Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Mam przekwinięte i wyrośnięte bratki w doniczkach czy mogę je przesadzić do ziemi w ogrodzie??
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Mam przekwinięte i wyrośnięte bratki w doniczkach czy mogę je przesadzić do ziemi w ogrodzie??
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Bratki to roślina dwuletnia. Jeśli są już przekwitnięte to znaczy że skończyły swój żywot.
Przesadzanie ich do ogrodu nie ma sensu. Nie będą już kwitły jak i też nie będą ładnie wyglądały na rabacie.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Nie dokońca są przekwitnięte. Są po prostu wyrośnięte i nie najlepiej wyglądają w doniczkach. Kupilam je w tym roku pod koniec marca. Co dalej może jednak mogę włożyć je do ziemi na rabacie??
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Zrobisz jak chcesz. Jednak najczęściej bratki kończą żywot na początku lata. Musisz wziąć pod uwagę że przesadzone rośliny muszą swoje odchorować więc nie wiem czy nacieszysz się ich widokiem? Może się mylę? Jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

I wcale się Wojtku nie mylisz, też nie widzę sensu przesadzać je , chyba że w celu pozyskania nasionek i musiałabyś je posadzić dość głeboko.
Bratek po przekwitnięciu zakończył swoją wegetację i nadaje się już tylko na kompostownik.

Ale zdażyło mi się przepieknie kwitnące bratki jesienią pozostawić w ziemi na zimę, wiosną pouszczykiwałam pozostałości z ubiegłego roku przekwitnięte kwiatki i uszkodzone listki, rozrosły się niesamowicie, warunkiem jednak musi być głebokie sadzenie sadzonki , wtedy nie wyciągają się a ślicznie rozkrzewiają.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

To tak szybko przekwitają bratki ;:24 . Moje nawet nie śmią skończyć żywota i wciąż mają nowe pąki. Znam osobę której bratki kwitły aż do września :?
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Od każdej reguły są wyjątki. Jednak rośliny mają swoje pory roku do odpowiedniej wegetacji.jest to związane z długością dnia. Przykładem może być tulipan - kwiat wiosny a nie jesieni.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Chyba faktycznie zostawię je w donicach i poczekam aż ich żywot minie. Choć sądze, że to jeszcze trochę potrwa bo mają jeszcze wiele pąków kwiatowych jak wczoraj sprawdzałam.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

aageJeśli masz tak piekne bratki jak moje to wcale Ci się nie dziwię ,ze nie chcesz ich wyrzucać.Moje bratki maja mnóstwo kwiatów ,pąków i cudne liście.W tamtym roku kwitły do początku sierpnia.Niestety potem już nie mialam co wsadzić ciekawego do donic,bo po prostu sezon na kwiaty minoł.Posadziłam turki i rosly sobie do pierwszych przymrozków.Kolezanki pisały ,ze nie warto ich przesadzać na rabatki...to prawda bo one już sie nie zaaklimatyzują w nowym podlożu(probowałam).Najlepszym sposobem bedzie dokupienie innych korytek lub zakup kwiatków jakie chcesz wsadzić po bratkach(jeśli chcesz je nadal trzymać) bo potem nie bedzie wyboru w kwiatach doniczkowych ,a to co bedzie to bedzie już przebrane....
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Włąśnie masz rację kupię kilka sadzonek surfiini albo petuni i posadze je w nowych pojemnikach, jak przekwitną bratki to będę miała już nowe sadzonki roślinek które mi je zastąpią. Będę mogła się cieszyć dalej widokiem kwitnących kwiatów
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Moje balkonowe tegoroczne.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i góra w wiszących donicach, jakieś są dziwne bo nie chcą się bardzo zwieszać tylko sterczą.
Obrazek Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Co tu dodać. Jest pięknie. Widzę że w tym roku kolorem wiodącym jest czerwień.
Czyli rok czerwieni.
Halinko utworzyłem jakiś czas temu temat "galeria kwiaty balkonowe". Gdybyś była uprzejma wrzucić tam swoje kompozycje tegoroczne jak i z lat ubiegłych to było miło.
Jest to temat ze zbiorem zdjęć dla potomności jak i inspiracja dla wielu ciekawskich bez zbędnej paplaniny.
Pozdrawiam Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”