Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
patrykk11193
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 maja 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kościelna Wieś

Post »

ja mam zamiar posadzi teraz pomidora prosto do gleby . Oczywiście mam sadzonki . Nie zmarznie mi beż przykrycia ,czy raczej jest niezbędne :?
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

patrykk11193 ostrożnie z pomidorem do gruntu. Pogoda może nas jeszcze zaskoczyć.
Radzę się zabezpieczyć jakimś okryciem.
Najlepiej jak nocą będziesz okrywał je agrowłókniną tą grubszą.


pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
sebastian13
50p
50p
Posty: 74
Od: 1 maja 2007, o 19:49
Lokalizacja: Wieruszów

Post »

witam! z tego co wiem, patrik, to maja byc przymrozki jeszcze, dlatego nie proponuje sadzic pomidorow do gruntu. Poczekaj jeszcze 15 dni:) Albo rzeczywiście je czymś porzykryj, ale to przykrycie musi być dobre i w całości nie jakieś styrzępki, bo mróz jest brutalny i bezszczelny, bo zagląda w każdą możliwą lukę:)
pozdrawiam
Najkrótszą drogą do zdrowia jest droga do OGRODU!! Zapraszam serdecznie do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5103
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Moi drodzy, czy możecie mi doradzić, jaką ziemię kupić do małej szklarni pod pomidory, sałatę, rzodkiewkę i takie tam podobne .Swoją ziemię mam przygotowaną już wcześniej; w zeszłym roku posiałam nawóz zielony, ale w szklarence będzie jej za mało i chciałabym dokupić ze dwa trzy worki ziemi ,takiej z Castoramy, ale nie mam pojęcia jaką kupić 8) . Uniwersalną? I czy ewentualnie dodać pod pomidory trochę granulowanego obornika, jak pisano o tym we wcześniejszych postach? Ziemię mam bardzo lekką , piaszczystą i szybko wysycha. Proszę o radę :oops:
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Pozdrawiam,
Mateusz!
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Mateusz pisze:Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Ja wole unikać gotowych ziemi.Często to kompletna pomyłka :evil:

Pozdrawiam
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Szymonambar222 pisze:
Mateusz pisze:Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Ja wole unikać gotowych ziemi.Często to kompletna pomyłka :evil:

Pozdrawiam
To pewnie mieszasz sobie sam, a nie każdy ma takie możliwości. Chyba lepiej dać trochę gotowej ziemi niż nic... Jest taka ziemia na trawniki i rabaty "Kronen" w żółtych workach, dość tania i na pewno nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

lotta pisze:
Szymonambar222 pisze:
Mateusz pisze:Wg mnie możesz kupić ziemię uniwersalną. Tak, warto dać pod pomidory trochę granulowanego obornika. ;)
Ja wole unikać gotowych ziemi.Często to kompletna pomyłka :evil:

Pozdrawiam
To pewnie mieszasz sobie sam, a nie każdy ma takie możliwości. Chyba lepiej dać trochę gotowej ziemi niż nic... Jest taka ziemia na trawniki i rabaty "Kronen" w żółtych workach, dość tania i na pewno nie zaszkodzi.
No tu nie zaprzeczę.Jak kupuje torf,piasek,i daje ziemi z Kompostu.To wszystko mieszam w piwnicy i potem sadze do tego roślinki :) :).Po przykrych przeżyciach z kupną ziemią odpuściłem z nią

Pozdrawiam
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Szymonambarze222, a mógłbyś krótko napisać co z tą kupną ziemią było nie tak? :roll:
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

To nie było pierwszy raz powtórzyło się 2 razy z rzędu.Ziemia wyglądała przyzwoicie posadziłem do niej rośliny i cześć mniejszą do własnej. I ta w kupnej szkoda gadać słaba mizerna do niczego się nie nadawała.Dynie np do niej posiałem były słabe jakaś choroba grzybowa się chwyciła.A te w własnej nie do poznania 2 światy. :shock:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

No tak, ja też nie lubię masówki wolę sama przygotować, ale w tym roku zaryzykuję. Dziękuję i życzę ogromnej dyni! :wink:
TessGa
50p
50p
Posty: 87
Od: 27 maja 2007, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wielkich Jezior Mazurskich

Pomidory w butelkach plastikowych jako namiastka pierścieni.

Post »

Witam - Co myślicie o uprawie pomidorów w dużych butelkach po wodzie / 5l/ . Oczywiście odcięte dno i nieco zmniejszone. Może nieco wkopane w ziemię. Słyszałam ,że niektórzy wykorzystują to i dzięki temu jest oszczędność wody przy podlewaniu. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za ciasno dla systemu korzeniowego. Wyczytałam gdzieś na tym forum , że pomidor ma dość rozbudowany system korzeniowy. Czy ktoś z Was to stosuje?
Pozdrawiam - Teresa
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

W butelkach, które mają być wykorzystane jako donice czy jako pierścienie? O uprawie w pierścieniach jest sporo w pomidorowych wątkach.

Ja przymierzam się do wysadzenia pomidorów do donic. Własne siewki maskotki i pokusy oraz kupną rozsadę większych pomidorów (nie znam nazwy, ale widziałam owoce - raczej nie przekroczą wielkością mojej pięści i są słodziutkie, lekko jajowate). Mam donice o średnicy 50 cm i w nie chciałam dać po 4 krzaki maskotki (pokusy) na donicę. Nie będzie im zbyt ciasno? Ziemię kupiłam "do warzyw" w szkółce roślin, mam górkę przekompostowanego przez ponad rok obornika owczego i krowiego. Myślałam, żeby tak dolną połowę donicy stanowiła ziemia wymieszana z tym obornikiem, a u góry sama ziemia. Będzie dobrze?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”