Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Tula pisze:
Szymonambar222 pisze:Kolega raz hodował truskawki w domu na parapecie ale mu nie zakwitły :roll:
Moje kwitną bez przerwy od września, ciągle obskubuję kwiatki bo nawet gdyby jakiś owoc zawiązały, to i tak nie będzie do jedzenia - podlałam diazolem bo mam zmasowany atak ziemiórek w domu. aha, moje to odmiana 'pagoda'.
Ja ze 3 tyg. temu przesadziłam swoje truskawki do doniczki (2 sadzonki zeszłoroczne - z wąsów). Postawiłam na południowym oknie i już mam małe truskawki :D
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Selin nie ma truskawek pnących.
Wszystkie truskawki określane jako pnące, obojętnie jakiej odmiany się nie pną. Żeby był taki efekt trzeba odmianę truskawki, która tworzy długie wąsy przywiazywać do podpory. Sprzedający niestety nie mówią całej prawdy.
Pozdrawiam.
Ola
selin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 5 mar 2009, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) , właśnie o to mi chodziło bo na allegro na zdjęciach mamy przedstawione krzaczki truskawek wysokości około 1 m, bujnie kwitnące. Czyli nie ma takiej odmiany która wygląda jak krzaczek. :(
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Na Allegro to są nawet aukcje z truskawką - bonsai :D Oczywiście żadne to bonsai, ale jak brzmi ! :D Nasiona fragaria ananassa temptation sprzedają pod hasłem "Super truskawka - zbiory tuż po wysianiu" :D
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

selin pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź :) , właśnie o to mi chodziło bo na allegro na zdjęciach mamy przedstawione krzaczki truskawek wysokości około 1 m, bujnie kwitnące. Czyli nie ma takiej odmiany która wygląda jak krzaczek. :(
Nie, nie ma takiej odmiany.

Na allegro sprzedają różne "cuda", które czasem okazują się najzwyklejszą i pospolicie występujacą odmianą czy rośliną.
Ogladałam te aukcje, sprzedają te truskawki po 80zł za 10 szt.
Jest tam rysunek, w doniczce palik, wokół palika przywiązana siatka w kształcie walca i do tego trzeba przywiazywać pędy/wąsy truskawki.
Żaden to krzaczek ani tymbardziej truskawka pnąca.
Pozdrawiam.
Ola
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Truskawka pnąca

Post »

...witam wszystkich!!
Czy ktos z Państwa poradzi jak najlepiej prowadzić truskawke pnącą? Czy wykonać im stelaż z listewek czy pH 6,5 im odpowiada? mogę im ziemię zakwasić albo narzucic obornika...który i tak za tydzień rzucam na cały sad i owocownik... jak plonują? jak owocują? kupiłem 10 sadzoneczek hummi in vitro na próbę..wiem, że powtarzają ... ale jakie mają wymagania itd...wolałbym podsłuchac u Państwa...pozdrawiam
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Będą rosły w pojemnikach czy w gruncie?
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

...koniecznie w gruncie...:)
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Jak w gruncie to sadzonki na wąsach będą się zakorzeniać i też będą z nich krzaczki. Chyba, że dla ozdoby można przywiązywać je do stelaża.
Hummi to raczej nowość. Odczyn jest dobry i trochę obornika też nie zaszkodzi.
Jedno, co mnie zastanawia to to, czy one nie są ze szklarni i w związku z tym , czy można je już wysadzić bez hartowania?
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

...może to głupie pytanie ale...jak powinienem je chartować??? :oops:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Niedobry, moją siostrę dopadło takie chciejstwo w ub. roku. Też z reklamy i chyba z Tele-tygodnia. Dotarły na pocz. maja, - 10 szt. Wsadziłyśmy do gruntu, z braku jakiegokolwiek stelażu, siatkę plastykową (do zabezpieczania drzewek na zimę) rozpięłyśmy i przymocowały do palików. Truskawki owszem były i to do października ale tylko z krzaczków rosnących w gruncie. Wypuszczały wąsy, które trzeba było jakoś do tej siatki przymocowywać. Na wąsach nie wyrastały żadne krzaczki, no może zaczątki. Gdyby te wąsy leżały na ziemi z pewnością by się ukorzeniły. Wg mnie to jest pic na wodę i fotomontaż. Owoc niewielki, ale słodki i było ich zaledwie kilkanaście. To chyba była zwykła truskawka powtarzająca.
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Post »

Nie ma truskawek pnących, bo truskawka nie ma wąsów czepnych itp.
wodnik
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

No nie ma. Dla mnie najodpowiedniejsza nazwa to truskawki balkonowe. Bo mogą rosnąć w niewielkim pojemniku i cieszą oko aż do jesieni.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”