Formowanie iglaków

Drzewa ozdobne
matiswim
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2009, o 19:58
Lokalizacja: gorzów wlkp

Formowanie iglaków

Post »

Cześć .Jestem posiadaczem dwóch swierków conica i dostałem zadanie od żony uformowania ich w spirale czy srubę .Potrzebuję więc wskazówek jak fachowo to się robi . Na tutejszych forach nic konkretnego nie znalazłem a na pewno jest ktos kto już to robił
Montana
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 7 mar 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków/Nieszków
Kontakt:

Post »

Witam , już na początku muszę zaznaczyć że porywasz się na bardzo trudne zadanie . Po pierwsze to by był bardzo długi proces (wieloletni) po drugie wymagający bardzo dużo wiedzy i umiejętności , a po trzecie najlepiej wybierz innego iglaka do formowania , albo chociaż inną formę. Nie chce tutaj Cie deprymować ale to naprawdę nie jest najlepszy pomysł
matiswim
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2009, o 19:58
Lokalizacja: gorzów wlkp

Post »

pewno jedną z przyczyn jest bardzo powolne wzrosty conici
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Do takiego formowania dla poczatkującego będą odmiant tui lub cyprysików, prościej i szybciej osiągniesz efekt. A i wtym przypadku będzie to parę lat.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
matiswim
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2009, o 19:58
Lokalizacja: gorzów wlkp

Post »

sorry , nie wiem czy mam dziękować za wasze porady bo że formowanie iglaków to proces nie kilkudniowy tylko wiele dłuższy to łatwo sie domyślić a zalewajka czy lizanie lodów na trzepaku to niestety mnie nie interesuje .Wchodząc na te fora liczę na porady typu -zrób to tak a nie innaczej a nie -nie rób tego bo jesteś początkujący i jest to trudne .Chyba że pomyliłem fora.
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Forum zawsze mozna wybrać inne :wink: :) A wujek google nie gryzie, bardzo ciężko opisać bez rysunkow pogladowych jak masz to zrobić.W jednym masz rację , skoro masz takie podejści to ja Ci otwarcie napiszę, nie porywaj sie z motyką na slońce.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

muszę się wtrącić ze swymi 3 groszami i powiedzieć, że formowanie świerka "Conica" to po prostu zbrodnia :evil:

Obrazek

oto na pierwszym planie kilkudziesięcioletni okaz Świerka "Conica" z Ogrodu botanicznego w Krakowie

dodam, że ma ponad 2 metry
matiswim
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2009, o 19:58
Lokalizacja: gorzów wlkp

Post »

może jednak dam sobie spokój z conicami skoro mi odradzacie lecz mam kilka tui i cyprysów [nie małych] spróbuję więc z nimi coś konkretnego zrobić .Słyszałem że w tv był program z serii -Maja w ogrodzie-i tam fachowiec pokazywał bardzo dokładnie jak się formuje różne cuda z iglaków.Niestety ja tego nie widziałem ale wiem że jest ciekawa książka na ten temat z dużą ilością instruktaży tylko nie znam niestety tytułu .Może ktoś ją zna?
matiswim
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2009, o 19:58
Lokalizacja: gorzów wlkp

Post »

a odnośnie tej zbrodni z conicami to kolego widziałem już pieknie uformowane te iglaki i ktoś kto to robił na pewno nie był zabójcą lecz artystą [chociażby dla mnie]
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

absolutnie nie przeczę, że nie byl artystą, prawdopodobnie tak,
tylko, że te Conica już same z siebie są cudne :) i jeszcze je ciachać :cry:

pozdrawia koleżanka Jola

wysyłam na priv artykuł, może coś troszkę pomoże, radzę zacząć od najzwyklejszego w świecie Ligustru pospolitego
matiswim
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2009, o 19:58
Lokalizacja: gorzów wlkp

Post »

Dziękuje Jolu za przesłany materiał - na pewno się przyda . Zacząć od ligustra ? dawno już z nim się bawiłem i dalej to robie tworzę z nich łuki do zejścia na niższe kondygnacje mojego ogrodu który nie jest ąż taki mały ok.10 ar w ogrodzie tym mieści się nie duzy stawek , woliera z papugami , zaczynam bawić się sztuką bonsai .Mówię to dlatego żeby nie stawiać się w świetle typowego laika który nie trzymał nigdy grabek czy nożyc do cięcia krzewów.To że dużo pytam ma być przepustką do pewnego profesjonalizmu który na pewno osiągnę także w temacie -ogród.Jeszcze raz dzięki za pomoc .Pozdrawia kolega Robert
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

a, to Ty już jesteś wtajemniczony :wink: , to zmienia postać rzeczy,
to ja wobec tego powiem tak :
ćwiczenie czyni mistrzem :) nie ma innego sposobu, tylko trza ciąć
pozdrawiam Jola :)
Awatar użytkownika
playmusicpl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 mar 2009, o 11:13

Post »

Posiadam taką książkę w swoich zbiorach pt.
Iglaki cięcie i formowanie, żywopłoty - Marek Majorowski
Kosmiczne prawo karmy w ogrodzie i w życiu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”