Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Dziękuję Kochani !!!
już mi lepiej, już nie rozpaczam,że to kiepska ziemia ,i już ją polubiłam,

cieszę się. agape,że to ziemia przyszłościowa(już się nie czuję przegrana i oszukana)
już nabieram ochotę do dalszej pracy
co ja bym zrobiła gdyby nie było tego forum? a tak to zrobię tak jak mi radzicie.

Cieszę się Swagman jak napisałeś,ze ziemia gliniasta,to ziemia żyzna,właśnie tak jest jak podlałam zasiany zagon to zrobiła się kałuża

Podwyższę ścieżki (nasypie ziemi z kompostem 2-letnim.
a może przykryć te zagony agrowłókniną ,żeby ziemia nie wysychała,no i aby nasiona
miały cieplej.

przed chwila kupiłam 3 opak. nasiona aksamitki,jutro zasieje do doniczek i będą dochodzić w małej szklarni.
jutro zrobię zdjęcia całego warzywniaka, i spr.pH ziemi.

Życie jest Piękne!!!!!!

wanda
Pozdrawiam
Wanda
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nie dawaj kompostu na ścieżki bo po prostu go szkoda....
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

podwyższony ogródek to coś o czym marzę, ale to może za rok, zamierzam go ładnie obudować najlepiej kamieniem albo czymś efektownym i praktycznym.... naprawde głowa do góry trochę pracy a potem długie zbiory;)
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Po to jesteśmy w kontakcie dzięki Forum aby sobie pomgać, doradzać, wspierać i pocieszać! Cieszę się, że Ci lepiej i żetrafiłas na to forum!!! To takie bezradne uczucie czuć się oszukanym i bezsilnym. Ciesze się, że inni też mają dobre zdanie, że ta ziemia się nada i jest zasobna. Rozluźnić zasobną ziemię chyba łatwiej niż nawozić i uszlachetniac np. piasek.Więc jest dobrze!
A zima zrobi swoje! Ostra skiba, kompost lub obornik i będziesz miała aksamit!

Można przykrywać włókniną, wtedy ziemia szybciej sie ociepli i wolniej traci wodę podczas wschodów nasion.

A aksamitki mają też tę własciwość, że szkodniki-nicienie z gleby lgną do ich korzonków, zamiast do warzyw. Dlatego warto je sadzić na brzegach grządek, nie tylko dla ozdoby.
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

dziękuję za odp.jesteście bardzo mili.
[/b]agapena forum jestem od 2 lat,codziennie wchodzę 1-2 razy (teraz to chyba z 10 x dziennie)
wtedy założyłam ogródek kwiatowy,a teraz zapragnęłam warzywniak,stąd ta moja rozpacz,ale już się uspokoiłam,dzięki Wam.
peneloppe marzy o podwyższonych grządkach ...jak mi miło,że u mnie samo tak wyszło.

dziękuję .
Pozdrawiam
Wanda
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Ja namiętnie oglądam różne filmiki o ogrodach i interesują mnie ekologiczne metody uprawy. Ten filmik jest interesujący http://video.google.com/videoplay?docid ... 4864235132 Może ci poprawi humor jeszcze bardziej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

fajne obrazki, niewiele zrozumiałam niestety(akcent i techniczne słówka) i o mało nie usnełam ;) ale udało mi się dobrnąć do końca.... ogólnie dobre- szkoda że nie po polsku- poznałabym szczegóły tej uprawy- 8) choć w polsce zaczyna sie praktykować przykrywanie korą- chyba podobne ma właściwości....
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Witam
zgodnie z umową przesyłam kilka zdjęć z mojego warzywniaka.

ścieżki trochę podnieśliśmy, mąż mówi ,że i tak wygląda "jak kwatera na cmentarzu".

ziemia teraz wygląda nawet nieźle,bo całość była mocno nawodniona.

jadę na działeczkę

.Pozd
Pozdrawiam
Wanda
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Wanda
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Moim zdaniem nie wygląda to tak źle. Jeśli sięgasz do środka grządki nie wchodzą na nią to jest ok przynajmniej nie musisz się zbytnio schylać :) trzeba by było tylko zabezpieczyć ziemię przed osuwaniem się. Nawet w tv widziałam gdzieś warzywniaki na podwyższeniu :)
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

mnie się te grządki podobają! :lol: Można tu zastosować uprawę prawie , jak na wale, tzn:na środku można posadzić wysokie rośliny, np pomidory , obok seler, por , czy sałatę. Te grządki i tak osiądą. Ja bym się ich wysokością nie przejmowała. Przynajmniej rosliny będą miały dużo miejsca na rozwój korzeni. :wink:
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Uch jak dobrze wsio wygląda :D Będziesz miała zieleniny tyle ze chłop Ci się zbuntuje że go samym zielskiem żywisz :idea: :wink:
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Już się polubiłam z tym moim warzywniakiem,

ale to naprawdę dzięki Wam,jak piszecie ,że jest nieźle,a nawet niektórzy marzą o wysokich grządkach,to jestem zadowolona.

Swagman,dobrze mówisz dziś była taka rozmowa z moim chłopem,jak zaczęłam mu
wyliczać ,gdzie co będzie rosło,to on stwierdził,że już niedługo będzie tylko zielsko do jedzenia, a on ze wszystkich warzyw uwielbia tylko....boczek.[/b]
Pozdrawiam
Wanda
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”