Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
tomek81c
 Tytuł: Truskawki pnące
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 17:28 
50p
50p
Był już wątek o truskawkach zwisajacych, ale niestety o pnących nic nie znalazłem...
Ostatnio przeglądałem sobie 'Tele tydzień' i tam jest reklama truskawek, które rosną w formie drzewka do 120 cm i wyżej... nic o tym nie slyszałem, więc mam pytanie - są takie drzewka? możecie mi polecić jakieś truskwaki pnące, które są smaczne?

ps. sprawdziłem firmę oferującą te drzewka - Biotonic - jest to firma, która jakiś czas temu sprzedawała tabletki pozwalające schudnąć 28 kg w 9 tygodni... za co została ukarana przez urząd ds. konsumenta, bo to bzdura... dlatego daruję sobie zakupy u nich...

bigaczzz
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 17:41 
500p
500p
Jednak powinieneś napisać w wspomnianym przez siebie temacie. Nie powielajmy ich i nie zajmujmy zbędnie miejsca.
Co do reklamy, ośmiałem się oglądając jej zdjęcia. Widać, że komputerowcy potrafili powlepieć mnóstwo truskawek na krzaczek. Skoda tylko, że nie uwzględnili tego, że zanim truskawka dojrzeje jest zielona i nie wszystkie są tak samo wielki i dorodne. Ach jak reklama czasem potrafi omamić...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 19:46 
500p
500p
Tomek81c - zobacz na ten temat na www.truskawka.pl

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 20:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Tomku-efekt "truskawki pnącej" uzyskasz przywiązując wąsy-rozłogi do podpór..np. drabinki bambusowej.Odmianą dającą bardzo dużo rozłogów jest Selva.Owocuje nawet na odrostach wytworzonych latem.

Thilien
 Tytuł: Truskawka pnąca
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 21:17 
100p
100p

---
Truskawka pnąca nie istnieje. Są tylko truskawki zwisające, które dają efekt widoczny na wielu reklamowych obrazkach takich truskawek. Rzeczywiście chodzi tu o owocowanie na rozłogach. Trzeba też posadzić odpowiednią ilość krzaczków, by uzyskać efekt. Najodpowiedniejsze są odmiany powtarzające jak wspomniana wyżej Selva.
Pozdrawiam

niedobry
 Tytuł: Truskawka pnąca na przyszły rok
PostNapisane: 24 sie 2008, o 13:25 
500p
500p
Witam interesuje mnie wszystko co wiemy nt. truskawki pnącej hummi in vitro...czy ktoś z Państwa może podzielić się ze mną wiedza nt. plennosci, wymagań, przydatnosci owoców..dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

niedobry
 Tytuł: Truskawka pnąca
PostNapisane: 24 mar 2009, o 18:44 
500p
500p
...witam wszystkich!!
Czy ktos z Państwa poradzi jak najlepiej prowadzić truskawke pnącą? Czy wykonać im stelaż z listewek czy ph 6,5 im odpowiada? mogę im ziemię zakwasić albo narzucic obornika...który i tak za tydzień rzucam na cały sad i owocownik... jak plonują? jak owocują? kupiłem 10 sadzoneczek hummi in vitro na próbę..wiem, że powtarzają ... ale jakie mają wymagania itd...wolałbym podsłuchac u Państwa...pozdrawiam

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2009, o 20:34 
500p
500p
Będą rosły w pojemnikach czy w gruncie?

niedobry
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2009, o 20:43 
500p
500p
...koniecznie w gruncie...:)

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2009, o 09:58 
500p
500p
Jak w gruncie to sadzonki na wąsach będą się zakorzeniać i też będą z nich krzaczki. Chyba, że dla ozdoby można przywiązywać je do stelaża.
Hummi to raczej nowość. Odczyn jest dobry i trochę obornika też nie zaszkodzi.
Jedno, co mnie zastanawia to to, czy one nie są ze szklarni i w związku z tym , czy można je już wysadzić bez hartowania?

niedobry
 Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2009, o 19:21 
500p
500p
...może to głupie pytanie ale...jak powinienem je chartować??? :oops:

gienia1230
 Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2009, o 19:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Niedobry, moją siostrę dopadło takie chciejstwo w ub. roku. Też z reklamy i chyba z Tele-tygodnia. Dotarły na pocz. maja, - 10 szt. Wsadziłyśmy do gruntu, z braku jakiegokolwiek stelażu, siatkę plastykową (do zabezpieczania drzewek na zimę) rozpięłyśmy i przymocowały do palików. Truskawki owszem były i to do października ale tylko z krzaczków rosnących w gruncie. Wypuszczały wąsy, które trzeba było jakoś do tej siatki przymocowywać. Na wąsach nie wyrastały żadne krzaczki, no może zaczątki. Gdyby te wąsy leżały na ziemi z pewnością by się ukorzeniły. Wg mnie to jest pic na wodę i fotomontaż. Owoc niewielki, ale słodki i było ich zaledwie kilkanaście. To chyba była zwykła truskawka powtarzająca.

witia
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2009, o 14:15 
200p
200p
Nie ma truskawek pnących, bo truskawka nie ma wąsów czepnych itp.

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2009, o 23:44 
500p
500p
No nie ma. Dla mnie najodpowiedniejsza nazwa to truskawki balkonowe. Bo mogą rosnąć w niewielkim pojemniku i cieszą oko aż do jesieni.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 38 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości