Ziemniaki- wszystko o uprawie cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

kurcze ale na przyszły rok zacznę od tej facelii na drugim polu...jeśli to tak wydajny nawóz kurcze....bo na tym innym typowo pszczelim pozytku facelia razy dwa.. raz sama a raz na przemian z rzepakiem lub gryką będzie
Awatar użytkownika
dev
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 6 sty 2009, o 20:01
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj wrzucę Ci tu kilka adresów poczytaj bo nie wiem do końca co już wiesz a czego nie, musisz sam ocenić

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=383

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna ... 02300.html

a tu o podkiełkowaniu
http://tomek.koszarek.webpark.pl/texty/texty.htm

Jeśli będę wiedział coś więcej to dopiszę

p.s. obornika świńskiego na wiosnę nie polecam - ziemniaki mają po nim parcha.

Życzę powodzenia w uprawie sam też będę sadził.
Pozdrawiam dev

"Najprostsza droga wcale nie jest najkrótszą"
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

niedobry pisze:a Ty Tomek zajmij się postami innych użytkowników byle nie w tak bezmyślny sposób...a jakby mi nie pasowało TE forum to nie potrzebowałbym Twojej rady odnośnie zmiany heheh...i nie gadaj mi tu głupot tylko zastanów się nad kontekstem wypowiedzi a nie piszesz co ci do głowy przyjdzie nie czytając chyba bo...tylko wtedy można napisać taką głupotę na jaką Ty się własnie wysiliłeś...widzę że to forum troszkę się zmieniło...teraz zamiast odpowiedzi w temacie... człowiek musi czytać wypociny ludzi, którzy muszą gdzieś odreagować frustracje, bądź szarość swojego żywota ujaskrawić pierdołami... po co piszecie mi pierdoły zamiast pomóc!!!!???? od czego jest to forum?!!!!!!!!!a najlepsze że moderator sam nie zajmuje się moderowaniem lub pomocą a wręcz przeciwnie sam rozwija konfliktowe okoliczności. moje pytanie dotyczło UPRAW WARZYWNICZYCH I NIE MA ZNACZENIA CZY MA ONA MIEJSCE NA DWÓCH METRACH ZAKICHANEGO OGRÓDKA CZY NA STU METRACH JAKIEJKOLWIEK ZIEMI!!!!Zapytałem o ziemniaki i kapuste na forum ogrodniczym w dziale warzyw więc o co Wam chodzi ludzie??????? nie znacie się na temacie to nie zabierajcie głosu i dajcie odpowiedzieć innym, ktorzy chętniej pomoga, a nie będą bili pianę w kółko jak ograniczeni intryganci...
szkoda czasu mi na takie dyskusje bezprzedmiotowe, więc jak nie macie nic sensownego do napisania to bawcie się w piaskownicę gdzies indziej, a nie w temacie moich upraw warzywniczych...co za ludzie...kiedyś tu można było się czegoś dowiedzieć a teraz widzę że można tu jedynie załatwić sobie okolicznośc jak na jakimś czacie dla gimnazjalistów. a przy odrobinie szczerych chęci i życzliwości moj wątek mógł się rozwinąć w konstruktywny sposób...bo zasady uprawy odnośnie nawożenia czy przedplonu itd to zasady ogólne i charakterystyczne zarówno dla upraw małych i dużych nie zadałem pytania o chów świń lub model traktoru ani w jaki sposób mam nim orać pole, bo może mój grunt pod tego ziemniaka traktuję jako większy ogródek i zamierzam go grabiami objechać...chyba że mój temat to już nie uprawa warzywnicza wtedy sprecyzujcie to w regulaminie forum jakiej wielkosci powinny być ogródki użytkowników a lub np. w wikipedii zaznaczcie nowe znaczenie uprawy warzywniczej z wykluczeniem takich ..mmm...np. ssaków jak ziemniak lub kapusta !!!! zapytałem tylko o ziemniaki i kapustę...czyli UPRAWY WARZYWNICZE...następnym razem zapytam o jedną cebulkę krokusa w doniczce lub jak zasadzić jedna główkę sałaty bo to widzę jest stosowniejsze...
Pierwszy raz od lat zacytowałam cały post forumowicza, w jednym kawałku. Dlaczego? Bo mnie zaskoczył.
Na szczęście "człowiek NIE musi czytać wypocin innych ludzi" więc proszę się nie dziwić, że tak niewielu forumowiczów odpisuje na pana pytania :P Boją się, że ich pan źle oceni na forum? Albo obrazi? Proszę spojrzeć na niebieski kolor wstawiony do cytatu.

Najpierw zajadły atak na kogoś, kto ma inne zdanie i ośmiela się je wypowiedzieć. Potem na forum, które się ponoć zmieniło na stokroć (?) gorsze (nie zauważyłam, ale brakuje mi inteligencji i pomyślunku, jak przeczytałam w innym poście). Potem atak na mnie osobiście (czy my się znamy???). Potem same inwektywy i chęć "przyłożenia na odlew" słowami uznawanymi za obelżywe, albo chociaż drobne złośliwostki, a nuż dotkną boleśnie, a autorowi zrobi się przez to lepiej. I co, lepiej panu? A dalej to już rzeczywiście nie zrozumiałam, bo ani to czytelne, ani zrozumiałe nie jest. Forma, drogi panie, nie tylko treść się liczy, forma także.

I to właśnie pozwoliłam sobie panu poddać pod osąd, kiedy poprosiłam o wyjaśnienie niedbale napisanego zdania. A pan się tylko zagotował :P I "forma" się panu zepsuła jeszcze bardziej, jeśli to w ogóle możliwe.

