Cytryna skierniewicka - uprawa,wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

dokładnie tak jak napisała katrina26 nic nie obrywaj, cytrusy jak nie są w stanie utrzymać owoców zrzucą je a zostanie tyle ile roślina jest w stanie wyżywić.
liska pisze:Cytrynę mam od tygodnia :) Raczkuję :)
no to poczytaj sobie tutaj, tutaj, tutaj i tematy wykolorowane na tej stronie, wszystkie dotyczące cytrusów szczególnie Kalendarz opieki nad cytrusami miłej lektury. :wink:
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Czytam czarodzieju czytam i forum o cytrusach też...

To ja się pochwalę :)

Obrazek

a to kwiaty (2 opadły po przekwitnieniu, a jeden potrąciłam)

Obrazek
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Na jeden owoc cytyny musi przypadać 10-13 listków. Nie zawsze cytryna nadmiar owocow zrzuca. Lepiej jej w tym pomóc, bo inaczej bedą owoce drobne i niesmaczne. Obrazek
Zdjęcie to juz pokazywałem na mojej stronie.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

drozd Zależy od gatunku cytryny, skierniewicka nie ma znaczenia ile będzie miała owoców będą miały ten sam smak mogą być najwyżej drobniejsze. :wink:
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Przy grubości skórki w Cytrynie Skierniewickiej to nie wiele miąszu zostanie w tych małych owocach.
Nie znam gatunku mojej cytryny, bo przywieziona została z Ukrainy bez nazwy. Owoce ma średniej wielkości ale i trafiają się duże. Skórka cienka.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

liska pisze:
a to kwiaty (2 opadły po przekwitnieniu, a jeden potrąciłam)
Lisko, mojej cytrynie tez nie ostał się ani jeden kwiatek :( może dlatego, że kupiłam ją w Makro z totalnie przesuszoną bryłą korzeniową (standard w tym sklepie), i jeszcze wywlokłam na zimno, zanim stanęły w domu?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

drozd najprawdopodobniej odmiana feminello ale dam zdjęcie do dokładnej identyfikacji znajomemu który zna się na tym bardzo dobrze, oczywiście jeśli pozwolisz. :wink:
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Z moją cytrynką coś złego zaczęło się dziać. Mam ją ponad tydzień, po zakupie ją przesadziłam i lekko podlałam. Listki niektóre zaczęły się skręcać i lekko podsychać
Obrazek
Wystraszyłam się że to przez to że nie podlewałam jej od tygodnia, więc zaraz jak zauważyłam te listki to ją podlałam wodą destylowaną, i dolałam trochę nierozcieńczonego biohumusu. Inne listki wyglądają jakby były "mokre" w okolicach nerwów
Obrazek Obrazek
Zauważyłam też taki "osad" na spodniej stronie jednego czy dwóch liści, ale nie wiem czy to nie pozostałość takiej paskudnej mazi którą były listki pokryte w sklepie
Obrazek
Co jej może dolegać? :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wyżej podałem linki zajrzyj w nie i poczytaj, błąd najgorszy to podlanie bo może mało wody i przez to listki lecą. Twoja roślina się musi zaaklimatyzować poza tym nie napisałaś w jaką ziemię przesadziłaś :wink:
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Dzięki Przemo, czytałam, tylko jeśli chodzi o teorię jestem dobra :D gorzej z praktyką. Podlałam bo ziemia była bardzo sucha, i widzę że część listków odzyskała turgor, więc chyba aż tak strasznego błędu nie zrobiłam :) jeden liść na pewno odpadnie bo całkiem zesechł. Idę dalej czytać ;)
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Widze wasze śliczne cytryny,też mam ochote...widziałam w sklepie dorosłą.....czy taką kupić czy raczej młodą? na młodą długo będę czekac(na owoce)....jak sądzisz,Czarodzieju???
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A to moja cytryna {?} Jak oceniacie jej zdrowie?

Obrazek Obrazek

Zastanawiają mnie trochę te jaśniejsze miejsca, na jednym z pędów, czy to oznaka czegoś złego?

Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Świetny materiał na zaszczepienie na niej odmiany szlachetnej owocującej. Nie widzę jaśniejszych miejsc co masz na myśli?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”