Lilie termin sadzenia, przesadzania, głębokość

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ja również sadziłam w tym roku lilie, w sumie to pierwszy raz :roll: kupiłam 8 sztuk, wiekszość pachnących, 7 z nich juz wyszła, ale niestety wczoraj sadząc inne kwiaty jedna nadepnęłam, mam nadzieję że jej nie uszkodziłam. Ah jaki będzie piekny widok jak zakwitną:)
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Po jakim czasie wychodzą? bo jw wsadziłam kilka dni temu
snupi222
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 14 kwie 2009, o 11:13
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Witam,
w moim nowym ogródku wyrosły mi trzy lilie (podobno świętego Antoniego). Trzy rośliny w trzech różnych częściach ogrodu. Wszystkie zaczęły się kłaść i żółknąć. Czy ktoś ma jakis pomysł co jest powodem? Czy można je jakoś uratować. Może to nornice sobie tak dogadzają. Czy wyjęcie ich z ziemi w włożenie do doniczek ma jeszcze sens? Czy to muszą być jakieś specjalne doniczki?
Dopiero zaczynam. Mam nadzieję, że pomożecie mi popełniać jak najmniej błędów
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Jeśli w różnych częściach ogrodu to może nie nornice są przyczyną żółknięcia.
A jak z podlewaniem? Ostatnio (cały kwiecień) to wielka susza? Może za płytko posadzone i mają niedobór wody?
snupi222
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 14 kwie 2009, o 11:13
Lokalizacja: Zabrze

Post »

To prawda, że jest sucho, ale staram się podlewać regularnie. Codzień (czasem dwa razy dziennie) biegam po ogródku z wielką konewą. Ręce juz mi sięgają kolan :D
Dopiero zaczynam. Mam nadzieję, że pomożecie mi popełniać jak najmniej błędów
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

To może w drugą stronę :D po prostu mają za mokro. :shock:
Albo podlewałeś je w upał zimna wodą i się ugotowały :(
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

a moich lili ani widu ani słychu :(
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

nie martw się na pewno wyrośnie jeszcze, często lilia długo wybiją się to prawda i jeśli z cebulki w momencie wkładania jej do ziemi widać było taki malutki kiełek to tylko czekać cierpliwie.
Ja od kilku lat mam lilie, w tym roku też jeszcze skusiłam się na nowe ale pech chciał że w tej najładniejszej (podobno) ułamał mi się wlaśnie ten kiełek, więc raczej juz w tym roku nie zakwitnie a szkoda :(
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
snupi222
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 14 kwie 2009, o 11:13
Lokalizacja: Zabrze

Post »

serio? Można w ten sposób "ugotować" lilie? :shock:
Sama już nie wiem. Podobno w zeszłym roku poprzedniej właścicielce jeszcze kwitły. Chyba jesteśmy "niekompatybilne". Przelanie raczej nie jest możliwe, przy takiej suszy musiałabym chyba nie wychodzić z ogródka i bez przerwy podlewać :D Na szczęście reszta roślin się na mnie nie obraziła.Nie wiem co z nimi teraz zrobić. Czy powinnam zciąć to co schnie i poczekać co dalej, czy pozwolić uschnąć do końca. A może zciąć i wykopać?
Dopiero zaczynam. Mam nadzieję, że pomożecie mi popełniać jak najmniej błędów
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Z zeschnietej lilii nie będzie kwiatu, może warto wykopać cebulkę i obejżeć co z nią sie dzieje, może coś ją podgryzło, może jakaś choroba,czasami lubią gnić lub dopada je pleśń. Ale do czasu kiedy jej nie wykopiesz to tylko same pytania nasuwają się co z nią się dzieje.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
bablyss
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 kwie 2009, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Post »

witam
ja też posadzilam lilie, ale jedna miala kielek ok.7 cm, biały i ona mi jaszcze nie zaszła :cry: i juz nie zejdzie???? posadziłam ją w kwietniu do gruntu....kupilam jej cebule w obi więc....a drugą kupilam w centrum ogrodniczym i ta zeszła już...To jakie cebule kupowac??te z bialymi, dlugimi kielkami to są złe??? a jest szansa ze jeszcze mi wyrosnie?
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

nie wyszły wszystkie ale wyglądają tak: wydaje mi sie zze w tym roku nie zakwitną co o tym myślicie? Obrazek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zakwitną,ale bądą niskie.Susza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”