Rośliny,kwiaty pod iglaki- jakie posadzić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ukatuka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 lip 2007, o 21:00
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Co urośnie pod iglakami

Post »

mieliśmy duże choinki, mąż ściął największe gałązki od dołu (ok. 1,5 m. wys.od dołu) i teraz pod spodem są duże, łyse placki pokryte igliwiem które za niedługo wygrabię. Według mnie jest to brzydkie i chętnie bym coś posadziła ale nie wiem co by dobrze rosło pod choinką?
iwona
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Proponuje Runiankę japońską Pachysandra terminalis dobrze rośnie w półcieniu pod osłoną wysokich drzew :D
Albo Barwinka pospolitego Vinca minor w jakieś odmianie, też bardzo dobrze radzi sobie w cieniu.
No i oczywiście Bluszcz pospolity Hedera helix
mariokujaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 maja 2008, o 15:32
Lokalizacja: Włocławek

Post »

A masz może jakies zdjęcia tego jak to się komponuje ,bo niestety nasza wyszukiwarka nic nie pokazała na temat tych roślin. To są wieloletnie rosliny czy jednoroczne?-dziękuję i pozdrawiam.
Z serca Kujaw-Włocławek
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Niestety nie mam zdjęć :(. Wszystkie roślinki które wymieniłem są zimozielonymi bylinami.
Pod tymi iglakami mało co będzie chciało rosnąć :?, bo zapewne jest tam strasznie sucho, ale warto spróbować.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Pod świerkiem runianka nie chce rosnąc, ona nie znosi suszy i będzie miała brzydki, żółtawy kolor liści.To zależy czy to miejsce pod świerkami masz cieniste , czy słoneczne( po stronie południowej po usunięciu gałęzi może być słonecznie.Jeśli cieniste to świetnie daje radę barwinek , marzanka wonna i fiołki.Można też posadzić jasnoty, nie boją się suchej gleby.Bluszcz tez woli wilgotniejsza glebę, a ponadto nie lubi zakwaszonej, co może mieć miejsce od igieł świerkowych.
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A może rhododendrony???
Kasia
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zgadzam się ze wszystkimi zarzutami :) Ale od czego jest konewka :wink:?
Awatar użytkownika
Kasjopeja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 kwie 2007, o 11:31
Lokalizacja: Poznań

Rośliny,kwiaty pod iglaki- jakie posadzić?

Post »

Witajcie!
Jakie rośliny - wysokości co najmniej 100cm i posiadające białe kwiaty - mogę posadzić przy sosnach w półcieniu? Najlepiej byłoby, gdyby jeszcze długo kwitły...
:D
Pozdrawiam forumowiczów!
K.
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wysokie białe kwiaty

Post »

Parzydło leśne-Aruncus dioicus :) http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... CCIQ9QEwBQ
Naparstnica- Digitalis purpurea- o białych kwiatach.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Wysokie białe kwiaty pod sosnę - jakie?

Post »

A nie za sucho dla parzydła?

Jeśli nie za sucho (albo wymiana ziemi plus podlewanie), to może hortensje bukietowe i krzewuszki kwitnące na biało? Albo orliki?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysokie białe kwiaty pod sosnę - jakie?

Post »

Świecznica też kwitnie na biało, lubi cień i rośnie dosyć wysoko...
Z tym, że pod sosną zawsze będzie sucho; wiem coś o tym, bo mam sosnę czarną w ogrodzie i nic nie chce pod nią rosnąć :evil:
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wysokie białe kwiaty pod sosnę - jakie?

Post »

Parzydło rośnie wielgachne jak na bylinę, więc można ją posadzić nie pod samą sosną. Jeżeli ziemia tam nie jest wybitnie sucha i piaszczysta to jest szansa, że sobie poradzi.
Kasjopeja nie podała jakie to stanowisko jeśli chodzi o glebę. A parzydło jak nazwa wskazuje jest leśne i powinno być przygotowane do konkurowania z drzewami ;)
Nie wiemy czy też czy chce posadzić w ogrodzie, gdzie warunki będą lepsze (gleba, podlewanie) czy w lesie. A las lasowi, nawet sosnowy, nierówny. Za płotem mam las, pierwotnie sosnowy- z nasadzeń przymusowych, w którym parzydło spokojnie by rosło, bo żeby odprowadzić nadmiar wody z gleby potrzebne były rowy melioracyjne. Tak więc, po blisko 70-ciu latach, obok sosen rosną brzozy, dęby i olchy :D
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wysokie białe kwiaty pod sosnę - jakie?

Post »

U mnie pod sosną czarną rośnie barwinek, a w nim naparstnice, floksy i dzwonki brzoskwiniolistne.Wszystkie rośliny same się tam wysiały, więc chyba im odpowiada.Czasem trzeba chlapnąć trochę wody :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”