Pomidory ? siew i rozsada sezon 2012 r. cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kobieta56
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Dziękuję Kochani !!!
już mi lepiej, już nie rozpaczam,że to kiepska ziemia ,i już ją polubiłam,

cieszę się. agape,że to ziemia przyszłościowa(już się nie czuję przegrana i oszukana)
już nabieram ochotę do dalszej pracy
co ja bym zrobiła gdyby nie było tego forum? a tak to zrobię tak jak mi radzicie.

Cieszę się Swagman jak napisałeś,ze ziemia gliniasta,to ziemia żyzna,właśnie tak jest jak podlałam zasiany zagon to zrobiła się kałuża

Podwyższę ścieżki (nasypie ziemi z kompostem 2-letnim.
a może przykryć te zagony agrowłókniną ,żeby ziemia nie wysychała,no i aby nasiona
miały cieplej.

przed chwila kupiłam 3 opak. nasiona aksamitki,jutro zasieje do doniczek i będą dochodzić w małej szklarni.
jutro zrobię zdjęcia całego warzywniaka, i spr.pH ziemi.

Życie jest Piękne!!!!!!

wanda
Pozdrawiam
Wanda
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nie dawaj kompostu na ścieżki bo po prostu go szkoda....
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

podwyższony ogródek to coś o czym marzę, ale to może za rok, zamierzam go ładnie obudować najlepiej kamieniem albo czymś efektownym i praktycznym.... naprawde głowa do góry trochę pracy a potem długie zbiory;)
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Po to jesteśmy w kontakcie dzięki Forum aby sobie pomgać, doradzać, wspierać i pocieszać! Cieszę się, że Ci lepiej i żetrafiłas na to forum!!! To takie bezradne uczucie czuć się oszukanym i bezsilnym. Ciesze się, że inni też mają dobre zdanie, że ta ziemia się nada i jest zasobna. Rozluźnić zasobną ziemię chyba łatwiej niż nawozić i uszlachetniac np. piasek.Więc jest dobrze!
A zima zrobi swoje! Ostra skiba, kompost lub obornik i będziesz miała aksamit!

Można przykrywać włókniną, wtedy ziemia szybciej sie ociepli i wolniej traci wodę podczas wschodów nasion.

A aksamitki mają też tę własciwość, że szkodniki-nicienie z gleby lgną do ich korzonków, zamiast do warzyw. Dlatego warto je sadzić na brzegach grządek, nie tylko dla ozdoby.
Awatar użytkownika
kobieta56
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Witam
zgodnie z umową przesyłam kilka zdjęć z mojego warzywniaka.

ścieżki trochę podnieśliśmy, mąż mówi ,że i tak wygląda "jak kwatera na cmentarzu".

ziemia teraz wygląda nawet nieźle,bo całość była mocno nawodniona.

jadę na działeczkę

.Pozd
Pozdrawiam
Wanda
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Moim zdaniem nie wygląda to tak źle. Jeśli sięgasz do środka grządki nie wchodzą na nią to jest ok przynajmniej nie musisz się zbytnio schylać :) trzeba by było tylko zabezpieczyć ziemię przed osuwaniem się. Nawet w tv widziałam gdzieś warzywniaki na podwyższeniu :)
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

mnie się te grządki podobają! :lol: Można tu zastosować uprawę prawie , jak na wale, tzn:na środku można posadzić wysokie rośliny, np pomidory , obok seler, por , czy sałatę. Te grządki i tak osiądą. Ja bym się ich wysokością nie przejmowała. Przynajmniej rosliny będą miały dużo miejsca na rozwój korzeni. :wink:
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Ja to akurat jestem dość warzywny :idea: :) nawet pietruszkę wole na surowo ale znam rodzaj męski dość dobrze więc wiem w czym rzecz :idea: :wink: poza tym ja jestem z Ponidzia i to tego żyznego z okolic Wiślicy wiec jak popatrzyłem to ta glinka od razu mi przypasowała :idea: A jako ciekawostkę na temat gleby gliniastej powiem ze mój ogródek jest na starym klepisku stodoły{klepisko= ubita gruba warstwa gliny na podłodze w jakimś pomieszczeniu} i wbrew wszelkim zaleceniom ze gleba ma być próchniczna itp. itd. że trzeba rozluźniać piaskiem ,kompostem mam tulipany 60-70 cm tulipanki botaniczne sieją się same, pierwiosnki mam cud malinka i nawet te japońskie piętrowe zimują bez problemu ,lilie są wielkie, piwonie trzeba do palików podwiązywać- tyle ze są pewne prawidłowości- wszystko trzeba płycej sadzić :idea: zwłaszcza lilie i ziemie starać się uprawić jesienią tak żeby wiosną już mało co robić bo przy szybkim wysychaniu robią się bryły tak twarde ze młotkiem tylko można to rozbić :idea: A jak obornik to tylko koński ,kozi,owczy albo pomiot ptasi{rzecz jasna przefermentowany} bo to są nawozy tzw ciepłe rozluźniające glebę :idea: :wink: A tak poza wszystkim sprawdzilaś pH tej ziemi :?: jak nie to jak najszybciej sprawdź - bo mam pewne podejrzenie ze to podłoże może być kwaśne :idea: :? wiec ew trzeba by wapnowanie delikatne zrobić :idea: :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Swagman, a nie masz może trochę wolnego czasu?

Zapraszam na Warmię, mam skarpę (teraz to już tylko kawałek) do opielenia, może się nudzisz, chętnie przyjmę twoją pomoc :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

skarpa :idea: :D jaka ta skarpa - nasłoneczniona i sucha czy cienista i wilgotna bo powiem ze jako ponidziak jestem ekspertem od wszelkiego rodzaju suchych skarp :idea: :wink: u nas tego mnóstwo jest a na dodatek na tych skarpach ,miedzach ,pagórkach bardzo fajowa roślinność stepowa rośnie np len wlochaty :wink:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

maryann pisze:pH- spodziewam się, że jest wysokie
Swagman pisze: bo mam pewne podejrzenie ze to podłoże może być kwaśne
To się narobiło... chyba na prawdę musisz sprawdzić!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Ziemia wygląda bardzo ładnie i z pewnością będziesz miała obfite plony. Polecam posiać marchew późną, bo w tak spulchnionej ziemi będzie się ładnie rozrastać.
Tomek
Awatar użytkownika
kobieta56
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

znowu zapomniałam sprawdzić kwasowość ziemi ,ale jutro jadę wiec spr.
do tej pory na działke jedżę co drugi dzień,ale od 1 maja będę już na stałe,do końca sierpnia .
bo podobno ma być już lato.
na działkę zabieram komputer,więc będę na forum obecna codziennie.

Swagman to jest Twoje wielkie hobby.tyle wiadomości,
Ja na działkę zachorowałam 2 lata temu( ma mam ja od 30 lat)
teraz pochłonęła mnie bez reszty, jestem zmęczona ,ale zadowolona.
Pozdrawiam
Wanda
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”