Róże niebieskie, zielone, czarne.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silwan
50p
50p
Posty: 72
Od: 3 wrz 2008, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Post »

Bardzo fajny artykuł http://www.roses.webhost.pl/2008/05/niebieska-roza/ na temat "niebieskości" róż, sporo wyjaśnia szczególnie gdy planujemy zakup niebieskich róż na allegro ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

To moja róża tzw. "niebieska " podkarmiana od czasu do czasu ałunem [ w niewielkich ilościach ] co sprawia , że ma ciut intensywniejszy kolor . To odmiana Mainzer Fastnacht.

Obrazek


A to tzw. zielona

Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

GERTRUDA To moja róża tzw. "niebieska " podkarmiana od czasu do czasu ałunem [ w niewielkich ilościach ] co sprawia , że ma ciut intensywniejszy kolor . To odmiana Mainzer Fastnacht.

Gertrudo ;:26

prosze powiedz mi gdzie nabywasz alun ? W aptece zrobili wielkie oczy, jak poprosilam o alun :? Mialam stary zapas, ktory w ubieglym roku mi sie skonczyl i nie moglam go juz nabyc...
Prosze podziel sie namiarami na miejsce zakupu :wink:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Chyba nie jest to dobra metoda podpowiuedzi umieszczenie linku bez komentarza ?
Wchodzę i wychodzę... .
Takie cos to każdy sobie odszuka w sieci... potrzebujemy rozmowy raczej kontaktu słownego.
Oczywiście na temat .
Przepraszam :),za wymądrzanie ale poczułam się żle ,weszlam i wyszlam nie wynosząc korzyści na co liczyłam

Gertrudo jestem wdzięczna za podpowiedź zastosowania ałunu do wybarwienia róży Mainzner F.
ponieważ bardzo ostatnio mi zbladła ,to pewnie kwestia zbyt długiego siedzenia w ziemi i
wyczerpania wspomagaczy.
Będzie super jak znowu nabierzę niebiesko-fioletowego odcienia.
Pozdr.:D
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Dla zainteresowanych "niebieską" różą dla porównania moja Veilchenblau. Jest bardziej fioletowa niż niebieska i kolor jest ciemniejszy kiedy rośnie w półcieniu.




Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Znalazłam jeszcze jedną z odmian róż zielonych na Ebay - Lovely Green - bardzo ładna róża przedstawiana już na forum.
Nigdy nie dodawałam piołunu do Sisi ale czy nie wystarczałby któreś z preparatów do farbowania na niebiesko hortensji?
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Deirde pisze: Nigdy nie dodawałam piołunu do Sisi ale czy nie wystarczałby któreś z preparatów do farbowania na niebiesko hortensji?
Tak nawóz do hortensji niebieskiej działa podobnie do ałunu - tylko w ubiegłym roku miałam łatwiejszy dostęp do ałunu niż do w/w nawozu :roll:


dtlissa
- niestety moje ałunowe źródełko wyschło - teściowa prowadziła aptekę i zamawiała mi go specjalnie [ robiła receptury ] , ale apteki już nie ma i tyle . Spróbuje z Hankowego źródła .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Gosiu, siarczan glinowo-potasowy, powinien być też w sklepach zaopatrujących w odczynniki chemiczne, w laboratoriach, w stacjach SANEPID-u i tym podobnych. :D
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

:)

hmm to i moze ja sprobuje w hurtowni odczynnikow chemicznych ( mam juz doswiadczenie kupowalam tam juz kwas ortofosforowy :;230 Panie jak sie dowiedzialy, ze to pod RH to lekko oslupialy :wink: )
A ze alun to siarczan glinowo-potasowy... to nie wiedzialam ;:164 ;:124 ;:125 Cala moja wiedze chemiczna mam tylko z tego forum ;-)

Kobiety dziekuje bardzo
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja się chyba narażę wielu osobom,ale mnie się nie podobają niebieskie czy czarne róże,zastanawiam sie co w nich ładnego,miałam Mainzer Fastnacht i nie podobał mi sie ten siny kolor kojarzący sie tragicznie,dla mnie niebieskie róże wyglądają po prostu nienaturalnie
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
Awatar użytkownika
Silwan
50p
50p
Posty: 72
Od: 3 wrz 2008, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Post »

Wszystko jest rzeczą gustu ja np. uwielbiam kolor beżowy i pochodne, róże w tym kolorze zawsze mnie zachwycają i niema znaczenia czy to mieszaniec herbatni czy też róże angielskie jak Tea Clipper, Lady Emma Hamilton, albo fantastyczny kolor Pat Austin ehhh rozmarzyłem się.

Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Grandiflora pisze:Ja się chyba narażę wielu osobom,ale mnie się nie podobają niebieskie czy czarne róże,zastanawiam się co w nich ładnego,miałam Mainzer Fastnacht i nie podobał mi się ten siny kolor kojarzący się tragicznie,dla mnie niebieskie róże wyglądają po prostu nienaturalnie
Też to miałem.
Przeszło.
Moja Sandra z pierwszej strony jest śliczna i zabójczo pachnie ;)
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

To kwestia gustu, nie podobają mi się różowe róże ale najwięcej róż mam w tym kolorze. Może to dziwne ale chodzi mi o odcienie płatków, ich kształt, zapach, oglądając katalogi zwracam uwagę na szczegóły kwiatów. Z niebieskich mam dwie odmiany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”