Pomocy, jak zabezpieczyc rosliny przed Roundupem?!

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Pomocy, jak zabezpieczyc rosliny przed Roundupem?!

Post »

Wiecie może jak zabezpieczyc rosliny przed Roundupem? Sąsiadka planuje pryskanie swojej działki, która przylega do mojej. A ja w zeszłym roku tak się napracowałam zeby załozyc ogród :cry: . Mam wzdłuż ogrodzenia posadzony żywopłot ze świdośliwy i grabu oraz lilaki a przy nierozkrzewionych jeszcze lilakach - byliny.
Jak uratowac moje rosliny?!
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Jeśli jesteś w dobrych stosunkach z sąsiadką, to poproś ją,żeby pryskała, gdy wiatr nie będzie wiał w Twoją stronę. A co, ona planuje na swojej działce pustynię założyć?
Ja zeszłego roku zezłościłam się na mlecze, popryskałam i mam w tym na trawniku puste placuszki wielkości dużego talerza.
Waleria
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Walerio, na mlecze i inne chwasty dwuliścienne w trawie trzeba było zastosować Anty mniszek, Starane albo inne preparaty, które działają tylko na rośliny dwuliścienne a nie na trawę.
Kamilo, tak jak radzi Waleria, poproś sąsiadkę by to robiła w bezwietrzny dzień albo gdy wiatr będzie wiał w przeciwnym kierunku do położenia Twojej działki. Dodatkowo okryłabym folia marańską / a nawet czymkolwiek - starymi zasłonami, papierami wszystko co rośnie na granicy z działką sąsiadki.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

tak zrobię, mam nadzieję, że to zda egzamin. Ja w zeszłym roku przekopywałam działkę i wybierałam chwasty ręcznie - ona twierdzi, że nie ma czasu na taką zabawę i chce szybko się pozbyc wszystkich chwastów, żeby na jesieni posiac trawę na całej działce. A ja u siebie mam malinki, agrest i truskawki i to wszystko niedaleko ogrodzenia z tą sąsiadką :(
cx

Post »

Witam.
Jak się zabezpieczyć?
Można na ogrodzeniu rozpiąć tkaninę np agrotkaninę.
Jeżeli Ci ktoś coś opryska Roundupem,lub sama przypadkiem,to bezpośrednio po tym-do godziny maks(im wcześniej tym lepiej)należy zmyć te rośliny .Najpierw wodą,potem opryskać je wodą z dodatkiem detergentu np Ludwik i ponownie wodą,wszelkie rośliny trwałe -takie działanie ratuje.
Hej.
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

oooo dobrze wiedziec, nie myslałam że moze uratowac ogród umycie roślin. Pozabezpieczam rosliny a po oprysku na wszeli wypadek dobrze zleje je wodą
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A sąsiadce podsuń pomysł kupienia osłony herbicydowej na opryskiwacz. Tanie to, a skuteczne.
- http://www.marolex.pl/htm_pl/c28.htm
- http://marolex.pl/sklep/product_info.php?products_id=65
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”