Jak pozbyć się trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
andy999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 paź 2006, o 19:51

Post »

To że ja skosiłem trawę i chwasty przed opryskaniem Roundupem wynika głównie z tego, że chciałem żeby jako tako to wyglądało. Roundup sobie poradzi z wysokimi chwastami też, ale małe sadzonki są wtedy zagrożone.
Czytałem o możliwości opryskiwania całych plantacji co najminiej trzyletnich sadzonek sosny Roundupem, poza okresem gdy mają świeże przyrosty, ale ja bym chyba nie zaryzykował, dlatego zrobiłem tuby osłaniajace sadzonki z kartonu, linoleum i z butelek po mineralnej. Opryskanie trawy wokół 1200 sadzonek zajęło mi jeden dzień ( oczywiście wiadomo jakim opryskiwaczem :)
Dzisiaj byłem, żeby zobaczyć efekty: jest OK !
Następnym razem zrobię zdjęcia, żeby pokazać jaki jest efekt walki z chwastawmi i trawą między drzewkami.

Koszenia podkaszarką nie polecam, mój sasiad stosował takie rozwiązanie - duże straty sadzonek !


andy999
ANATOM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 maja 2007, o 08:25

Jak pozbyc sie trawy?

Post »

Witam.
mam dość nietypowy problem.
w zeszłym roku założyłem nowy trawniczek na moim ogrodzie działkowym.
postanowiłem także zrobić żywopłot z iglaków - głównie świerki.
wszystko ładnie sie przyjęło, tylko mam ogromny problem z trawą która straszliwie szybko rośnie między moimi iglakami.
w sobotę jak wróciłem z urlopu to trawa tak urosła że zakryła całkowicie choinki.
moje pytanie odnosi się do tego co można robić aby pozbyć się trawy między iglakami żeby nie ciąć jej sierpem co tydzień, bo to straszliwa robota :(
będę wdzięczny za każdą poradę.
pozdrawiam

Proszę pisać poprawną polszczyzną, z użyciem polskich liter.
ANATOM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 maja 2007, o 08:25

Post »

o tej korce tak wlasnie myslalem, tylko zastanawia mnie czy kora nie rozplynie mi sie po deszczu itp?
z tym zielonym napisem o poprawnej polszczyznie to lekka przesada, to tylko forum a nie wypracowanie z jezyka polskiego.
pierwszy raz widze zeby na forum zwracano uwage za brak ą ę ł itd.
rozumiem jescze ze na ort sie zwraca uwage.


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8 II. Obowiązki użytkownika
c) zachowywania, podczas wypowiadania się na forum, kultury osobistej, w tym NET-ykiety oraz przestrzegania zasad pisowni i ortografi...
k) nie zezwala się użytkownikowi forum na polemizowanie z decyzjami Moderatorów czy Administratorów lub ich podważanie na publicznym forum.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

1. warstwa kory musi mieć 5-10 cm grubości. Jak ją zwieje, to zagrabisz z powrotem :)

2. dbaj o poprawne pisanie, jeśli nie dla siebie, to dla innych. Jeśli ktoś szuka na forum informacji przez wyszukiwarkę, to błędnie napisanych słów po prostu nie znajdzie. Poza tym zdecydowanie przyjemniej czyta się prawidłowo napisany tekst, niż nieuważnie, niechlujne i bez szacunku dla innych napisane posty. Na innych forach może jest inaczej, ale czy na pewno lepiej? Wszędzie jest tyle prowizorki, bylejakości, szmatławości, jak dla mnie zbyt tego dużo :( A to forum jest jednym z miejsc, gdzie można się wielu rzeczy dowiedzieć, a w dodatku można zrozumieć, co jest napisane :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Dzięki Nalewko. :D

Za pilnowanie poprawnej polszczyzny niektórzy uważają nas, moderatorów za tyranów.
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Post »

Zamiast sypać 10cm kory można wyłożyć wzdłuż rzędu krzewów czarną folię a w miejscu drzewek zrobić w niej "krzyżyk" (przeciąć ją w formie listery "X") a następnie posadzić tam drzewko.
Szerokość pasa z folii zależy od własnych upodobań.
Na folię wystarczy wysypać cienką warstwę kory aby poprawić efekt wizualny....
To chyba wszystko co chciałem napisać w tym temacie:)
Dziękuję za uwagę ;:216
Grzegorz B

Post »

Ja też bym polecał korę. Jest to dobry sposób. Oprócz tego stosuję jeszcze igliwie i muszę przyznać, że trawa czy jakieś chwasty to pojedyncze przypadki. Ja przed posadzeniem jakiegoś drzewka wycinam spory kawałek trawy. W przypadku żywopłotu, to trawa, gdzie ma być żywopłot jest całkowicie usuwana na całej jego szerokości i długości. Następnie przekopuję szpadlem aby korzonki nie były w stanie wytworzyć nowych roślinek a następnie kora lub igliwie.
Na żwopłot tawułkowy czy z lingutru stosuję skoszoną trawę. Też hamuje rozwój niepożądanych roślin, ale do iglaków to najbardziej pasuje kora.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Swoje prawie wszystkie krzewy, a iglaki wszystkie, podsypałam korą. Jestem bardzo zadowolona, chwaścik rośnie bardzo mały i w dodatku korzeni nie zapuszcza głęboko w ziemię, co ułatwia jego usuwanie.Jestem za korą.

Pozdrawiam :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
renata123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 lip 2007, o 12:54

Jak pozbyć się trawy?

Post »

mam przed domem w kawałku ok 4*10 m posianą trawę, jednak marzy mi się teraz zagospodarowanie tego wejścia w inny sposób tzn , myślę o rozłożeniu agrowłókniny posadzeniu kilku ozdobnych iglaków w jakiś ciekawie rozłożony sposób i obsypaniu całości jakimś grysikiem czy innym tego typu ozdobnym wypełnieniem, coś ładnego byle nie ta trawa, mam pytanie czy mogę agrowłókninę rozłożyć na nisko skoszoną trawę czy muszę jakoś to przekopać i pozbyć się trawska, proszę o w miare szczegółowe instrukcje, chętnie obejrzałabym też jakieś zdjęcia obrazujące coś takiego co chcę zrobić.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Najlepiej opryskaj ten odcinek trawy Raundapem. Oprysk wykonaj przy bezwietrznej pogodzie. :lol:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=raundap
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Najlepiej zerwać darń szpadlem. 2 dni i po robocie ;) No ale jak spryskasz całość Roundupem to bez problemu możesz po 2 tygodniach kłaść agrowłókninę (czarną).
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Wydaje mi sie ,że wystarczy przykryć agrowłókniną bez dodatkowych zabiegów.Trawa przykryta czymkolwiek bardzo szybka zanika, tym bardziej ,że to miejsce ma być zasypane grysem .
Darń należałoby zdjąć w miejscach nasadzeń .
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Jak pozbyć się trawy?

Post »

Mam duży klomb obsadzony dziurawcem, który na wiosnę pięknie kwitnie dając niesamowity
efekt żółtego koła. Niestety z roku na rok, między diurawcem pojawia się coraz więcej trawy ,która go zgłusza i w tym roku trawy jest już tak dużo, że dziurawca już prawie nie widać. Próbowałam wyrywać tę trawę, ale to bardzo trudne i mało skuteczne, bo darń jest bardzo zbita i trudno wyrwać trawę z korzeniami, najcześciej się urywa. Czy jest jakiś środek chemiczny, który zlikwidowałby tylko trawę, a nie zaszkodził krzaczkom dziurawca?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam - Hortensja
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”