Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

henio111 pisze:[...]
Jestem tu bardzo krutko ale wiem jedno jeśli się odpowiada na jakies zapytanie z przed paru dni to powinno się nappisac czego ta odpowiedz się tyczy,tak mnie uczono na ruznych foorach inaczej mozna zrobic z fajnego tematu fajne bagno a zamiast czytania robi się zgadywanka.Dostalem maila ze jest odpowiedz na moje zapytanie,wiec czytam a tu ktos odpowiada na cos co ktos pytal kiedys tam,iles postow wczesniej .Internet powinien pomagac a nie komplikowac,radze uzywac funkci cytuj lub pisac do konkretnej osoby inaczej pomoc zamienia się w utrudnianie.
Pozdrawiam i przepraszam ze pisze to co uwazam za sluszne :oops:
Mnie natomiast uczono, że powinno się ze względu na szacunek dla czytającego dbać o ortografię i interpunkcję. Inaczej z najwartościowszej wypowiedzi robi się bełkot :cry:
W pogrubieniach pominąłem braki polskich liter i znaków przestankowych
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ooops, Bishop, twój post zauważyłam dopiero PO napisaniu uwagi w poście Henia. Wybacz, że powtórzyłam niemal to samo, co napisałeś powyżej, ale to tylko utwierdza mnie w staraniu się o "czystość" forum, nawet jeśli środki, którymi się posługuję są nieco, hm, bezkompromisowe :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

hmm...kupiłam miedzian w płynie, a z tego co tu czytam wszyscy mają w proszku....

czy kupiłam nie to co trzeba?

coś mam z oczami? poprzedni post zginął?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Tess pisze:hmm...kupiłam miedzian w płynie, a z tego co tu czytam wszyscy mają w proszku....

czy kupiłam nie to co trzeba?

coś mam z oczami? poprzedni post zginął?
Nie spotkałem się z miedzianem w płynie. Jaką ma pełną nazwę, ze wszystkimi symbolami? I jaki skład?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Krzysiu

aż poszłam do garażu :lol:



Miedzian Extra 350SC

zawartość substancji aktywnej Miedż w postaci tlenochlorku miedziowego

prosto się odmierza i ma miarkę.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To Miedzian Extra 350 SC... przyznam, ze formulacji WP nie stosowałem już od ładnych paru lat. Miedzian "w płynie" jest po prostu zdecydowanie łatwiejszy, praktyczniejszy i było nie było bezpieczniejszy w zastosowaniu.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czyli na parę jodeł i kilkanaście róż akurat :lol:

ma miarkę i jest stosowanie ilości napisane jak dla dzieci.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tess - zapytam z ciekawości - jaką pojemność ma buteleczka i ile za nią zapłaciłaś?
Pozdrawiam :wink:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

zapłaciłam 9 zł
zawartość netto 60 ml
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Taaak... w każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
PS. może zaskoczyło Cię nieco moje pytanie - ale ostatnio nie miałem styczności ze środkami konfekcjonowanymi w małych opakowaniach i byłem ciekaw jak bardzo ich cena jest wyższa od "standardu"... przyznam jednak, że nie sądziłem że różnica jest tak duża
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

taaaakkk????

wiem, dużo zapłaciłam...ale generalnie jak dla mnie lepiej jest kupić taką ilość, jak sam piszesz prostsze odmierzanie i bezpieczniejszy :?
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Odpowiem może tak - dla producenta to żaden interes rozlewanie środków w takie opakowania... dlatego zajmują się tym inne podmioty. Do tego dochodzi marża dystrybutora, sklepu itd. Co do samej ceny - ten sam Miedzian w opakowaniu 5l kosztuje (bez upustu ze strony sprzedającego) ok. 175-207 zł (w zależności od sklepu). Więc Twoje 60 ml warte jest... 2,10-2,49 zł :D Tylko na co na działkę 5l, prawda? A te 9 zł to tez nie jest olbrzymi wydatek - dla własnego bezpieczeństwa warto
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:shock: ale różnica....
ale masz rację wydatek nie jest ogromny.mi zupełnie wystarczy na te parę roślin i jodeł.
a ze jestem matematycznie nie rozwinięta to i plus - miarka i podanie jak dziecku co i jak.

dzięki :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”