie to stanowić problemu dla grubiejącego pnia?
[...]
Ostatnio obcinalem stara tuję, której 6 pni było kiedyś (myślę, że co najmniej 15 lat temu) ściągnięte drutem. Po latach drut przerdzewiał i pnie się rozjechały. Drut był wrośnięty w korę, jednak powierzchownie, dawało się go ręcznie wyciągnąć. Po okorowaniu widać było nieznaczne zgrubienia na drewnie. W tym przypadku nie wpływało to na rozwój tui, powyżej miejsca oplotu normalnie rosły.
naila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 maja 2009, o 12:41

Pomocy! Złodzieje wycinają trzmieline i kradną donice!

Post »

Witam Wszystkich, mam problem. Z mojego ogrodu złodzieje nocą wycinają trzmieline.Pierwszy raz sytuacja miała miejsce 2 lata temu, nie złapaliśmy złodziei. Wkońcu przestali wycinać trzmieline. Po dwóch latach złodzieje znowu wrócili dziś w nocy. Tak dbałam o krzaczek trzmieliny, aby odrósł po dewastacji, a teraz znowu wycieli pół krzaka! A co gorsza zaczeli też wynosić donice z kwiatami!! Strasznie boje się o mój ogród, mam na nim sporo rzeczy, które można ukraść i nie wiem jak sie przed tych chronić. Lampki z czujnikiem ruchu są zamontowane z każdej strony domu, jednak to nic nie daje. Zastanawiam sie nad montażem kamer wokół domu, ale co mi z tego , że skameruje jak okradają mi ogród? Złodzieje zawsze przychodzą w nocy albo nad ranem, zarządziliśmy, że każdy z mojej rodziny bedzie wstawał co godzine i sprawdzał czy nic sie nie dzieje, ale to cieżkie do zrealizowania :(
Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

O rany.... jak mamy Ci pomóc... :(
Nie wiem gdzie mieszkasz w miasteczku czy na wiosce?
(Przy okazji uzupełnij to w swoim profilu- to ważne z wielu względów gdzie mieszkasz)
Może należy zainteresować Waszym problemem policję lub straż miejską,
poprosić o częstsze niż dotychczas patrolowanie Waszej okolicy...
może po prostu mieć psa obronnego,który noce będzie spędzał na terenie i zaalarmuje Was w chwili nadejścia złodziei....
a może oznakować donice,kwiaty i sprawdzić potem osoby sprzedające takie rośliny na osiedlowym ryneczku ... daje to czasem efekty ...mnie dało na cmentarzu a właściwie pod cmentarzem... złodzieje bywają naiwni...
Współczuję bardzo .... :(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Straszne jest to, co piszesz...Tyle pracy, tyle starań a ktoś przyjdzie i łuup w jedna noc ! A po cóż im w ogóle ta Twoja trzmielina w kawałkach ?

Kiedys, kiedy dzierzawiliśmy działkę , złodzieje wykopywali mi żonkile. Miałam kilkanaście różnych gatunków. Po tych conocnych wizytach zostało mi chyba z trzy.Wykopywali je, jak swoje, nawet kiedy miały pąki i kwitły. Masakra , byliśmy bezradni.
Co w Twoim przypadku zrobić? Jak radziła moja przedmówczyni - zgłoś do straży miejskiej, albo na policję .Dopilnuj , aby spisano protokół :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”