Jak pozbyć się trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Są takie środki chemiczne które niszczą chwasty razem z korzeniami. Ale trzeba nimi opryskać tylko chwasty,bo powodują zamieranie,np.Roundup.
Pozdrowienia
vicky_pollard
---
Posty: 116
Od: 27 gru 2008, o 16:56

Post »

Trzeba potraktować rabatę herbicydem selektywnym układowym, tzn. niszczącym chwasty jednoliścienne np.: Fusilade Forte 150 EC, Agil 100 EC
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

vicky_pollard pisze:Trzeba potraktować rabatę herbicydem selektywnym układowym, tzn. niszczącym chwasty jednoliścienne np.: Fusilade Forte 150 EC, Agil 100 EC
Mam podobny problem, na skalniaku mam niestety trawę, między takimi roślinami jak dąbrówka rozgłogowa, floks szydlasty, barwinek, rozchodniki, iglaki. Trawa nie możliwa do wyrwania, czy na pewno nie zaszkodza żadnej z roślin te herbicydy?
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Jeśli trawa już się rozrosła to naprawdę trzeba z nią ostro walczyć. U mnie rozpasała się żubrówka. Dwa lata temu wczesnym latem zastosowałam Fusilade, ale jednokrotny oprysk nie dał rezultatów. W zeszłym roku pierwszy raz popryskałam na młodziutkie źdźbła i potem jeszcze raz na resztki. Myślę, że w tym roku już nie wyjdzie.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
vicky_pollard
---
Posty: 116
Od: 27 gru 2008, o 16:56

Post »

Stosowanie jakichkolwiek pestycydów w nieodpowiednich warunkach może naszym roślinom zaszkodzić. Dlatego zawsze należy czytać ulotkę i przygotowywać roztwór środka według wskazówek na opakowaniu. Np.: oprysk w czasie upałów za dużym stężeniem herbicydu selektywnego może nam zniszczyć wszystkie rośliny. Jeżeli znamy już nazwę jakiegoś środka, którego zamierzamy użyć, warto poczytać o nim w sieci. Wystarczy nazwę wpisać w googlach i voila.
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

dziękuję za odpowiedź. Będe postepować z herbicydem bardzo rozważnie.
Poinformuję o rezultacie. Może przydać się innym.
Pozdrowienia - Hortensja
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Mój ogród powstał na kilkunastoletnim ugorze opanowanym przez taką niezniszczalną trawę łąkową, nie wiem jak to dziadostwo wytępić. Przyjęło sporą dawkę Roundupu, w zasadzie zdechło, poszła orka, glebogryzarka, ja pracowicie wybierałam te zaschnięte kępy tego trawska późnym latem tamtego roku, potem wysiałam 20 kilo trawy takiej ogrodowej, wykiełkowała, rosła... Potem zima , wiosna, coś wyrosło, na części działki wykosiłam, ale to koszenie mi się nie podobało, trawa zapychała kosiarkę, części nie zdołałam wykosić i przyjeżdżam po paru dniach, a tu na tej niewykoszonej części działki w zasadzie piękny widok. Taki oto :
Obrazek
Tak różowo... Wysiana przeze mnie trawa występowała w ilościach śladowych, wszędzie pewnie z nasion wyrosła ta podła (ktoś wie, jak ona się nazywa?), zagłuszając tę moją. Ona rozrasta się bardzo szybko, mam ja wszędzie, w rabatach też, na szczęście dość łatwo się ją wyrywa... Na rabatach z nią walczę dość skutecznie, ale na takim areale nie dam rady... Kosiarka się zapycha, ponoć nawet krowy i konie nie chcą jej jeść, wiem to od sąsiada, który ( i tu zmierzam do zadania pytania) twierdzi,że załatwiłoby ją nawożenie nawozem z dużą ilością potasu typu polifoska. Zanim zainwestuję, chcę wiedzieć, czy to ma sens, bo czemu niby tej mojej by smakował i ją wzmocnił, a tę łąkową miałby wykończyć? Coś na pewno muszę zrobić, bo albo ona wykończy mnie albo ja ją....Wiadomo, na którym rozwiązaniu bardziej mi zależy :)
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Może ta wstrętna trawa odnowiła się z nasion, które przechowały się w glebie i na które nie działa roundap?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Tak właśnie podejrzewam, tylko co teraz? Roundup nie zdaje egzaminu, w tym roku jeszcze miejscami próbowałam, niby wykańcza, a jednak odrasta :( Ratunek widziałabym (chyba) w zmianie warunków glebowych, konkretnie zawartości składników pokarmowych, ale nie znając jej wymagań, nie mogę jej utrudnić życia :(
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Można spróbować Roundapem przed wydaniem nasion, ale w ziemi są jeszcze pewnie całe pokłady nasion czekające na swoją kolejkę. Czy ta trawa ma rozłogi? Może przejechać jakąś maszyną [kultywatorem?] i wygrabić korzenie czy rozłogi.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Ale to już było...że zacytuję słowa piosenki :) Ona nie ma rozłogów, taka kępka błyskawicznie powstaje z jednego nasionka( przynajmniej tak mi się wydaje), obserwuję to na rabatach...
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Hmm dałoby radę wstawić bliższe zdjęcie? Ciężko powiedzieć z daleka co to jest, być może jakaś odmiana turzycy... Najlepiej byłoby zidentyfikować wroga, wtedy może coś zaradzimy:wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Nie mam takiego zadowalającego zbliżenia, może to co jest wystarczy :) Twój post zasiał ziarenko nadziei :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”