Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Moi drodzy, czy możecie mi doradzić, jaką ziemię kupić do małej szklarni pod pomidory, sałatę, rzodkiewkę i takie tam podobne .Swoją ziemię mam przygotowaną już wcześniej; w zeszłym roku posiałam nawóz zielony, ale w szklarence będzie jej za mało i chciałabym dokupić ze dwa trzy worki ziemi ,takiej z Castoramy, ale nie mam pojęcia jaką kupić 8) . Uniwersalną? I czy ewentualnie dodać pod pomidory trochę granulowanego obornika, jak pisano o tym we wcześniejszych postach? Ziemię mam bardzo lekką , piaszczystą i szybko wysycha. Proszę o radę :oops:
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Pozdrawiam,
Mateusz!
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Mateusz pisze:Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Ja wole unikać gotowych ziemi.Często to kompletna pomyłka :evil:

Pozdrawiam
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Szymonambar222 pisze:
Mateusz pisze:Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Ja wole unikać gotowych ziemi.Często to kompletna pomyłka :evil:

Pozdrawiam
To pewnie mieszasz sobie sam, a nie każdy ma takie możliwości. Chyba lepiej dać trochę gotowej ziemi niż nic... Jest taka ziemia na trawniki i rabaty "Kronen" w żółtych workach, dość tania i na pewno nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

lotta pisze:
Szymonambar222 pisze:
Mateusz pisze:Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Ja wole unikać gotowych ziemi.Często to kompletna pomyłka :evil:

Pozdrawiam
To pewnie mieszasz sobie sam, a nie każdy ma takie możliwości. Chyba lepiej dać trochę gotowej ziemi niż nic... Jest taka ziemia na trawniki i rabaty "Kronen" w żółtych workach, dość tania i na pewno nie zaszkodzi.
No tu nie zaprzeczę.Jak kupuje torf,piasek,i daje ziemi z Kompostu.To wszystko mieszam w piwnicy i potem sadze do tego roślinki :) :).Po przykrych przeżyciach z kupną ziemią odpuściłem z nią

Pozdrawiam
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Szymonambarze222, a mógłbyś krótko napisać co z tą kupną ziemią było nie tak? :roll:
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

To nie było pierwszy raz powtórzyło się 2 razy z rzędu.Ziemia wyglądała przyzwoicie posadziłem do niej rośliny i cześć mniejszą do własnej. I ta w kupnej szkoda gadać słaba mizerna do niczego się nie nadawała.Dynie np do niej posiałem były słabe jakaś choroba grzybowa się chwyciła.A te w własnej nie do poznania 2 światy. :shock:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

No tak, ja też nie lubię masówki wolę sama przygotować, ale w tym roku zaryzykuję. Dziękuję i życzę ogromnej dyni! :wink:
TessGa
50p
50p
Posty: 87
Od: 27 maja 2007, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wielkich Jezior Mazurskich

Pomidory w butelkach plastikowych jako namiastka pierścieni.

Post »

Witam - Co myślicie o uprawie pomidorów w dużych butelkach po wodzie / 5l/ . Oczywiście odcięte dno i nieco zmniejszone. Może nieco wkopane w ziemię. Słyszałam ,że niektórzy wykorzystują to i dzięki temu jest oszczędność wody przy podlewaniu. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za ciasno dla systemu korzeniowego. Wyczytałam gdzieś na tym forum , że pomidor ma dość rozbudowany system korzeniowy. Czy ktoś z Was to stosuje?
Pozdrawiam - Teresa
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

W butelkach, które mają być wykorzystane jako donice czy jako pierścienie? O uprawie w pierścieniach jest sporo w pomidorowych wątkach.

Ja przymierzam się do wysadzenia pomidorów do donic. Własne siewki maskotki i pokusy oraz kupną rozsadę większych pomidorów (nie znam nazwy, ale widziałam owoce - raczej nie przekroczą wielkością mojej pięści i są słodziutkie, lekko jajowate). Mam donice o średnicy 50 cm i w nie chciałam dać po 4 krzaki maskotki (pokusy) na donicę. Nie będzie im zbyt ciasno? Ziemię kupiłam "do warzyw" w szkółce roślin, mam górkę przekompostowanego przez ponad rok obornika owczego i krowiego. Myślałam, żeby tak dolną połowę donicy stanowiła ziemia wymieszana z tym obornikiem, a u góry sama ziemia. Będzie dobrze?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Tula, do donicy daj ziemię jednakową na całej głębokości. Pomidory po wsadzeniu, a sadzi się je głebiej niż rosły po przepikowaniu, bardzo szybko wypuszczają korzonki przybyszowe z łodygi. Nieraz chciałam wygrzebać niewielki dołek- misę, by mi woda przy podlewaniu nie uciekała i okazywało się, że korzonki są tuż pod powierzchnią.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Fakt. Zapomniałam całkiem o tej ich właściwości, choć w zeszłym roku na własne oczy widziałam :) Czyli na donicę średnicy 50 cm i wysoką też gdzieś na 50 (do kolana mi sięga) wymieszam z ziemią ze dwie łopaty tego obornika... nie będzie chyba za dużo ? I posadzę... jak tylko przestanie padać i tak wściekle wiać :evil:
Bary_ogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 lip 2009, o 18:46

Ziemia pod pomidory

Post »

Witam. Mam pytanie, jaka ziemia [ jaki gatunek ziemi ] jest preferowana pod uprawę pomidora pod osłonami [szklarnia, folia]
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”