Tuje, żywotniki wymagania glebowe.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Algol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 lut 2009, o 16:59
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Z tego co piszecie wynika, że tuja nie ma jakiś wygórowanych wymagań i powinna rosnąć bez problemu. Zdecyduję się na smaragd... ze względu na zwarty pokrój.
Ziemię mam w ogrodzie nienajgorszą ale faktycznie zkupię parę worków tej niby specjalnej dla tui.
A przy okazji.. może ktoś z Was stosował mikoryzę, o niej też sporo grzebiąc po sieci poczytałem. Czy warto zaszczepić mikoryzę przed wstawienie tui w dołek?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nicola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lut 2009, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: odludzie

Post »

Ja kupiłam malutkie szmaragdy w doniczkach i czekam zeby je posadziic,jestem początkująca w ogrodnictwie i też myślę co zrobic zeby ładnie rosły.Chce podsypac obornikem ziemie ale nie wiem czy zaraz przed wsadzeniem tuji czy tydzień wcześniej np.,proszę o radę doswiadczonych :roll: .
Nicola
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Nicola pisze:Ja kupiłam malutkie szmaragdy w doniczkach i czekam zeby je posadziic,jestem początkująca w ogrodnictwie i też myślę co zrobic zeby ładnie rosły.Chce podsypac obornikem ziemie ale nie wiem czy zaraz przed wsadzeniem tui czy tydzień wcześniej np.,proszę o radę doswiadczonych :roll: .


Witam:)

Malutkie czyli ile mają cm??

Można trochę dać-zależnie od wielkości rośliny-a jak całkiem małe to bym się powstrzymał .
Ja pakuję obornik z przewagą słomy ale pod tuje które mają co najmniej 50cm.
Wtedy nie sypię nawet ziemi tej kupnej..
A jak nie mam obornika to kupuję ziemię u ogrodnika.

Ja obornik mieszam ze swoją ziemią własną nie kupioną bo osobiście uważałbym ją za bogatą w połączeniu z obornikiem
następnie leję dużo wody i w takie ,,błoto'' sadzę roślinę.
A i kopię głębiej dołek tak na 50 cm----obornik+ziemia ---> ziemia--->roślina.


Pozdrawiam:).
Awatar użytkownika
Nicola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lut 2009, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: odludzie

Post »

Bardzo malutkie :wink: ,złakomiłam się na niska cenę i kupułam jeszcze jesienią,wyścieliłam miejsce w duzym kartonie i tak zimowały.Teraz musze je posadzic i modlic się żeby cos z nich było.mają jakieś 25-30cm.A we wrześniu posadziłam brabanta z bryła korzeniową i wyglada bardzo ubogo,brązowy i mizerny,nauczka na przyszłośc co tanie do drogie.
Nicola
Awatar użytkownika
Nicola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lut 2009, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: odludzie

Post »

Dodam ze ziemia jest kiepska,gdzie chce posadzic te szmaragdy, dlatego myślałasm żeby na tydzień 2 przed posadzeniem dac obornik,żeby wzbogacic ziemie.
Nicola
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Nicola pisze:Bardzo malutkie :wink: ,złakomiłam się na niska cenę i kupułam jeszcze jesienią,wyścieliłam miejsce w duzym kartonie i tak zimowały.Teraz musze je posadzic i modlic się żeby cos z nich było.mają jakieś 25-30cm.A we wrześniu posadziłam brabanta z bryła korzeniową i wyglada bardzo ubogo,brązowy i mizerny,nauczka na przyszłośc co tanie do drogie.




30cm to nie takie małe.

Możesz dać obornik-tylko nie za dużo.Jak go zakopiesz wcześniej to trochę się ,,przegryzie''.
marcinChelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lut 2009, o 18:40

Tuja 'Smaragd'

Post »

Witam znalazlem szkółke w mojej miescowosci maja tam tujki 80cm chce zakupic ok 25 pytanie mam takie czy moglbym Przewód nawadniający przeciagnac wzdroz jak je psadze do lepszego nawadniania w ciagu lata http://www.allegro.pl/item558424446_pro ... ianka.html tutaj jest link czy uwazacie ze taka zabawa jest zbędna
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam:)


Czyli to miałoby zostać na powierzchni?-to powiem ci że po mojemu to nieładnie wygląda,metry ciągnącego się przewodu po ogrodzie-Makabra.
Wolę podłączyć przewód do kranu i co jakiś czas podlać i zwinąć go z powrotem.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A to niby czemu na wierzchu?
Posadzic krzaki, rozciągnąc, szpilkami tu i ówdzie ustabilizować i zasypać korą.
A co do przewodu to się nie wypowiem. Producenta nie podali..
marcinChelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lut 2009, o 18:40

Post »

chodzi mi tutaj oto ze jak wykopie doł na tujki to moglbym w pasie gdzie je będę sadzic przekopac teren i polozyc ten przewod zeby mialy nawadnianie gdy będę chcial je nawodnic podlaczyl bym do pompy i tyle jak uwazacie czy nie ma sensu bawic sie tak chodzilo mi tutaj o lepsze nawadnianie
marcinChelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lut 2009, o 18:40

Marcin sadzi tuje

Post »

Witam zamowilem 30tuj szmarady w doniczkach mam kilka pytan
1. czy w kwietniu moglbym juz ja sadzic do ziemi?
2. podloze jakies specjalnie przygotowac (ziemia pod iglaki maczyc z czyms? kompost czy cos nie znam sie bardzo dla tego prosze o pomoc
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Oczywiście bez problemu możesz sadzić w kwietniu.

O podłożu poczytaj tu:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ziemia+tuj*
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
marcinChelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lut 2009, o 18:40

Post »

wasnie czytam pisz tutaj o zmieszanym oborniku z ziemia na spod lecz przy 30cm tez mozna tak zastosowac ? i w jakiej ilosci tego obornika z ziemia, nawozow oczywiscie nie stosowac na razie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”