Kwarantanna po oprysku,szkodliwość

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Tak w ogóle to dostrzegam ciekawą prawidłowość: każdy nowszy wynalazek bardziej szkodzi (ogolnie pojętemu) środowisku przyrodniczemu, nawet jeśli zostal stworzony by je chronić. Czasem nawet o tym od razu nie wiemy. Tak jest ze świetlówką kompaktową, samochodami hybrydowymi, czy tym http://biznes.interia.pl/news/ekologicz ... ie,1146849
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Wczoraj(a raczej dziś) o g. 0.20 nadano na TVP2 fajny film dokumentalny o przyczynach, zagrożeniach i walce z efektem cieplarnianym http://www.tvp.pl/tvp2/programy/seria.h ... waga.parzy . Obejrzałem go rano z taśmy.
Ciekawa refleksja : Chyba nic nie zmieni się na lepsze, jeśli takie filmy będą nadawane po północy zamiast po wiadomościach. A dlaczego tak jest?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

maryann pisze:Wczoraj(a raczej dziś) o g. 0.20 nadano na TVP2 fajny film dokumentalny o przyczynach, zagrożeniach i walce z efektem cieplarnianym http://www.tvp.pl/tvp2/programy/seria.h ... waga.parzy . Obejrzałem go rano z taśmy.
Ciekawa refleksja : Chyba nic nie zmieni się na lepsze, jeśli takie filmy będą nadawane po północy zamiast po wiadomościach. A dlaczego tak jest?
Bo:
- większość populacji woli teleturnieje, a audycje wymagające refleksji ich nie interesują
- reklamodawcy są głównymi emiterami zanieczyszczeń
- trudne tematy są dla mniejszości, więc " durny myśliciel" może sobie oglądać w nocy
-TVPubliczna, już dawno przestała uczyć i kształcić
teraz " igrzysk" tylko trzeba :?
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

maryann pisze:Wczoraj(a raczej dziś) o g. 0.20 nadano na TVP2 fajny film dokumentalny o przyczynach, zagrożeniach i walce z efektem cieplarnianym
:shock: :shock: :shock:
To już do tego doszło, że z efektem cieplarnianym chcą walczyć!?!?! NIEE!!! RATUNKU! Ja chcę żyć! :lol: :lol: :lol:

A mówiąc poważnie, to jeśli chodzi o walkę z globalnym ociepleniem to o ile jestem gorącym zwolennikiem dbania o ekologię zarówno na poziomie osobistym jak i społecznym to przyczyny globalnego ocieplenia, skutki czy ewentualne zagrożenia lub zalety (tak, tak takie też mogą być) są dużo badziej kontrowersyjnym problemem. Klimat jest czymś tak skomplikowanym, że meteorolodzy nie potrafią przewidzieć pogody na czwartek i piątek co ma dla mnie bardzo wielkie znaczenie ale z wielką pewnością mądrzą się na temat pogody za lat 20.

Dlatego w pierwszym rzędzie dbajmy o to na co z całą pewnością możemy mieć wpływ bezpośredni czyli o środowisko wokół nas wtedy klimat wokół nas na pewno będzie zdrowszy i nawet jeśli klimat ogólnie się nieco zmieni, czy to w górę czy w dół to nie będziemy żyć w smrodzie i brudzie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Oczywiście, moja pomyłka- użyłem popularnego skrótu myślowego; chodzi oczywiście nie tyle o globalne ocieplenie(bo może chodzić o naturalne cykle zmian klimatu) ani o efekt cieplarniany(dzięki któremu w ogóle istnieje życie na Ziemi)ale o nadmierny efekt cieplarniany.
A ponieważ wszyscy dostrzegamy powszechną niechęć do dbania o naszą ojczyznę- Ziemię- jak zauważyła hanka55, bo albo wielu tu ma swoje interesy albo przyszłości spodziewa się gdzie indziej- to ja dochodzę do wniosku, że naszej nadziei na lepsze jutro należy szukać zupełnie w innym kierunku, ale o tym już pisałem na pierwszej stronie.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"W procesie intensyfikacji produkcji rolniczej, realizowanej przez upraszczanie struktury produkcji, zwiększanie poziomu nawożenia mineralnego, wprowadzanie do uprawy roślin bardziej wydajnych, ale równocześnie bardziej podatnych na choroby, systematycznie wzrastało znaczenie chemicznych metod ochrony roślin. Pojawiło się więcej zagrożeń dla konsumentów żywności, zwierząt gospodarskich i środowiska przyrodniczego, a także samych rolników.
Świadomość szkodliwych skutków stosowania pestycydów wywołała dwa zasadnicze kierunki ograniczania zagrożeń: doskonalenie środków chemicznych do ochrony roślin i technik ich stosowania oraz rozwój metod ochrony roślin.
Przemysł chemiczny oferuje środki coraz bardziej bezpieczne. Najnowsze generacje pestycydów charakteryzuje coraz niższa toksyczność i coraz mniejsza zawartość substancji czynnej.