Nie oczekuję, że pan przeprosi kogokolwiek, nie mam takich złudzeń :P Mam jednak obowiązek pilnowania porządku i czytelności wątków i postów (właśnie dlatego forma jest ważna), mam więc obowiązek zaglądania do różnych wątków i nie jest to sianie konfliktów, tylko wyjaśnianie, pouczanie, porządkowanie treści, przenoszenie postów itp. czynności. Jeśli pan to odbiera inaczej, to jest mi przykro, ale takie są realia działania każdego forum.

NIE oczekuję też dyskusji na ten temat, nie ten temat, nie ten wątek, nie to miejsce.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

łomatko, ale się porobiło ! Muszę jednak uzupełnić informację Dev-a.
Po oborniku każdego rodzaju- nie tylko świńskiego, zastosowanego wiosną może (ale nie musi, to zależy również od odmiany) zaatakować parch, jeżeli ziemniaki sadzimy na własne potrzeby a nie na sprzedaż, to nie ma większego znaczenia, to tylko choroba skórki, którą przecież obieramy.
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

... DEV dziękuję serdecznie rewelacja...nalewko...jak widzisz...jednak można oczekiwac odpowiedzi...a nie tylko wypowiedzi takiej jak np. Twoja...nie miałem na celu urazić Cie w zaden sposób ale sama widzisz zapewne, że dotychczas starasz się głeboko analizować(niekoniecznie sensownie) moje wypowiedzi pod każdym kątem ...byle nie odpowiedzieć na pytanie...i na nic tu nie zdadzą sie Twoje błyskotliwe riposty, dopóki nie dotyczą tematu :) a jak zapewne zauważyłas jesteś jedyna tu osobą od jakiejś chwili która nie akceptuje badź nie rozumie formy moich postów...nie wiem czy swiadczy to w jakis sposób o twoim czy moim poziomie...niemniej jednak cieszę sie ze są tu osoby które nie tylko rozumieją o co mi chodzi ale nawet są gotowe mi pomóc i odpowiedzieć a nie tylko bic daremną pianę z cyklu: ambicja mi nakazuje mimo sedna, dokopać...chociaż wczesniej nie chciało mi się odpowiedzieć lub...co gorsza zamiast sprostać okolicznosciom właściwym dla tego rodzaju forum, wolałam poprzekąsać sie w dowolnej formie bo wstałąm lewa nogą...i chociaż mi wstyd to juz się nie przyznam lecz pójdę w zaparte...nie istotne szkoda czasu na takie dywagacje...interesują mnie konkrety...dotyczace zadanego pytania...i doskonale sie składa, ze sa osoby od których można sie uczyć wiedzy a nie arogancji.


Uprzejmie proszę o pilnowanie pisowni! Spacje, duże litery, polskie znaki diakrytyczne itd. i ich używanie w postach na naszym forum świadczą o szacunku dla innych forumowiczów. A moderatorzy mają obowiązek dopilnować, żeby wszyscy forumowicze i czytelnicy niezalogowani mieli możliwość odczytania postów i wątków. Nie chodzi o moje zrozumienie, czy moją inteligencję, a o pańskie posty i ich formę. Może powtórzę, bo mało jednoznacznie się wyraziłam: proszę pilnować formy swojej wypowiedzi. Nalewka
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

ale ogólnie jako mężczyzna mogę ustapić kobiecie...i...wreczam nalewce kwiatka ładnego plus całuje w raczke i niech się juz nie gniewa...a gieni intensywne Dzięki za kolejną pomoc i równiez kwiatek


Nalewka jest mało podatna na wyskoki niesfornych forumowiczów. Jedynie pisanie bez polskich ogonków, bez wielkich liter w nazwach własnych i na początku zdania, bez znaków przestankowych, jednym ciągiem wyrazów, może Nalewkę doprowadzić do wydania OSTRZEŻENIA. Nalewka
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

:) :) :)

dużo informacji znalazłem w książeczce pt. 600 praktycznych rad z warzywnictwa autor F. Bohmig.
Pozycja ciekawa i napisana w przystępny sposób, szczerze polecam zainteresowanym, tym bardziej iż w niewielu publikacjach spotykam jakiekolwiek info na temat ziemniaczków :) posiadam wiele książek z dziedziny warzywnictwa, sadownictwa itd i są w nich zamieszczone informacje o każdym warzywie ale nie o ziemniaku :p.
koril1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 lut 2009, o 11:22
Lokalizacja: Maastricht

Co po ziemniakach

Post »

mam problem, nie wiem co sadzić po ziemniakach!? W zeszłym roku część ogródka zajmowały ziemniaki i co teraz?! Dodam że, ziemia jest dobrze nawożona-obornikiem.
Pomóżcie, dziekuje za porady :D
Kocham konie i moj ogrodek
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Ja zawsze ( ale nie corocznie, z oczywistych względów) po ziemniakach(wczesnych) sadzę truskawki. Ziemniaki wcześnie się wykopuje, i już w sierpniu można sadzić na dobrze uprawianą ziemię sadzić truskawki, by już w następnym roku owocowały.
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Jak często obsypujecie zieminiaki?
Tomek
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

ja wtym roku dam póżną kapustę białą na kiszonki
Mysikrólik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 12 sty 2009, o 17:07

Post »

A co przy ziemniakach? Sąsiadka przy ogrodzeniu posadziła ziemniaki, a ja miałam od swojej strony posadzić ogórki. A teraz już nie wiem, czy jej ziemniaki nie zaszkodzą moim ogórkom:)
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Na pewno nie pomidory i nie ogórki, ponieważ te rośliny (włącznie z ziemniakami) chorują na zrazę ziemniaczaną i z jednych roślin do drugich mogłaby się wzajemnie przenosić.
Pozdrawiam,
Mateusz!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”