Karagana syberyjska( Caragana arborescens )

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Karagana syberyjska( Caragana arborescens )

Post »

Czy ktoś ją ma ? Jak u was się ona sprawuje? Jakie ma przyrosty? Jak długo kwitnie?

Jeśli ktoś ma już dorosłe drzewo napiszcie jaką szerokość osiągnęło ( chodzi mi o to, jak daleko od ogrodzenia trzeba ją posadzić).
Timka

Post »

Aniu karagana rośnie dość szybko(duże przyrosty roczne)
Kwitnie tak sobie na żółto.Posadzić trzeba tak by miała wkoło dość miejsca.Miałam dwie karagany i obie zniszczyłam -brak doświadczenia.
Posadziłam tak że jak się rozrosły po ok.3 latach zaczęło być im ciasno .Przesadziłam -wydawało mi się że wszystko zrobiłam tak jak trzeba ale niestety
obie zmarniały chyba nie lubią przesadzania.To tyle z mojej nieudanej praktyki.Następnych nie nabyłam bo nie mam już miejsca :P
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Timko, napisz proszę jakiej wielkości sadzonkę posadziłaś i jakie miała rozmiary po 3 latach. Jakie miała roczne przyrosty?
Timka

Post »

Aniu sadzonki były takie ok.50 cm
Po trzech latach nie wiem jakie by osiągnęła po w drugim roku już zaczęłam przycinać.Wypuszczala bardzo długie takie przewisające gałęzie
i to mi przeszkadzało(mało miejsca) więc cięłam.Jeśli masz dużo miejsca to warto, ładnie by wyglądała nawet jako soliter .Przy płocie też moglaby być tylko musisz zachować odległość bo Ci wylezie.Generalnie szkoda że mi zmarniały bo
ładnie wyglądały i ciągle ktoś się pytał co to jest .Bo to taki iglak nie iglak i w dodatku kwitnący.Szkoda że nie mam zdjęć ale wtedy jeszcze nie fotografowałam :cry:
wasyl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2007, o 12:46
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moja karagana ma bardzo duzo odrostow korzeniowych.
Czy jest jakasrada aby sie ich pozbyc?
pozdrawiam serdecznie
pozdrawiam wszystkich dzialkowiczow
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Mam karaganę pienną "Pendula" Taki sobie parasol. Jest średnio ładna a kwitnie kilka dni na żółto. Ogólnie zwykła karagana np: w żywopłocie nie zachwyca i coraz mniej jej widać.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mam bardzo wiekową karaganę syberyjską. Ma ok. 30lat. Moim zdaniem bardzo ładnie kwitnie, a do tego kwiaty przyjemnie pachną. Mam tez młodą karagankę, z odrostu, która ma ok. 3 lat. Nie potrafię powiedzieć czy na pewno tyle, bo moze mieć też 4 lata :oops:
Timko, musiałaś mieć jakąś wyhodowaną odmianę o zwisającuch gałęziach, bo moja ma sztywne i sterczące raczej do góry. Ta młoda ma ok. 1,5 m, ale nie potrafię powiedzieć ile jej przybywa na rok. Ta stara ma jakieś 2,5 m? Chyba więcej, ze 3m...

Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję Aniu, ze te zdjęcia Ci wystarczą, bo chyba nie potrafię zrobić lepszego :oops:
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Zwisłe karagany to formy szczepione na tzw. pniu.
Mnie sie bardzo podobają ,mam dwie ,przy okazji wrzucę fotkę
Awatar użytkownika
mieczotronix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 29 maja 2007, o 15:21
Lokalizacja: k. Piaseczna k. W-wy
Kontakt:

Post »

Ja mam zwisłą. Mam 3 sztuki dwie wyższe i jedną niższą. Rosną dość szybko. Ładne zielone listki, nie chorują. Kwitną od razu po wypuszczeniu listków tysiącem żółtych kwiatków przez tydzień dwa. Nie wiem jak duże urastają, ale rosną szybko.

Ja tam je lubię...
Obrazek
...pszczółki też
Krzysztof
Awatar użytkownika
Jabe
50p
50p
Posty: 75
Od: 10 lis 2008, o 21:57
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Kupiłam dzisiaj dwie karagany syberyjskie szczepione na pniu. Czy ktoś ma fotki jak taka karagana wygląda po roku, dwóch?
Pozdrawiam, Beata
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Uwielbiam rosliny miododajnie, wiec posadzilam w moim nowo powstajacym ogrodzie 5 karagan. Mam sporo miejsca, chcialabym miec w ogrodzie sciane roslin o roznych wielkosciach, posadzonych pietrowo. Karagane posadzilam "na tylach"- gdzies w miejscu zywoplotu. Czy to dobre miejsce dla niej? Gdy czytam jakie karagany moga stac sie duze, to zaczynam czuc niepokoj ... ale mimo to sie ciesze, bo widze jak pieknie sie rozwijaja:) Na razie to sa badylki z listkami, ale czekam cierpliwie na nowo pojawiajace sie galazki :)
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ze względu na płaczący pokrój poleca się ją jako soliter :D .
Alembik

Karagana syberyjska ( Caragana arborescens )

Post »

Witam, mam pytanie, trochę nie na temat. Jak nazywa się roślina, która ma kwiaty bardzo podobne do złotokapu? Nie chodzi mi o robinię akacjową, lecz o takie krzewy o liściach bardzo podobnych do robinii akacjowej, ale mniejszych i matowych. Kwiatki ma identyczne, żółte w małych gronach a strąki podobne do fasolki. Jest to roślina szczerze mówiąc półdzika i chciałbym z niej posadzić żywopłot ponieważ mi się zawsze podobała a na żywopłot pasuje jak ulał. Mam sadzonki tylko trochę się chce na temat tej rośliny dowiedzieć jeszcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”