Równocześnie następuje upowszechnianie i wprowadzanie do praktyki rolniczej metod integrowanej ochrony roślin, zorientowanych na wykorzystanie, w możliwie szerokim zakresie, wszelkich metod zwalczania agrofagów alternatywnych do ochrony chemicznej. W integrowanej ochronie roślin stosuje się wszystkie agrotechniczne, ekologiczne i chemiczne zabiegi (te ostatnie tylko wtedy, gdy nie daje się zastąpić innymi), aby utrzymać liczebność organizmów szkodliwych poniżej progów ekonomicznego zagrożenia."
(...)
"Im starsi rolnicy, tym mniejszą uwagę zwracali na to, czy środki ochrony roślin przechowywane są w zamkniętych pomieszczeniach, czy są oryginalnie zapakowane i jaka jest temperatura ich przechowywania. Znaczenie wszystkich wyżej wymienionych warunków wzrastało wraz z poziomem wykształcenia badanych, nie zależało natomiast od systemu rolnictwa i obszaru gospodarstwa"


źródło: - http://ekrol.sggw.waw.pl/publikacje/pdf ... nowska.pdf
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
zanetchen
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 kwie 2009, o 12:43
Lokalizacja: mazowieckie

Nawozy naturalne i chemia w ogrodzie

Post »

Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie nawożenia drzewek owocowych za pomocą nawozów naturalnych typu bydlęcy, kurzy, koński itp.?
Jaki stosuje się dla młodych drzewek, kiedy i w jaki sposób/ile?
Jaki nawóz dla jakich drzewek owocowych (bydlęcy, koński)?
Czy są jakieś minusy? Czy taki suszony obronik potrafi zepsuć nam "atmosfere" w naszych ogródku? :)
Czy jest to rzeczywiście tańsza opcja?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
x_m-k
100p
100p
Posty: 150
Od: 15 mar 2007, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Odgrzeje temat.
lotta pisze:Środki owadobójcze działają najbardziej na owady , które są na roślinie w momencie oprysku. Są szkodliwe dla pszczół przez określony w godzinach czas, wystarczy przeczytać instrukcję stosowania i pryskać np. wieczorem, gdy pszczół już nie będzie. Następnie działają odstraszająco na szkodniki nawet przez kilka tygodni.
Calypso 480 SC działa w miarę wybiórczo na szkodniki i nie szkodzi pszczołom i biedronkom-można pryskać nawet w dzień i w czasie kwitnienia.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

marusmk pisze:Odgrzeje temat.
...Calypso 480 SC działa w miarę wybiórczo na szkodniki i nie szkodzi pszczołom i biedronkom-można pryskać nawet w dzień i w czasie kwitnienia.
Odgrzewanie tematu chyba nie jest dobrym pomysłem - ponieważ prawdopodobnie kłótnia wybuchnie na nowo :roll: A właściwe zdanie (puenta) już tutaj padło - kto chce koniecznie stosować chemiczną ochronę roślin ma oczywiście do tego prawo i jest to Jego wybór... dla mnie tylko ważne jest, aby robił to z pełną świadomością konsekwencji związanych z wpływem na niego samego i otoczenie... oraz wykonywał zabiegi przestrzegając obowiązujących zasad i reguł
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Przeraziłem się jak pewnego ranka patrzę przy śniadaniu na łan kwitnącego rzepaku i jeżdżący po nim ciągnik z opryskiwaczem... Lecę do taty(mamy pasiekę, powiedzmy średnią) niech zadzwoni do Sółdzielni- co to oni robią!? Ale widać wiedzą co robią, bo żadnych strat nie zaobserwowaliśmy.
Co gorsze jednak imidachlopryd podejrzewany jest o zimowe ginięcie pszczół, choć w tym roku nie spadła nam ani jedna rodzina! ;:63
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

Ale Calypso zawiera tiachlopryd. Imidachlopryd jest toksyczny dla pszczół, a układowo działa bardzo długo. Podejrzenia więc są jak najbardziej słuszne.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nie. To tylko zbieżność nazw związków - zupełnie inne grupy chemiczne, zasada działania, przeznaczenie, aktywność itd. - o toksyczności dla pszczół w ogóle nie wspominając
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”